Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üsküdar Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkürler.

bayke

Üye
Konular
58
Reaksiyonlar
0
Bi 92 golfüm var, periyodik muayenesini zamanı geldikçe yaptırırım. altı ay önceki gidişimde böyle bir arabanın bizde kaydı yok dediler...Bürokrasinin gereği arabaya ait ne kadar evrak varsa
istediler 12 yıl önceki ithal izin belgesi dahil.
Tecrübeli bir Türk vatandaşı olarak tüm belgeleri saklamıştım..
Ama trafiğe gidip uğraşmadım,uğraşmayı göze alamadım. Çevirmelere karşı dosyayı torpido gözüne koyup öyle dolaşmaya başladım. Geçen hafta hadi gidip şu işi bitireyim dedim. sabah 9 dan akşam 5 e kadar
trafik şubesi,muayene istasyonu ve maliyede dolanıp durdum fazla bi halt yiyemedim. Bıktım, usandım, bezdim. Hava sıcaklığı 32derece..! Arabam kayıtlara girmişti ama özürlü arabası olarak gözükmediği için muayenede 1.200 ytl borç çıkardılar,
Sonunda bir "muameleciye" noterden vekalet verdim. Bir günde hallettiler işimi. Bana 250ytl ye maloldu. offf bu ne yaa dediğimde masraf listesini koydular önüme.
20 ona 20 buna 20 şuna avanta lavanta dağıtmışlarmış(!)
Rüşvetin belgesi olamayacağı için onların bu fatura şişirme yöntemine mecburen katlandım. Tamam canım ülkemde bazı işler böyle yürüyor biliyorum. Fakat benim arabam sütten çıkmış ak kaşık misali tertemizdi hiçbir takıntısı yoktu ki rüşvetle halledilsin.

Eee..eee si şu ; arabamı bilgisayar kaydına geçirmeyen,geçirdiği zamanda eksik geçirip beni uğraştıran ve 250ytl masrafa sokan zevatı/zerzevatı kınıyorum. Ayrıca, içeri arabayla girmek yasak olduğu halde özel izinle arabamı kendi otoparklarına yönlendiren,kapı girişindeki uzun arama kuyruğunda ve içerdeki evrak kuyruğunda beni beklemesiz ön
sıraya çağıran Üsküdar Emniyet Müdürlüğü ve Trafik şubesindeki polislere teşekkür ediyorum.

12 yıl önce alınan belge de gerekli olabiliyormuş demekki. Bunu unutmayayım :D

Size yardımcı olan polis arkadaşları tebrik ediyorum.

Umursamazlik ve ote yandan ne kadar guzel duyarlilik,o polis kardesimizden Allah razi olsun duyarliligindan dolayi.

burası Türkiye bir yandan sütten çıkan ak kaşıkların bile rüşvet denilen adından korkarak tiksinerek söz ettiğimiz arabulucularlar iş çözümlenebiliyor bir yandanda kişilerin insani vicdani düşüncelerine göre tasarrufta bulundukları incelik nezaket örnekleri yaşıyoruz hayatı iyisiyle kötüsüyle :!: bende teşekkür ederim emniyet müdürlüğüneeeee :D

Üst Alt