Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik kazası geçirdim. Tazminat davası açtım. Sonuç ne olur?

cemal1453;

cemal sadece istanbul adli tıp kurumundan alınan raporlar kesin oluyor, itiraz edilemiyor.siz büyük ihtimalle istanbul adli tıp kurumu 3. ihtisas dairesinden rapor almak zorunda kalacaksınız.buda uzun bir süreç benim dosya istanbul adli tıp kurumuna gideli 12 ay oldu hala heyete girmedi, bekliyorum, ben 2010 yılında açmıştım davayı,sabırlı olacaksın adalet biraz ağır çalışıyor,önemli olan iyi bir maluliyet oranı ve iyi bir tazminat alabilmektir.dava açıldığı tarihten itibaren yasal faiziyle birlikte alacaksın.

madem diyer yerlerdeki rapora itiraz ediliyor neden başta oradan olacak demiyorlar raporu en azından direk oradan alırız zaman kayıbı olmaz raporu adana balcalı ünivertsite hastanesi ve adana adli tıp kurumu veriyor bunun neyine itiraz ediliyor anlamiş değilim

merhaba iyi gunler size bi şey sormak ıstıyorum benım babam ben 14 yasında ıken trafık kazasında vefat ettı annem ile babam o zaman ayrı ıdı babam çerkezköyden istanbula gıden ototbandan bı aracın ıcınde uyuyordu ters yonden gelen bı kamıyoın altına aldı arabayı babam orda oldu dava 2004de sonuclandı olay 12,10,2013 tarıhınde gerceklestı ben sıgorta fonunda tazmınat alabılırmıyım bı kac yere sordum ya ılgılenmek ıstemedıklerınden yada baska sebebden saglıklı bılgı vermedı bana bılgı verbılecek bırırsı varmı acaba

kazada kusur oranı nasıldı, ceza davasının sonucu ne oldu, kaza 2003 yılındamı olmuştu.

babamın içinde bulundugu araba 100de yuz haklı ıdı çünkü babamlar otabanda kendı yonunde seyır ederken ters yonde gelen kamıyonla çarpışmıs,ceza davasında kamıyon soforu hapıs cezası aldı buyuk olcude kaza 10,2003 te oldu

bu arada ılgınız ıcın cok tesekkurler ...

Arkadaşlar ben de üçüncü şahıs olarak bulunduğum bir araçta sağ kolumu dirsekten kaybettim. İlkin aracı firmaların palavralarıyla (belki de bana öyleleri denk geldi) az kalsın hapı yutacaktım. Aracı firma asla bir avukat gibi hakkınızı maddi- manevi sonuna kadar aramaz. Tek derdi bir an önce poliçeden parayı kopartmaktır. Bu tür davalar uzman avukatlar yoluyla süreç kısmen uzasa da hakkınızı eksiksiz almanıza garantidir. Ayrıca 3 ayda tüm haklarınızı alma iddiası tamamen yalandır. Aracı firmalar 3 ay dedikleri şey sizin zaten aracısız şekilde kendi başınıza da çok kolay halledebileceğiniz sigorta şirketiyle davasız tahsil sürecine gitmektir. Ama manevi tazminat için zaten yine dava açılması icab ediyor ki 3 ay muhabbeti hepten yalan oluyor. Hele bir de trafik sigortasından alacağınız tutar poliçe limitini aşıyorsa bu durumda bu artan tutarı mahkeme olmadan kimden alacakmış aracı firmalar? Ben hiç bir avukatın da aracının da adamı değilim. Yine de bu tür mağduriyeti olan arkadaşlara beni aramaları halinde yaşayacakları süreç hakkında yanlış adım atmamaları için bildiklerimi paylaşabilirim. Yeter ki canınızın derdi üzerinden nemalanan uyanıklara hakkınız olanı pay edip yedirmeyin.

2003 yılından beri tazminat talebinde bulunmadınızmı.hiç tazminat ödemesi yapılmadımı size. destekten yoksun kalma tazminatı almanız gerekiyordu. babanızın yasal mirasçılarına destekten yoksun kalma tazminatı ödenmesi gerekiyor. zamanaşımı 15 yıldır ölümlü kazalarda. bir avukattan hukuki yardım alarak sigortaya müracat ediniz kabul etmezlerse dava yoluyla tazminatınızı alabilirsiniz.

hepinize iyi günler benim çocuk okul bahçesinde trafik kazası geeçirmişti bize adli tıp 100 yedi oranında iş gücü kabı verdi bze sigortadan tazminat verirlermi verseler ne kadar alırız bizim mahkeme süreci devam ediyor

aracın sigorta şirket derken kaskodan mı bahsettiniz mehmet bey ... konuya yanlış girmek istemiyorum

yusuff konuşmak lazımm... ölümü kazalarda 15 sene geriye dönüş yapılabiliyor...

yusuff... baban 8 de 8 kusurlu da sayılsa sigortadan yüklü miktarda alıcanız varrr... dediğim gibi görüşmek gerek

slm arkadaşım... sigortadan alıcanı aldınmı

sergeç verilen kusur ne olursa olsun mutlaka maddi olaarak sigortadan alıcaksınnn...

Bende kaza gecirdim hukukcuya verdim davayi mahkeme ben iyilesince basliyacakmis dogru mu

ayseucar

Kazadan 12 ay sonra(bazen 18 ay) tedavi bitiminde engelli sağlık kurulu raporu alınması gerekebilir. Her durumda şart değil ama çoğu durumda istenebiliyor.

2014 yılının eylül ayında trafik kazası geçirdim.adli tıp raporum %6 geldi.olay tarihinde 29 yaşında ve bekardım.olay tarihinde 2922 tl brüt maaşım vardı.kazada %30 suçlu bulundum.asıl sormak istedigim konu 15 gün önce sigorta şirketi 24.500 tl teklifte bulundu avukatım aracılıgıyla kabul etmedim.şimdi 49.750 teklif ediyorlar.konuya vakıf arkadaşlar yardımcı olabilir mi kabul etmelimiyim yoksa beklemelimiyim

Üst Alt