Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üretra darlığı ve enfeksiyon..?

mustafaozdemir

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Özellikle oturanboğa arkadaşımızın okuduğum kadarı ile rahatsızlığı ile ilgili olarak geçmiş olsun dileklerimi sunarım ..
benzer bir rahatsızlık benim için geçerli ..şöyle ki..

mesanem bir virüs ve hemorajik sistit yani mesane kanamasına bağlı olarak mukozasında hasar meydana geldi...yapılan sistoskopi sonucunda folliküler sistit ( parçalı sistit) olduğu yapılan biyopsi sonucu ortaya çıktı..

ancak 2 yıldır mukoza hasarından dolayı devamlı yenileyen enfeksiyonum var özellikle essecheria coli (ecoli) üremektedir.malesef bu bakteri yapılan onlarca kültür sonucu verilen her antibiyotik neticesi
hassas olan madde dirençliye dönüşüp yeni bir antibiyotik ile devam ediorum..
ama malesef bir türlü mukoza hasarından dolayı yeniliyor ve bir tedavi önerilemiyor..enfeksiyon bölümü ile uroloji arasında gidip geliyorum ve geçici yaklaşımlarla devam eden bir durum ....

son günlerde yapılan virüs araştırmasında hiçbir virüse rastlanmdı ama bakteri yani ecli hala koloni sayısı 300 bin civarı devam etmektedir..

lakin 4 ağustosda yapılan sistoskopi neticesi sistoskopiden birkaç gin sonra üretrada acaip sıkıntım oldu..yanii sanki bir sıkıyor idrar çıkması diye zorlamalar başladı..
ilerleyen günlerde daralma devam etti ancak bunun enfeksiyon kalıntılarından olduğu ifade ediliyor..ve şuan çok ince ve az bir çıkış var..
bu arada mesane kapasitem 2 yıldır 150 ml. civarında ..
bu konuda benzer durumda olanlar veya bir bilgi paylaşımı olursa seviniirm...
ne yapmam lazım nasıl halledecm bilmiyorum..aslında iyi bir urolog da bulamadım ki
ha bu arada olaya şu açıdan bakıyorum..
malum nasreddin merhum eşekten düşünce doktor getirelim dediklerinde bana eşekten düşen birini getirin demiş meselenin minvali aynıdır..
yardımlarınızı ve görüşlerimi bekler saygılar sunarım..

Sanıyorum omurilik hasarı olsa bile, TAK ya da sonda kullanmıyorsunuz?
Mesane kapasitesi için: Barsaktan bir parça alıp, yeni bir mesane yapıyorlar. Gerçek bir mesane oluyor. Süper.
Üretral darlık için: Önce üretradaki darlığın boyutunu ve özelliklerini tespit için çok basit bir operasyon yapılıyor. Eğer darlık basitse, o esnada darlığı gideriyorlar ve bir hafta kadar sabit sonda takıyorlar. Bu süre zarfında üretral yol kendine yeniden kalıp yapmış oluyor vs. Yok, darlık ileri dereceyse ve tekrarlayacak gibi görünüyorsa (bende olduğu gibi,) o zaman yine barsaktan çok küçük bir parça alıp, bir ucunu mesaneye bir ucunu da göbeğin hemen altından ciltten dışarı bağlayıp, TAK yolu yapıyorlar. Tabi bu durumda penis de rahatlıyor; asıl işlevine odaklanabiliyor... :)

Bilmiyorum yazdıklarım işinize yaradı mı? Bana doğrudan sorular sorarsanız, cevaplamaya çalışırım.

Bu arada çok çok çok iyi bir ürolog: Cerrahpaşa Ünv. hocadır aynı zamanda ve Nişantaşı'nda kuayenehanesi vardır. Çarşamba günleri muayenesi yok diye biliyorum. Benden (Bülent Küçükaslan) çoook selam iletebilirsiniz.
Prof. Bülent Çetinel
0212 233 88 40

Üst Alt