Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total işitme kaybım var. Askere alınır mıyım?

Heyete çıkanların çoğu muaf oluyor. Bugün gittim gata askeri hastaneye doktor ameliyattaymış yarın sabah 10 için randevu aldım yarın gideceğim

Bugün gataya gittim odyometri testine soktular titreşim hissetsen dahi butona bas dendi öyle yaptım duymadigim halde titresim oldugu icin bastım sonuç sol kulagimda 108 db kayıp. Cuma gunu için abr testi verdiler ondan sonraki süreçleri aynen yazacağım.

haydarpaşa gata ya mı gittiniz ? Ben de titreşim olmamıştı da ondan sordum :)

Kasımpaşa kardeşim

Sol kulak total işitme kaybından muaf oldum. Bu durumda olan arkaraşlar rahatça gidip işlemlerini yaptırsınlar muaf olmak isteyenler kendinizi gidicekmiş psikolojisine hazırlayın hüsrana uğramayın. Herkese hayırlı forumlar. :)

Gecmiş olsun.
Gata bir hayli test yapıyor ,ilgileniyor.Ama son karar uzman doktor/hoca tarafından veriliyor o ne derse oluyor.Heyet derse heyet gider derse gidiyoruz :):) Sanırım hocalar da riskli bir durumda yine de göndermek gibi bir hata yapmazlar yani :)

Apache11 kardeşim bende şubat için kasım 15 kadar askerlik şubesine başvurup hastaneye sevk isteyecem benim sorucağım soru şu : benim solkulak duymuyor 93 db ayaklar düztabanlık var ve sol elden tümör alındı kardeşim 1.muaynede ankara mevki hast. gidebilir verdi bu son muaynem tekrar sevk istiycem sence muaf olurmuyum not:(kulak tedavi edilemez durumdadır)

B) 1. Bir kulak fısıltı sesini 3 (dahil) metreden (30 dB) mesafeden işittiği halde diğer kulağın fısıltı sesini 1 metreden daha az (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitmesi, tam sağır olması ya da tam sağıra yakın olması.2. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ilâ 2 metre arası (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi.3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır). Bu şartlara göre muaf olma ihtimalin yüksek. Abr testine alırlar ordan çıkan sonuca göre heyet karar verir ama bence olursun çünki askerde işitme çok önemli.

Üst Alt