Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

'Usta Sakat olmak' ne demek?

Gelişim Yolcusu

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Oturan Boğa demiş ki ;

Yaklaşık yedi yıl önce, 26 yaşımda, yedi kurşun yarası alarak, omurilik yaralanması sonucu sakat kaldım.
Artık usta bir sakatım.

Usta sakat olmak ne demek? :roll: Oturan Boğa ve diğer usta sakat arkadaşlar mümkünse bu konuyu açıklayabilirmisiniz ? :?:

sakatlığı kendisinde melakoliğe çevirmemiş kişi demektir.

Sakatlığıyla yaşamasını öğrenmiş,bunun arkasına sığınarak başkalarından yararlanmayan,sakatlığını bir koz olarak kullanmayan,kendiyle toplumla barışık olan herşeyin içinde ve herşeye vakıf olan sosyal kişidir.Sorumluluk bilinci olan kişidir.Sakatlığın bir ayrıcalık yada bir dışlanma kaynağı olmadığını bilen kendini sakatlığıyla değil ben olduğu için kendine ve topluma kabul ettiren kişidir.Kendisine acımayan kişidir.Daha pek çok şey sıralanabilinir.Özetle onunla yaşamasını bilen sosyal kimliği ve bilinci olan kişidir.Sakatlığının arakasında değil önünde yürüyen,önünde kalan insandır.Gerisinde değil.

Oya ya katılıyorum ben 22 yıldır sakatım heyy ben ustayımmm

Vallaha çocuklar ben 38 yıldır sakatım bu ünvanı vermem sizlere durun yerinizde. :wink:

Usta sakat demek gelecek kaygısı düşünmeden yaşayan kişidir bana göre. Bu da pek mümkün değil sanırım.

evet sayın oya tekine ve söylediklerine katılıyorum.

eeee bu durumda bende usta sakat olduuum :D :D :D :D :D :D :D :D

Vallaha aydunya gelecek kaygısı sakat olmayan insanlarda da var.Hiç kimse için gelecek garantisi yok.Bunun sakat olmakla ,olmamakla bir ilgisi yok yaşadığımız sistemle ilgisi var.

Usta sakat iyisiyle,kotusuyle herseyiile durumunu kabullenmis ve hayata dort elle sarilmis demektir.Ahlarla,vahlarla zaman kaybedecegine bundan sonra ne yapabilirim elimden ne gelir hayatimi nasil idame ettiririm demektir.

Ben 33 yıldır tekerlekli sandalyedeyim.42 yaşındayım.Zaten oturmadan öncede bağımsız yürüyemiyordum.Ama hala mücadele edebiliyorum.Engelli bazı arkadaşlarımızın harcamaya çalışmasına karşılık bile.Zor bir ülkede yaşıyoruz üstelik.Yani bu gibi zorluklarda var.Yaşasın zorluklar deyip alay mı etsem acaba.
Sevgilerimle!

Fulya

valaha o zaman ben de tam usta bir sakat ım gurubundayım haberim yok...

way be....34 yıldır ustayım haberim yok... :wink: :D :)

Ben bu sitedeki herkesin kendince usta olduğuna inanıyorum.çünkü kendi içimize kapanıp ahlarla vahlarla uğraşmaktansa birlikte daha iyisini başarabilmek için elele vermiş durumdayız.

Usta sakat

Vallahi ben 13 yıldır sakatım. Ama usta olamadım. Bazen öyle olaylarla karşılaşıyorum ki, neye uğradığımı şaşırıyorum. Itiraf ediyorum. Ne yazik ki ben usta bir sakat değilim.
Saygılar,
ali yıldırım

arkadaşlar bu konuda kıdem olduğunu bilmiyordum bende 34 yılı geride bıraktım :lol: :lol:

Yaşımı hesapladım ve tam 30 yıldır bende usta sakatlar kategorisine girdiğimi farkettim. Ama ben o kadar alıştım ki böyle yaşamaya bir çoğumuz gibi bazen bazı anlar dışında sakat olduğumu unutuyorum. İnsan bu halde yaşayında bütünleşiyor sanki.

Dileriz herkes bir şekilde şifa bulurda ustalık değil çıraklık bile yapmaz bu sakatlık konusunda değilmi arkadaşlar.. :wink:

:( Oya' nın yazdıklarını okuyunca hiç bir zaman usta olamayacağımı daha iyi anladım.

galiba dünü unutup yarına umutla bakanada profösör sakat denir.tabi biz hala çırak sayılırız

bende ustayım hemde doğuştan ustayım 33 yıldır.
Arkadaşlar görüntüye önem vermiyorsanız, engelinizi dert etmiyorsanız ve en önemlisi
YAŞAMA DÖRT ELLE SARILMIŞSANIZ
yılların hiçbir önemi yoktur
usta olmak için
Not:Benim gibi elleriniz yoksa dört kolla da sarılabilirsiniz :)

YETERKİ YAŞAMA SIKI SIKI BAĞLANIN

selam

ben 2 yıla yakın özürlüyüm.Arkadaşlar bu sakat lafını bırakıp özürlü veya engelli ifadesini kullansak nasıl olur?

Üst Alt