Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazasından dolayı alınacak olan tazminat miktarı..?

syn fulya kaza danışmanlık şirketi olarak nitelediğiniz şirketler sizden dava başvuru hakkınızı devralırlar. Dolayısı ile böyle şirketlerin devraldığı hak karşılığında size verdiği ile tahsil ettiği ücretleri kıyas etseniz eminim daha farklı düşünceye sahip olurdunuz !

,,by kardelen trafık kazasında olen kısının varısıne odenen mebla 225 bın tl sakat kalan ksıyıde sakatlık derecesıne gore tazmınat odenıyor senın alacagın meblada artması lazım sen bes yıl dolana kadar her yıl sakatlık raporunu al sakatlıgın arttıkca ucretınde artıyor neden anlasma yapıyorsunuz bunların ıstedıgı para yasal degıl anlasdıgın kısıler zaten sıgortadan alıyorlar paralarını avukatın bır rolu olamaz yasa neyı belırlemısse avukat onu yapmak zorunda zaten kazazedenın avukatlık ucretını sıgorta karsılıyor sıgorta fonu uzmanları sızın yasal olarak alıcagınız parayı soylerler zaten ne alıcaksanız sudur derler 10 bın alıcaksan sen 7 bın lıra alıcaksın demez annen ıcın neden okadar az aldınız kı 25 bın yerıne 225 bın tl almanız gerekırdı senın alıcagın harıc tabıykı

düzeltme amacı ile yazıyorum;
Bir avukat dava yahut icra safahati olmaksızın hiç kimseden ve hiç bir başvurusundan sayın fulyanın belirttiğinin aksine vekalet ücreti alamaz. Tazminat tutarı da sigorta kurumunun kendi içerisinde görevlendirdiği aktüerler tarafından belirlenir. iddianın aksine sigorta aktüeri çoğunlukla sigorta lehine minimum tazminat çıkarma çabasındadır. Nasıl vergi dairesinin her kestiği vergi sizin borcunuz olamıyor ise sigortacının her teklif ettiği tutar da sizin gerçek alacağınız tutar olmuyor. Av tazminat tutarını bilebilir mi?
Nasıl hukukçu olmayan kişi avukatlık işleyişi ve ne zaman vekalet ücreti tahsilatının yapıldığını anlamıyor ise ; avukat da kendi uzmanlığı haricinde sigorta brokerciliğini anlamaz. Her mesleğin detayı onu yapanda münhasırdır.

Herkese tekrar merhabalar arkadaşlar. Geçen hafta bir hastahaneden %45 rapor aldım. Engelim sol elimle alakalı. Şimdi ben bu özürümle ötv kdv inidiriminden faydalanabilir miyim? Yani okuduğum yazılardan çok fazla birşey anlamadım

selam arkadaşlar 2010 da geçirmis oldugumuz tek taraflı trafık kazasında esım esim b engelli kaldı kazayı babam yaptı ve esımın yası 20 bu durumdan dolayı calısamadı 3 yıldır bu parayı almadık babam suclu oldugu ıcın ama suan babam aklandı parayı almaya karar verdık 06/06/2013 de dosyayı gonderdık aceba biz ne kadar surede ve ne kadar para alırız cok merak edıyoruz bunun hesaplamasını yapan bırılerı bıze ne kadar ala bılıcegımızı soyleye bılırmı. tesekkurler..

merhaba

Merhaba,1 ay önce kaza yaptık,biz motorlu,karşı taraf arabalıydı,ben motorsikletin arka koltuğundaydım,biz düz yoldaydık,karşı taraf kavşaktan önümüzden sağa dönücekti ancak biz düz giderken kavşakta bize çarptı,ayağım kaval kemiğimden kırıldı.bir ay alçıdaydı.ne kadar tazminat alırız?

Fulya35 , siz bu işi kesinlikle bilmiyorsunuz, lütfen burada yalan yanlış yorum yapıp insanları yanıltmayın. Yok ölümlere 225 bin veriliyormuş , yok 25 bin azmış vs. Bu işi bilenler bu yorumlara bakıp gülüyor. Hasar işi yaptığınız anlaşılıyor, ama bu işi yapacaksanız lütfen azda olsa bu işi öğrenin. Ben ölümlerde bin tl çıktığını dahi gördüm ve bu hesap doğruydu. Vefatta 250 bin tl de çıkar, ama vefat edenin eşi hayatta ise ve biraz da gençse. Anne babası veya çocukları hak sahibi ise çok daha düşük çıkar. Neyse bu vesileyle bir şeyler öğrenmiş de oldunuz..

- Manevi tazminat miktarının tayini nasıl,

- Manevi tazminat miktarının belirlenmesinde hukuki nitelik görüşleri,

- Manevi tazminat miktarının belirlenmesinde etki eden genel unsurlar,

- Mağdura İlişkin Unsurlar

Manevi tazminatın her yönünü anlatan bir yazı. Konunun her tarafına ışık tutuyor.

Manevi Tazminat Miktarının Tayini - Hukuki İncelemeler Kütüphanesi

Son düzenleme:
Trafik

Öncelikle Selamun Aleyküm şimdi abicim biz 2007 yılında bi motor kazası geçirdik biz ışılarda dururken araba bize arkadan vurdu abi biz okuma yazma bilmiyoruz yenim yazıyor bunları avukat bizden gizli para almışmı yada ne kadar para çıkmış nasıl anlarız e devletten anlarmıyız ne olur zeten biz fakir bir aileyiz ne olur yardım et

kazazede

said abi bir çok from konusana baktım bilginiz çok bugün devlet hastanesinde raporumu aldım %30 kaza yaptığım tarih 05.01.2016 kaza yaptığım yaşım 29 maaşım askeri ücret 1.400 tl kaza suç oranım %25 sizce ne kadar olur tazminatım

@volkan6835

2010daki teminat limiti 175 bin lira olduğu için, en fazla o kadar alabilirsiniz. (kaza yapan araba eşinize aitse hiç alamazsınız)

sigorta şirketine daha önce başvurmamışsanız faiz de isteyemezsiniz. babanız neden aklandı? kazanın meydana gelmesinde kusursuz muymuş babanız? eğer babanızın kusuru yoksa zaten sigorta şirketinden para alamazsınız.

anlattıklarınıza göre ceza davasının sonucunu beklemenize gerek yokmuş gibi görünüyor, keşke bu kadar beklemeseydiniz.

Merhaba ağustos 2017 tarihinde arkadaşımın sürmüş olduğu ve benimde o araçta yolcu konumunda olduğum sırada kendi istikametimizde giderken önümüze bayan sürücü çıkması sonucu frene basma şansımız olmadan çarpıştık. %25 arkadaşıma %75 kusur karşı tarafa verildi. Benim diz kapağımda kırıklar sonucu ameliyat geçirdim şu anda çelik tel var dizimde ve üniversite öğrencisiyim 21 yaşımdayım. BENİM KAZANACAĞIM TAZMİNAT BEDELİ NE OLUR??? ortalama fikriniz nedir merak ediyorum.

brky0037
Tedaviniz sonuçlandıktan sonra işgücü kaybı oranınız belli olacak, sonrasında sigorta şirketine başvurun.
Asgari ücret esas alınarak size tazminat ödenecek.
O parayı alın, fazlaya ilişkin haklarınızı saklı tutun.
Bu aşamaya kadar herhangi bir aracıya ihtiyacınız yok, üni öğrencisi olduğunuza göre kendiniz halledebilirsiniz bu işlemleri.

Parayı aldıktan sonra bir avukatla anlaşıp sigorta şirketine dava açın.
Tazminatın asgari ücrete göre hesaplandığını, ama üniversite öğrencisi olduğunuzu, okulunuzu bitirdikten sonra vasıfsız işçi olmayacağınızı ve bu yüzden asgari ücretin belki 3-4 katı kadar aylık geliriniz olacağını iddia edin.

Toplamda ne kadar alabileceğinizi bilmek mümkün seğil, sakatlık oranı belli olmadan, mezun olduktan sonra kazanacağınız tahmini ücreti bilmeden vs kimse size yaklaşık dahi olsa bir rakam veremez.

merhaba hocam trafik kazası esim kol bilezik hastane rapru aldım kırık olarak gördü eşim 24 yaşinda ev hanımı tazminat nasıl alabilirim lütfen bilgilermisinz rica ediyorum.

Cadde19

öncelikle geçmiş olsun eşinizin ev hanımı olması sebebiyle asgari ücret üzerinden hesaplama yapılır fakat alacağınız raporun (engel oranı) sürekli olması gerekmekte

kol bilezik kırık yüzdesi 2 olsa ne kadar alabilir? avukatla mı yoksa sigorta danişmamı ? 8 gün içinde ödemek zorunda mı bazı 6 ay diyor doğru mu

%2 raporu nereden ve nasıl aldınız? hangi rapor hangi yönetmeliğe göre hazırlanmış?
kaza takip elemanlarından uzak durun. şu aşamada bir avuakta pek ihtiyacınız yok, elinizdeki sakatlık raporu usulüne göre hazırlanmışsa, raporu, kaza tutanağını ve eşinizin yaşını belirtir belgeyi sigorta şirketine gönderip tazminatınızı talep edin.
size ödeme yapıldıktan sonra ödenen tutarı eksik bulmuşsanız, eksik ödenen kısım için bir avukata danışın.

maddi manevi tazminat %2 ne kadar

Ev hanım çalışmıyor. 24 yaşında
10.4.1993
Yaş 24
Raporu %2 verdi
Ne kadar tazminat alır

mrb. yaşı genç ayrıca çalışmıyor artı ve eksileri çok trafik kazası mı iş kazası mı

%5 Sürekli sakatlık için yaklaşık 45.000-TL

2013 de trafik kazası yapan şahıs %16 oranında adli tıp bana raporla sigorta şirketinden 67000 tl tazminat almıştı
kazazede SigortaDanışmanı bu arkadaşlar işin ehli bilgi verirler

Üst Alt