Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Turkcell-DestekCell Hakkında bir açık...

A_GEYiK

Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Turkcell'in Destekcell abonelerine özel Destek Servis Paketleri bulunmaktadır. DestekServis 1 paket kapsamında Her ay ücretsiz FaturaCell (100 Kısa Mesaj sınırı ile) bulunmaktadır.

http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,84500,00.html

Son 2 faturamı incelediğimde bir yanlışlık olduğunu fark ettim ve Turkcell ile iletişime geçtim. Aşağıda aramızdaki elmek yazışmalarını kopyalıyorum.

[size=4]Mesaj :

Destekcell abonelerine özel destekservis paketini kullanmaktayım.Bu paket içeriğindeki ücretsiz 100 adet faturacell kapsamında guncel fatura bilgisi daha önceleri ücretsiz iken yaklaşık 2 aydır Güncel mesajı ücretli olmuştur. bu konu hakkında bilgi ve görüşlerinizi rica ederim.
Muhammed Korkmaz[/size]

[size=4]Sayın Korkmaz,

Destekcell Servis Paketlerinden destek Servis 1 kapsamında;
Ücretsiz 10 adet KimAramışCELL kullanımı /ay,
Her ay ücretsiz 10 Adet Kısa Mesaj /ay, ücretsiz 1MB GprsCELL /ay
Her ay ücretsiz FATURACELL (100 SMS sınırı ile) /ay veriliyor.

Saygilarimizla,

Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S. [/size]

[size=4]Merhaba,
Cevabınızın beni yeteri kadar tatmin etmediğini belirteyim. Çünkü; soruma cevap alamadım. Servis 1 kapsam bilgisini biliyorum, bilmesemde web sayfanızdan öğrenebilirim. Sorumu biraz daha açıklayıcı anlatmaya çalışayım.

Her ay ücretsiz FATURACELL (100 SMS sınırı ile) /ay veriliyor.

Bu kapsamda; daha önceden, Fatura yazıp 2222 ye mesaj olarak yolladığımda, ücretsiz fatura bilgime ulaşmakla beraber, Guncel yazıp 2222 ye mesaj yolladığımda ücretsiz olarak güncel bilgime de ulaşabilmekteydim. (100 SMS sınırı ile)

Yaklaşık 2 ay gibi bir zaman diliminde ise; fatura dökümlerimi incelediğimde Guncel mesajlarımın ücretlendirildiğini gördüm. 2 ay öncesine kadar her hangi bir ücretlendirilme yapılmıyordu. (Fatura dükümlerimi inceleyebilirsiniz)

Bu ücretlendirilmenin, hiç bir yazılı açıklama yapılmadan, neden yapıldığını öğrenmek istemekteyim.

Yok eğer bundan sonra ücretlendirilme yapılacak ise; 100 SMS in bdeva olma sebebinin mantıklı bir açıklamasını rica ediyorum.

Öneri anlamında; Bir kişi fatura bilgisini, bir ayda kaç kez öğrenmek ister? Açıkcası 1 SMS in yeterli olduğu kanısındayım.

Saygılarımla,

Muhammed Korkmaz[/size]

2 gün sonra cep telefonumdan arandım. Kısacası; beni ikna edemeyeceklerini anlayınca daha detaylı araştırıp size geri dönüş yapacağız dediler. Elmekimden 5 gün sora tekrar arandım. (Biraz önce) Sistem hatası olduğu ve tutarların geri iade edileceği ve bundan sonra ücret alınmayacağı belirtildi.

Destekcell Servis 1 i kullanan arkadaşlar, son 2-3 fatura detaylarınızı incelermisiniz. Güncel mesajlarından ücret alındı ise Turkcell AŞ. ye başvurmanızı öneririm. Küçük bir meblağ için değmez demeyelim. Yaklaşık 5 YTL desek. 100.000 destekcell abonesi olduğunu varsayarsak çok yüksek bir meblağ oluşmuş olacak.

Saygılarımla,

bilgilendirdigin için tşkr ederim... bende destekcell kullanıyorum hiç sorgulama yapmadıgım için dikkat etmedim sorgulama yaptıktan sonra faturadanda dikkate alırım
tşkrler.. 8)

Bana gelen Faturada 2 aydır Güncel mesajı ücretli olmuştur.Bu konuda dikkatimi çekmişti.

Demek ki genel bir hata söz konusu. Turkcell ile iletişime geçmenizi öneririm. Acaba başka arkadaşlar var mı?

Evet ücretlendirmişler. Teşekkürler aydınlattığın için. Arayalım bakalım ne diycekler.

Bu durum, sadece Destekcell abonesi olup DestekServis1 paketini kullanan Turkcell aboneleri için geçerlidir. Son 2-3 fatura detaylarınızı inceleyip 2222 ye gönderdiğiniz GUNCEL mesajlarınıza ücretlendirilme yapılmış ise yazılı başvurmanızı öneririm.
Yazılı başvuru için;
http://www.turkcell.com.tr/index/0,1028,12000,00.html

Şöyle bir mesaj yazabilirsiniz.

"Destekcell abonelerine özel olan DestekServis1 paketini kullanmaktayım. Bu kapsamda; daha önceden, Fatura yazıp 2222 ye mesaj olarak yolladığımda, ücretsiz fatura bilgime ulaşmakla beraber, Guncel yazıp 2222 ye mesaj yolladığımda ücretsiz olarak güncel bilgime de ulaşabilmekteydim. (100 SMS sınırı ile) Yaklaşık 2 ay gibi bir zaman diliminde ise; fatura dökümlerimi incelediğimde Guncel mesajlarımın ücretlendirildiğini gördüm. 2 ay öncesine kadar her hangi bir ücretlendirilme yapılmıyordu. Yapılan bu ücretlendirilmelerin tarafıma iadesi ve kesilecek faturalarımda herhangi bir ücretlendirilme yapılmaması konusunda yardımlarınızı rica ederim."

Saygılarımla,

Bu konuda hiç başvuran olmadı mı?
Tarafıma 8 Ytl lik iade yapmışlar.

selam arkadaşlar bende destekcell kullanıcısıyım otomatik ödemede olduğu içinde hiç dikkat etmedim.Benim başka bi sorum olacak sizelere. Bu tarife gerçekten % 50 indirimli mi? daha önceki bizbizecell tarifesiyle aynıymış gibi geliyo faturalarım.

türkcell destekcelle engellileri soyuyo bu kadar basit bana konuşulmadığım halde aylık 20 ytl faturalar geliyodu :evil: itiraz edincede yok şuraya buraya abone olmuşsunuz diyerek kıvırtıyolardı :evil: bende bu destekcellin faturalı hattından vazgeçip kontürlü hatta geçtim ve rahat ettim :)

Arkadaşlar,
Destekcell, kullanmasını bildikten sonra çok ucuza geliyor. Evet Bizbizecell tarifesine göre %50 daha ucuz. Yalnız diğer operatörleri aramak daha pahalı oluyor.
Mesleğim gereği olsa gerek; tüm faturalarımı detaylı olarak incelerim.
Şöyle bir örnek vereyim; son faturam 29,50 YTL geldi. (8 ytl iade vardı onu üstüne eklersek 37,50 diyelim)

Toplam 167 arama yapılmış. Bu aramaların içinde yurt dışı operatörlerine yapılan aramalar da var. (Yurtdışı aramaların bedeli zaten 12 YTL)
7 Yıldır destekcell abonesiyim. Diğer operatörlerin özürlü tarifelerini de inceledim. En uygunu destekcell. TRcell'in arada bir yaptığı sistem hataları dışında gayet memnunum.

Kulanım ücret detaylarının incelenmesinde her zaman fayda vardır. Otomatik ödeme talimatınız olsa bile faturalarınız adresinize gönderilir.

A_GEYiK

tesekürler uyarın için.....bende 1 buçuk yıldr kullanıyorum...hemen inceleyip gerekeni yapacağım bende........

A_GEYiK arkadaşım yazın üzere online işlem merkezindeki incelemelerim sonucu " SMS Bilgi Servisleri 3,05 YTL" olarak eylül faturama yansıtıldığını gördüm. Büyük ihtimalle 5-6 kere sorguladığım Güncel tutarla ilgili. Oysaki aynen bende Destekservis 1'e aboneyim. Bu tutar hangi ad altında faturalandırılmış onu merak ediyorum. Faturamın detaylı bilgi aboneli olmadığı belirtmek isterim.

Onur,
Sistemlrinden kaynaklanan bir hata söz konusu. Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi; yazılı başvuru yaptığın takdirde alınan ücreti geri iade ediyorlar.

Destekcell paketinin kontürlü hat seçeneği varmı

alperm;

Hayır yokk....Bu tarifeden faydaLanabiLmek için FaturaLı Hat aLman (veya) oLması gerekiyor....

Evett,arkadaslar ...Bu konuyla ilgili turkcelii arayıp durumu belirttim...benım de 1 seneye yakındr bu guncel sorgulalar ucretendirilmiş...gerekli incelemeden sora size dönüş yapılacağı söylendi......Bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

tşklr

hazir kart için geçerlimidir bilgim yokta yardim ederseniz sevinirim

_MesuT_' Alıntı:
alperm' Alıntı:

Hayır yokk....Bu tarifeden faydaLanabiLmek için FaturaLı Hat aLman (veya) oLması gerekiyor....
Hazır kart için geçerli değildir. Destekcell sadece faturalı hatlar için geçerlidir.

Mesut, 1 sene mi? Baya bir para alırsın o zaman. Hadi hayırlısı. 2 ay için 8 ytl geri iade aldım ben.

Burası türkiye. Adaletin olmadığı, haklara tecavüzün sıradan bir şey olduğu, güçlünün güçsüzü ezdiği bir ülke.

A_GEYiK' Alıntı:
_MesuT_' Alıntı:
alperm' Alıntı:

Hazır kart için geçerli değildir. Destekcell sadece faturalı hatlar için geçerlidir.

Mesut, 1 sene mi? Baya bir para alırsın o zaman. Hadi hayırlısı. 2 ay için 8 ytl geri iade aldım ben.

TürkceLL tarafından GerekLi inceLeme yapıLmış arkadasLar...... :shock:
Sonuç.....FaturaLarın 2 ay öncesine kadar inceLeme yapıLıyormuş... :cry: :cry: Ve inceLemişLer,bu 2 ay içinde yaptığım GünceL sorguLamaLar karsıLığında
geri ödeme oLarak hesabıma 1.25 krş :cry: :cry: ekLeneceği söyLendi...... :lol: :lol:
NOT......Müşteri temsiLcisi,DESTEKCELLde buLunan ücretsiz 100 adet FATURA SORGULAMASIna GÜNCEL SORGULAMANIN girmediği vede
bundan sora Gereksiz GünceL sorguLamaLar yapmamamı tavsiye etti...Çünküü,ÜCRETE TABİ OLACAKMIŞŞŞ.......... :twisted: :twisted:

Mesut, yok öyle bir şey. Aşağıda, Turkcell ile son görüşmelerimi aktarıyorum.

Son faturam da yine ücretlendirilmiş ve şöyle bir mesaj yazıyorum.
... tarih ve ... No'lu faturam da yine "GUNCEL" mesajlarım ücrete tabi olmuştur. destekcell kapsamında güncel mesajları ücretsizdir. Gerekli düzeltmenin yapılarak bir sonraki faturamda tutarın tarafıma iadesi ve sonraki faturalarımda aynı hatanın tekrar edilmemesi konusunda yardımlarınızı rica ederim.
Gelen Cevap;
Sayın Korkmaz,
Destekservis1 dahilindeki servisler asagıda yer alıyor. GUNCEL sorgulamaları ücretsiz 100 sms'e dahil değildir.

. Ücretsiz 10 adet KimAramışCELL kullanımı /ay
. Her ay ücretsiz 10 Adet Kısa Mesaj /ay
. Ücretsiz 1MB GprsCELL /ay
. Her ay ücretsiz FATURACELL

Yanitimizla ilgili goruslerinizi Bizi değerlendirin linkinden paylasmanizi rica ederiz.

Saygilarimizla,
TURKCELL Iletisim Hizmetleri A.S.
Bu elmeke istinaden yazdığım elmek;
Lütfen daha önceki başvurularımı incelermisiniz. Telefon kayıtlarını da tekrar dinlemenizi talep ediyorum. Yaklaşık 4 fatura döneminde yaptığım tüm yazılı başvurulara aynı cevabı aldıktan sonra sizlerle yaptığım telefon görüşmeleri sonucu güncel mesajlarımdan alınan ücretler tarafıma iade edildi. Müşteri memnuniyeti kapsamında tarafımla yaptığınız görüşmelerde aynı hatanın tekrarlanmayacağını belirterek özür diliyorsunuz. Fakat/ve aynı hatalar yine yapılarak güncel mesajlarım önce ücretlendiriliyor ve sonra iade ediliyor. Artık bu soruna bir çözüm bulmanızı öneriyorum. 14 haziran 2004 tarihinden itibaren güncel mesajlarım ücretsizdir. 4 fatura dönemi yanlışlıka ücretlendirilmiş olup tarafıma sonraki faturalarımda iadesi yapılmıştır. Son telefon görüşmem de ise; müşteri temsilciniz beni aradığında aynı hata olursa tekrar başvuru yapmamı belirtmişti. Açıkcası olayın maddi boyutu şu an için önem teşkil etmemekte olup tutumunuz memnuniyetimi en alt düzeye indirmiştir. Konuya ivedilikle çözüm bulacağınız düşüncesiyle iyi çalışmalar dilerim.
Saygılarımla,
Muhammed Korkmaz

Elmekime istinaden; hemen gelen cevap;
Sayın Korkmaz,
Konu ile ilgili incelememizi gerceklestirip, tarafınıza bilgi aktaracagız.

Saygilarimizla,
TURKCELL Iletisim Hizmetleri A.S.

Ertesi gün (28.11.2006), Müşteri Hizmetleri Yetkilisi tarafından aranıyorum. Yine özürlerini belirtiyorlar. Sistemlerinde teknik bir değişiklik yapıldığını, "Güncel" sorgulamasının yapıldığı server yer değişikliği sebebiyle sorgulamalarının ücretlendirildiği ve bu teknik değişikliğin en kısa zamanda halledilip Güncel sorgulamalarının tekrar ücretsiz olması için çalıştıklarını belirttiler. Yalnız bu işlem biraz zaman alacakmış ve zaman konusunda kesin bir tarih veremiyorlarmış. Bu sebeple bu değişiklik yapılana kadar ücretlenen sorgulamalar için her fatura döneminde yazılı başvuru yapmamı ve anlayış göstermemi istediler. Ücretlenen tüm güncel sorgulamaları da iade edilecektir dediler. Ben de kendilerinden şu rica da bulundum. Tüm Müşteri Hizmetleri Temsilcilerini bu konuda bilgilendirmelerini istedim. Her başvuru yaptığımızda bizlere olumsuz şekilde dönmeyecekler. Umarım bu sefer sözlerinde dururlar.
Saygılarımla,

Bende faturamı inceledim dediğiniz gibi GÜNCEL fatura sorgulaması için attığım mesajlar ücretlendirilmeye başlanmış,konuyla ilgili şikayetimi yazılı olarak ilettim bakalım sonuç ne olacak.

Merhaba bende daha önce mesaj gönderdim. inceleme yapıp geri döneceklerini söylediler ama dönmdediler. Bundan sonra ne yapyım yardımcı olursanız Muhemmed bey sevgiyle kalın.

Tatvan, en fazla 7 gün içinde geri dönüş yapmaları gerekiyor. Yapmadılarsa ya da yapıp olumsuz bir ifade kullandılar ise belirt ona göre tekrar bir bakalım.

Ya arkadaşlar, Turkcell normalde Güncel sorgulamalarını bu tarife paketlerine dahil etmemişti, galiba siz itiraz edince kafaları karıştı ve şimdi siteden kontrol ettiğime göre Güncel ler de toplamda 100 sms sınırıyla ücretsizlere dahil edildi. Yani şirkete yüklenmeniz haksızdı ama işe yaradı doğrusu.
Yalnız, Turkcell şirketinin de hakkını vermek lazım, bize en fazla indirimi onlar sağladı.

Evet suan,gunceL sorguLamaLar da ücretsiz oLan 100 sms oLayına dahiL ediLmiş durumda.....Ama, bu ay yine benim faturama ücret yansıtmışLar..... :cry:

Turkcell ile yollarımı ayırmak üzereyim

Arkadaşlar ben yaklaşık 5 yıldır braderime ait olan 533 lü hattı kullanıyorum üzerime devrini almak için mesai saatleri içinde abone ve ekstra merkezlerine uğramamızı ve bankaya 22 ytl ödememizi söylemişlerdi bizde yaklaşık 2 ay önce bir abone merkezinde form doldurduk ve ben geçen sene aldığım engelli raporumu dosyaya iliştirdim teslim ettik hem hat devri yapılacaktı hemde destkcell e geçeçektim güya:) 4 kere abone merkezine gittim onlar dosyayı merkeze gönderdik oradan sonuç gelecek derler merkezi ararız abone merkezi 1 dak. da halletebilir der ve ben işin içinden çıkamam ne yapmalıyım 4,5 kere email çektim Türkcell e ama nafile bunlar böylemi mücadele edecek Vodefonla anlamıyorum bürokrasiden bıktık artık devlet dairelerinde böyle bürokrasi yok artık ya bana bu işlerden anlayan arkadaşlar akıl versin yoksa aileme ait 25 adet turkcell hatımın tamamını iptal ettireceğim...

basari' Alıntı:
türkcell destekcelle engellileri soyuyo bu kadar basit bana konuşulmadığım halde aylık 20 ytl faturalar geliyodu :evil: itiraz edincede yok şuraya buraya abone olmuşsunuz diyerek kıvırtıyolardı :evil: bende bu destekcellin faturalı hattından vazgeçip kontürlü hatta geçtim ve rahat ettim :)
Arkadaşım durumuna birşey diyemem ama GSM operatörleri arasında özürlülere en çok imkan sağlayan Destekcell bence diğer operatörler uyduruk imkanlar sağlayarak özürlü hattı yapmışlar.Maksatları sadece yapmış olmak.

bende mail attım ve faturalarımda baya düşüşer oldu.

selamun Aleykum merhaba arkadaşlar biraz uzun zaman geçmiş konunun üzerinden ama merakımı mazur görürsünüz inşll

bende aşağı yukarı 4 yıldır destekcell kullanıyorum ve bu mesajları buluncaya kadar hiç aklıma gelmedi normal ücret tarifesi dışında kafalarına göre fatura kestiklerini ( TURKCELL)'in faturalarıma baktım ama birşey göremedim fatura sorgulama kesintisiyle ilgili bu kesintiyi nasıl öğrene bilirim ama yardımcı olabilirmisiniz

Üst Alt