Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türk kahvesi fazla içmek psikozun pozitif belirtilerini ortaya çıkarır mı?

republix

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
30
Merhabalar,

Ben ilk defa atak yaşadığım için doktor kontrolünde ilacı bıraktım 7 8 ay oldu atak geçireli ve ilacı keseli de bu hafta son içtiğim dozlar tekrar pozitif belirtiler gelirse tekrar ilaca başlayacağız ve bu sefer 5-10 yıl kullanıcaksın dedi.

fakat şimdi her hafta doz düşürerek devam ediyorken şunu fark ettim dün kahveyi 2-3 kez içtim ve fark ettiğim durumlar oldu detay vermek istemiyorum hastalığın başlangıcındaki gibi aa dedim gene başlıyoruz

kalbim çarpıntı yaptı fazla kaçırmışım diye kafein oranı azaltmak için su içtim ve azaldıkça da rahatladım arkadaşlar bu durum peki normal midir yoksa bu durum benim ilacı bırakırsam kesinlikle yapamayacağımı mı gösterir? şunu da eklemek istiyorum uyudum ve uyandım kafein oranı muhtemleen sıfırlandı kalbim çarpıntı heyecan hali oluşmadığı için de şu an rahatım tekrardan ilac daha içmedim

Muhtemelen psiklojik sen kahveden korkarsan zarar verecek diye düşünürsen e tabi zarar verir. Bir kaç bardak kahvenin bir zararı olmaz ben günde 7-8 büyük bardak simsiyah kahve içiyorum anksiyete yapmıyor ama tabi bu kadar içmek fiziksel olarak zararlı olabilir. İlk anksiyete teşhisi koyulduğu zamanlar aynı sen gibi 1 bardak içmeye korkardım çay içsem bile panik olurdum bir şey olacak diye şimdi yatmadan önce kahve içip kolayca uykuya dalıyorum.

Bu durum bir şeyi göstermez doktor bıraktırdıysa bir bildiği vardır olumlu düşünüp olumlu sonuç alabilirsin. Anksiyete atakları veya panik atak psikoz değildir bende o esnada delirdiğimi sanıyordum ama panik atak geçiriyormuşum oysa.

@ozfriezer

ama benim kalbim hızlandı ve sonra psikoz da ki düşünceler belirmeye başladı biraz dedim noluyoruz kafein etkisi azaldıkça düzeldim zannedersem çarpıntı ve heyecan durumu tetikliyor psikozu ama bırakma evresindeyim ilaçları umarım bir sorun yaşamam doktor kontrolünde

teşekkürler yorumun için.

@selinpelin

psikoz hiç geçirmedim ama panik atakta inanılmaz saçma, sanrı gibi düşünceler aklına gelebiliyor farkı içimde onların saçma olduğunu az çok anlıyorum. için rahat edecekse içme kahve çok önemli değil ben kahve bağımlısıyken korkuma aylarca içmemiştim 😀

Üst Alt