Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üniversite sınavına girişim :)

GuLeNKIZ

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
2001 yazında üniversite sınavına girmiştim.
Normalde bile çok heyecanlı biriyim ve sınav gününe kadar hep "heycan yok heycan yok" die kendimi teselli ettim :)
Neyse, sınav sabahı kalktık erkenden, babamla gidecez; İzmir'in bi köyünde okulda girecem, arabayla götürecek beni.
atladık gittik, sınav zamanı geldi, içeri alıyolar öğrencileri yavaş yavaş babam dedi ki: Ben seni çıkarırım yukarı kadar tamam dedim. geldik kapıya. kapıda bi asker vardı, "beyefendi siz çıkamazsınız" dedi, "kızınızı başka bi öğretmen çıkarsın" :)
babam da -yıllarca öğretmenliğin içinde bulunduğu için- bi parladı, ama bütün herkesi başına topladı, ortalık karıştı:) Biz dedi senin gibileri çok biliriz, ben çıkaracam kızımı:))
Ortalık anacan babacan günü oldu birden, renk geldi (ya bizde olmasak çok monoton olacaktı :) )
neyse bense açmışım ağzımı iki karış olanları izliom. ama heyecan da artmaya başladı yavaş yavaş:)
o arbedenin içinde bi tane kadın tuttu beni kolumdan gel gidiyoz dedi. dedim noluyo:) babamı kavganın içinde bırakıp götürdü beni zorla.
Her şey bu kadar mı durun daha yeni başlıo:)
ben o gün bütün evraklarımı kimlik vs. bi torbanın içine koymuştum kadın beni oturttu sınıfa bi güzel hadi başarılar hadi güle güle felan dedik birbirimize. aradan beş daka geçti bir de ne görim ortalıkta torbam yok:) O öğretmen kadın almış gitmiş ve sınava çok az kalmıştı. Size o anki sınıftan çıkışımı anlatmak istesemde anlatamam bir hışımla fırlamışım ki... :) Allahtan merdivenlerde başka bi hocayla sohbet ediyomuş ben dabi dururmuyum, koydum lafımı: Beni dedim, buraya kadar çıkarcağına az dikkat etseydiniz daha az yorulurdum :) kendim çıksam bu kadar olmazdı! ağzını açamadı:)

İşte arkadaşlar üni. sıvanından hatırladığım aşağıda kavga ortasında bıraktığım babam (dedim o kadar basın mensuplarını çağırsaydık ne güzel olurdu :) ve O torbanın kaybolması:)
Her şey gümbürtüye geldi, ama başarıyla kazandım o sınavı arkadaşlar; yendim kaderimi belkide.
Olumsuzlukları olumluya çevirdim
Şu anda celal bayar üniversitesi Maliye böülümü 3. sınıf öğrencisiyim :)

galiba hepimizin yapması gereken de bu; "ama kazandım" diyebilmek için yaşamak.

bir şeyleri başarmak kadar güzel bir şey yok işallah bizde senin gibi bir şeyleri başarırız hayatta başarılar

cok guzel heleki basardim diyebilmek cok guzel seni cani gönulden kutluyorum.

belki öss ye girerken böyle ilginç bir olay gelmedi ama ünversiteye girdikten sonra her an zaten böyle olaylı geçiyor değil mi?ne güzel basardım demenin verdiği rahatlamayı yasamak...

Tebrikler Gulen kiz,hayatindaki butun sinavlarda basarili olursun insallah.

Gülenkız, seni gönülden tebrik ederim.. sınavı kazanıpta şimdi ünivde okuyo olmanada çok sevindim. bende öss sınavında sorunlar yaşadım, kavga ettim. az gördüğüm için sınva refakatçi eşliğinde girmiştim. okyucu yani, sorulara bana okuması için. ama adam sırf para almaya gelmiş sınava. insan bu kadar mı sorumsuz olur. adam geceden kalma belli hala horluyo sanki. adama "senin okumanı istemiyorum" dedim, kalkt bide cevap veriyo "alla allaaaa" dedi tersledi beni yani. o anki sinirimle zaten sınavın stresi adama gircektim nerdeyse.. üfff :evil: neyse ya sinirlendim yine. aklıma geldikçe deliriyorum doğrusu.

Gülenkız seni tebrik ederim tekrar geç de olsa :)

Onur,

Seni kutluyorum Gülenkız. Sınav sırasında yaşanan kargaşadan etkilenip de sınavı kazanamasaydın kötü olurdu.

Sana okul hayatında başarılar diliyorum.

Gulenkız epey heyecan yasamissin neyse ki bu heycan kotu etki yapmamis...

onon seninki gercekten de tam bir serefzizlik... Ne diim insan gorunumunde zombi kardes...seninki kadar sinir bozucu olmasada basima geleni anlatmak isterim.

Sinav gorevlilerine uyuz oluyorum. Sozde okumus insanlar ama hikaye..

KPSS sınavındayım herkes birer ikiser kagidi veriyor saate baktim daha nerdeyse 1.5 saat var dedim bana ne...Sen kendi şine bak dedim kendi kendime...

Neyse en son ben kaldim tabi hanfendiler eve erken gitme telasindalar offlamalar poflamalar ben hic orali degilim aksine icimden bitse de erken verirsem yuh bana diyorum...Daha sonra o sivri topuklu ayakkabilariyla tak tak yere vurmalar ben iyice zivanadan cıktım tam bir sinir harbi bir sure sonra koptum nazikçe Lutfen dedim soru cozuyorum burda biraz sagi dedim kipkırmızı oldular Homurdanircasına biseler soylediler anlamadim...zil caldi verdim oysa zilden 25 dakka once bitirmistim...

bu yil bende oss'ye girdim. isaretleme konusunda yardim istemistim. hem oss hem yabanci dil sinavinda karsilastigim gorevliler cok iyiydi. bosuna korkmusum dedim kendi kendime. simdi sizlerin yazdiklarinizi okuyunca cok uzuldum. umarim sizlerin yasadiklarini baskalarida yasamaz, benim gibi sansli olurlar

Allah herkezin işini rast getirsin arkadaşlar bazı zamanlarda ve yerlerde şanstan başka bişeye ihtiyacımız olmuyor

Üst Alt