Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ülseratif Kolit hastasıyım, çalışmıyorum. Erken emeklilik için nasıl bir süreç..?

Merhaba, Maliye raporunuzu ankaraya gönderecek. 3-4 ayı buluyor. %99,9 ok veriyorlar. Sonrasında %50 için 17 yıl prim gün yeterli oluyor. Sonra emeklisiniz.

Saygılarımla,

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.12 yıllık kamu görevlisiyim.98 yılı girişliyim.Bu hesaba göre ne zaman erken emekli olabilirim acaba?

22 Temmuz 2015 yılında emekliliğe hak kazanırsınız. Size maliyeden gelecek cvp; vergi indirimine hak kazanmıştır şeklinde olacaktır. bu hakkı aldıktan sonra tekrar rapor almanıza gerek yoktur. bu hakkı kazandıktan sonra şirketteki ik yönetimi maaşınızdan 50-100TL arasında vergi kesintisini almayacak ve maaşınıza ekleyeceklerdir. Sonrasında 21 temmuz 2015 yılında işten çıkış yapın ve 22 temmuzda müracaat edin.
Şimdiden hayırlı olsun ve geçmiş olsun.

toprak1453, memur (4a) statüsünde mi çalışıyorsunuz yoksa işçi (4a) statüsünde mi?

Emekli Sandığına bağlıyım. 399-2 Sözleşmeli Memur statüsünde çalışıyorum.

İlk memur olduğunuz tarihten önce alınmış % 40 ve üzeri raporunuz var ise, ya da memuriyete sakat statüsündeki kadroda başlamış iseniz, 5400 gün hizmet süresi ile erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

Eğer memur olduktan sonraki bir tarihte işgücü kaybınız oluşmuşsa ve % 40 üzeri rapor almışsanız, bu durumda emeklilik için 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesi ile erken Yaşlılık emekliiliğinden yararlanabileceksiniz:

a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480,
hizmet süresi ile...

15.02.1998 ilk işe giriş tarihim.%50 Sürekli özürlü raporum var.Raporumu işe girdikten sonra aldım.

Bu durumda 5760 gün hizmet süresini tamamladığınızda emekliliği hak etmiş olacaksınız.

Buradaki erken emeklilik hesabı ilk sigorta girisi esas alınarak mı yapılıyor yoksa çalıştığımız gün sayısı mı hesaba katılıyor? Buna göre ben ne zaman emekli oluyorum? Tam anlamadım...

yatan sigorta prim günü ike ilgili. 5760 prim yatmış olmalı

SGK'da bir yetkili arkadaşımla görüştüm.Erken emeklilikte sigorta başlangıç tarihi ile erken emekli olmak için verdiğin dilekçe tarihi esas alınır.Buna göre ben 15.02.2014 tarihinde emeklilik için başvurabiliyorum.Doğru mu?

Üst Alt