Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Turkcell, Vodafone ve Avea neden engelliler için güzel bi tarife yapmaz!?

Konular
12
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bende 1 haftadır cep telefonu alma derdindeyim ve ne yapacağımı şaşırdım inanın.

Bir sorum var size :
TC de 10 milyon öğretmen yok ama 10 milyon engelli var fakat bu engellilere neden bir ÖĞRETMEN HATTI TARİFESİ gibi bir nimet sunulmaz anlamış değilim.

Öğretmen hattında duyduğuma göre aylık 13 YTL aylık sabit ücret ödüyorsun ve sınırsız konuşma sunuyor.Böyle 3 kişi seçip bedava konuşuyorsun.Biz engellilere aylık 12 YTL ve 5 kişi ile sınırsız konuşma neden uygulamazlar ki.....

Gelin bu yönde kampanya başlatmalarına biz sebep olalım ve tüm cep şirketlerine mesajla bu isteğimizi bildirelim forumca varmısınız....HAYDİ BEN VARIM BAŞLADIM BİLE MAİL YOLLAMAYA

ENGELLİM HATTI İSTİYORUM
AYLIK 12 YTL VE 5 KİŞİ İLE SINIRSIZ KONUŞMA
İSTİYORUMMMMMM

Bildiğim kadarıyla vodafone - turkcell ve avea'nın engellilere özel istediğin gibi bir tarifesi yok engelli tarifesi olarakta sadece vodafone ve turkcellin tarifeleri var aveanın engelli tarifesi yok.Böyle bir kampanya yapılacaksa mail atılacaksa neden aylık 10 yada 8 değilde 12 ytl ve sadece 5 kişi ile sınırlıyoruzki kendimizi,kamu paketine uyma gibi bi zorunluluğumuzmu var madem kampanya başlatılacak en hesaplı makul ve mantıklı şekilde olsun kişi sınırı olmasın.

Vodafonun Engellilere Yönelik Tarifesi

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.cepozel.php?id=5

Vodafonun İşitme Engellilere Yönelik Tarifesi

http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.cepozel.php?id=6

Turkcellin Zihinsel Engelliler Hariç Engellilere Yönelik Tarifesi

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/faturali/destekcell

Turkcell, Vodafone ve Avea engelliler için tarife kampanya destekcell indirim ucuz sms gsm

Ben de tarifelerin güncellenmesi gerektiğini düşünüyorum. O kadar ucuz tarifeler çıktı ki, engelliler için olan tarifeler pahalı/tercih edilmez hale geldi onlara kıyasla.

bencede engelli tarifesinin hiç bir espirisi yok hatta çoğu tarifeden çok daha pahalı kamuoyu oluşturmalıyız.

Arkadaşlar, daha önce de söylemiştim. Turkcell in engelli tarifesi çok uygun. Normalde Turkcell de şebeke içi görüşmenin dakikası yaklaşık 400 bin lira ama engelli tarifesinin dakikası 200bin lira(tüm vergiler dahil) yani yarı yarıya. Bence kısa kısa konuşulursa derdimizi çok ucuza anlatmış ve işimizi halletmiş oluruz.

eğer bir kamuoyu oluşturulup mücedele edilecekse benimde bir önerim olacak. :D bukadarı da fazla demesseniz.

sakatlar yönelik tarife oluşturulurken amaç sosyal sorumluluk çercevesinde bir hizmet anlayışıysa; ve teknik olarak mümkünse telekom ve tüm oparatörlerle konuşma ücreti aynı olsun hangi yönde görüşme yapılırsa yapılsın ücretlendirme değişmesin ekonomik bir tarifeyle desteklenerek...
bu tarife sakat kişiyle sınırlandırılsın ve kişi birtek hat alabilsin suistimal edilmememesi için..

Re: Turkcell, Vodafone ve Avea engelliler için tarife kampanya destekcell indirim ucuz sms gsm

OturanBoğa;

oturanboğa abi ben çok denedim hattımdan vazgeçmeyi ama herkes beni 0533 ile kayıt ettiği için bırakamıyorum...

yanlış hatırlamıyorsam operatörlerin butür uygulamaları mevcut.arkadaşlarda belirtmişler zaten.

vodafone engellilere yönelik hatlarını kaldırdı artık vodafonede engelliye özel bir tarife bulunmamakta... diğerlerininde faydası bile yok

bende geçen ay vodofondaki hattımı faturallı engelillerr tarifesine geçrdğim yaklaşık 10 dakıkalık şebeke içi görüşmerlim için 20 ytl fatura ödedim bizim için yapılan indirim bence çok az bende hattımı tekrar ön ödemeye çevirmeyi düşünoyrum

arkadaşlar vodafon yeni bir tarife çıkartmış işte detayı http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/engelleri-asan.php
Engelleri Aşan Tarifeler Engelleri Aşan Mini
Engelleri Aşan Midi
Aylık Sabit Ücret
10 TL
20 TL
Paket İçeriği
Vodafone'lularla ücretsiz 20.000 SMS
Vodafone'lularla ücretsiz 20.000 dakika
Her yöne arama
20 Kuruş /dak
20 Kuruş / dak
Her yöne SMS
20 Kuruş / SMS
20 Kuruş / SMS
  • Fiyatlara KDV (%18) ve ÖİV (%25) dahildir.
  • Görüşmelerin ücretlendirilme periyodu 6 saniyedir.
  • Tabloda belirtilen fiyatlar yurtiçi görüşme ve SMS’ler için geçerlidir. Yurtdışını arama, yurtdışına SMS atma, yurtdışında arama ve mesajlaşma, özel servis numaralarına doğru yapılan aramalar ayrıca ücretlendirilir.
  • Tarifelerde MMS ücreti 46 Kuruş/adettir.

azizkanmaz o zaman en kötü tarife vodafon trcll de sabit ücret 40 krş %25 öiv de alınmıyor. bizim hep beraber organizasyon yapıp istekde bulunmamız lazım başka türlü 1500 tl maası beğenmeyen kamudan asgari ücrete çalısan engelli daha fazla ödemiş olacak =)

İşitme Engellilerin çoğu telefonla konuşamıyor, ben de dahil. Bu yüzden avea'nın 11.000 sms paketini kullanıyorum ayda 9 tl'ye.

Öğretmen hattında duyduğuma göre aylık 13 YTL aylık sabit ücret ödüyorsun ve sınırsız konuşma sunuyor.Böyle 3 kişi seçip bedava konuşuyorsun.

hangi oparatör müş bu?

Yalnızca faturalı hatlarda mı geçerli engelli indirimi? Faturasız hatlar için herhangi bir indirim baktım ama göremedim?

vodafone engelleri aşan tarifesi ayda 25 tl 20.000 dakika vodafonelularla diğer yönlere 20 kuruş dakikası

Aylık sabit ücret olmayan bir tarife sormak istemiştim?

bende önümüzdeki ayda faturalı hatta geçme niyetindeyim tüm operatörleri inceledim galiba bana göre en uygun tarife vodafone hesabını bilen tarife aylık 25 tl heryöne 500 dakika güzel varsa önereceğiniz

Mami Junior;

sana göre o ben aylık avea içi 5000 dakika kullanıyorum oda en az hangi operatör 20 tl ye 5000 dakika veriyorsa söyle geçeyim hemen!

Güzel kardeşim, diğer yönlerde önemli ve sms , internette yanında olmalı.
Düşün senin dediğin tarife bile yeni çıktı.
Bizleri nasıl soyduklarını düşün.
Bilmeyen araştırmayan bi çok insan sırf engellilere yönelik diye bu tarifeleri seçiyolar ve bilmediklerinden (buna bende dahil 2 sene öncesine kadar) kazık yiyolar.

Mami Junior;

Bence soygun değil kardeş. Mesela aveanın heryöne 500 dk.++ 1000 sms++ 1 Gb internet olan tarifesi var hemde faturasız 19 tl
Yalnız dediğim gibi avea yı rahatça arayacağım 5000 dakika veren hangi operatör varsa düşünmeden geçerim.
Uzun lafın kısası zevkler ve renkler tartışılmazmış misali.
Bana göre avea el ele tarifesi bulunmaz nimet sana göre kazık. Bana güzel diye sana da güzel olacak diye bir kaide yok. Çünkü internet ve sms bana lazım olmayan bir şey sana lazım olan bir şey.

Ben genel olarak söyledim, engelliler için yapılan tarifelerin soygun oldugunu (daha öncekiler özellikle) ve aveanın da o tarifeyi yeni yaptıgını.
Senin daha önce açtıgın konuyada yazdım, aveanın paketine sms ve internet paketi olsaydı tam olurdu.
Şimdi gene yarım kaldı.

Selam
Bize uygun tarife yok mu hala arkadaşlar?
Faturalı hat için önerileriniz nedi?

Öneri (Cep Telefonu Hattı)

Turkcell,Vodofone,Avea'nın engellilere özel tarifeleri var bunlardan önerebileceğiniz varmı acaba ?

ben 10 aydır turkcel destek hattı kullanıyorum.yani engelliler için bir tarifedir.turkcellierle 1500 dakika ayrıca her yöne 500 dakika sadece 20 tl.

Üst Alt