Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tüm memurlar için GYS sınavına dair soru-cevaplar

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
604
Reaksiyonlar
167
Tüm memurlar için GYS sınavına dair soru paylaşım platformu olsun burası?

Görevde Yükselme Sınavı

ATAMA YAPILACAK KADROLAR

Atama yapılacak kadrolar Ek-1’de yer almaktadır

GÖREVDE YÜKSELME SINAV KONULARI
Görev Yükselme Sınavında yer alan sınav konuları ve soruların dağılımı Ek-2’de yer almaktadır.

YAZILI SINAV TARİHİ VE YERİ: Yazılı sınav, 11.02.2024 Pazar günü saat: 10.00’da 11 sınav merkezinde (Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Bursa, İzmir, Antalya, Adana, Diyarbakır, Samsun, Sivas, Trabzon) yapılacaktır. Sınav yeri ve salonları, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanacak olan sınav giriş belgelerine erişim açıldığında personelimize ayrıca duyuru yapılacaktır.

SÖZLÜ SINAV:

Ek-1’ de yer alan unvanlar için yapılacak sözlü sınavda adayların;
a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
d) Genel kültür ve genel yetenek düzeyi,
e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı,
esas alınarak 100 tam puan üzerinden değerlendirilir.

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Yazılı sınavdan 100 tam puan üzerinden 60 ve üstü puan alan adaylar başarılı sayılır.
Yazılı sınavda sorulan soruların, Sınav Kurulu tarafından hatalı olduğunun tespit edilmesi veya yargı mercilerince iptal edilmesi durumunda bu sorular puanlamaya dâhil edilmez, bu sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılır.
Yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katına kadar aday ile son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üstü puan alan adaylar başarılı sayılır.
Başarı puanı yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınarak tespit edilir.

ATANMA VE DİĞER HUSUSLAR:

Atanmaya hak kazanacak adayların atanacakları yerler, Bakanlığımızın hizmet ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecektir.
Atanmaya hak kazanan personelin, başarı sıralaması listesinin kesinleşmesini müteakip en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen başarı sıralamasındaki başarı puanlarına göre 3 ay içerisinde atamaları yapılacaktır.
Sınavı kazananlardan gerekli şartları sağlamadığı sonradan tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Adayların atamaları yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecek yanlış beyanda bulunanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu disiplin hükümleri çerçevesinde işlem yapılacaktır.
İlgililere duyurulur

ATAMA YAPILACAK KADROLAR EK_1
GÖREVDE YÜKSELME KONULARI VE SORU DAĞILIMI EK-2

şube müdürlüğüne girecem bende şuan 86 ıle bakıyorum görevlendırmeyle

Hangi kurumdasınız siz?
(AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI)
Derece 7
Kademe 1

2007 ile 2009 arası 1.125 günde TSK da çalışmıştım ben.
Arada 2.615 günde SSK hizmetlerim var.
2019 yılı NİSAN ayından itibarende 5 yıldır HİZMETLİ yim.

3 yılda "1 DERECE" iniyor.
1 yılda da "1 KADEME" çıkıyor.

ogm ben 3 ün 1yim 12 yıl tam kurtARMAsada yuksek ve doktora ıle 1 kademe 1 derece daha ınıyorum sanırım ozaamn kurtarıyor

evet haklısın 4 sene daha calışmıs gıbı oluyoıesun

Ben 15.04.2019 tarihinde LİSE mezunu ve HİZMETLİ olarak göreve başlamıştım.
2 yıl önce 2 YILLIK MYO mezunu olmuştum.Bu mezuniyet ile DERECE 7 KADEME 1 e yükselmiştim. Mezun olduktan sonra GYS ye girmiştim ama kazanamamıştım.

BEN eğer 2 yıllık mezunu olarak MEMUR kadrosuna yükselebilirsem bunun bana ne gibi faydası olacaktır?

BU hep ve herzaman böylemidir ACABA?

• Beğen
Reaksiyonlar: faux
mülakattaki bütün soruları eksiksiz bildim ama panik atak oldum ve konuşamadım elim ayağıma dolandı.galiba kalacağım mülakattan.başka mülakatta kalmış arkadaş var mı yada başarıyla geçmiş?

memurluk için hizmetliydim.

Son düzenleme:
Allah'tan ümit kesilmez Peki mülakatı geçemezsen ne olacak ?

• Beğen
hizmetli olarak kalacağım.bilmiyorum benim için zor bir durum olacak

faux

ZOR MUYDU? sen genede ümidini kesme.
BENDE 2019 YILI NİSAN ayından beri HİZMETLİ yim.

2007 yılının başlarında TSK ya girmek için mülakata katılmıştım BAŞARILI OLMUŞTUM O ZAMAN bir kere başkada hiç olmadı.

• Beğen
@ayydünyavazo eğer daha önce mülakata girmediysen ve planın varsa mutlaka deneme yap ve internette nasıl konuşman gerektiğiyle ilgili yazıları oku.benim gibi 3 yılın yanmasın.ben bütün soruları eksiksiz bildim ama panik atak oldum.yandı o yüzden mülakatım.ama daha belli değil sonuçlar 16sında belli olacak.sana mülakatla ilgili anlattıkları hiçbişeye inanma.resmen başka bir gezegene düşüyorsun.adını bile unutuyorsun.sakın konuşmayı kesme sakın duraksama

evet tanım organik olmayan psikoz.türkiye ve dünya giderek bizlere karşı tahammülsüz olmaya başladı o yüzden memur yapmak istemeyebilirler gibi geliyor.ama bekleyip göreceğiz

Arkadaşlar merhaba. 2018 de meb gys sınavını kazanıp atanamayan memur var mı aramızda ?

mülakatı geçtim.herkese aldığı puanı vermişler.70 altı puanı olana 70 vermişler bana da 70 verdiler geçtimbenim puanım 67 ydi.mülakat çok kötü geçmişti ama geçirdiler

teşekkürler dostum.umarım istediğin sonucu alırsın

faux

Temennin için TEŞEKKÜR EDERİM. 😁

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Üst Alt