Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Topuk Dikeni konusunda tecrübesi olan, çözüm önerisi olan var mı?

selam arkadaşlar ben servet kulmaç 55 yaşındayım izmir bucada oturuyorum önce topuk dikeninden rahatsız olan tümarkadaşlara geçmiş olsun diyorum size başımdan gecen bir olayı aktarmak istiyorum 2010 yılnda aynı rahatsızlıga yakalandım inanın onun acısı ne diş agrısına nede baş agrısıyla kıyaslana bilir birkac doktora göründükten sonrahepside bunun caresi ortapedik tabanlıkta dediler fakat tamamiyle tesadüf bir tanıdık vasıtasıla izmir yeşildere semtinde oturan yaşlı bir teyzeye gittik bu teyzeye durumumu anlattım teyzem odanın ortasına küçük bir piknik tüpüyle ve elinde normal şiş yani bayanların kazak vs ördüklerişişten neyse dua ederek bu şişleri iyice kızdırıp ayak bileklerimin içte ve dışta ki kemik çıkıntılarının oldugu bölgeye yani çıkıntıların alt tarafına yine dualar ederek temas ettirmek suretiyle üçer defa cizikler atarak işlemi bitirdi inanın canım yanacak diye o kadar korktumki anlatamam kendi kendime bak şimdi topuk derken birde yanıkla ugraşmasam diye düşünürken hiçte öyle olmadı ozamandan sonra birdahada topuk dikeni olayını yaşamadım şimdi diyeceksiniz ki tıbbın yapamadıgını o kadın nasıl halletti inanın bende bilmiyorum megerse benden önceleri çok kişiyi bu şekilde tedavi ettigini söylediler bende bu başımdan geçen olayı sizlerle baylaşmak istedim hepinize saygı sıhhat ve saglıklı bir hayat sürmeniz dilegiyle hepinize gecmiş olsun

Abi benim sol ayağımdaki geçmişti son 6-7 aydır sag ayağımdan cekiyorum. Bu izmirdeki kişi işe yarar mı gerçekten çok kötüyüm ya bana o Teyzemin adresini verseniz olmaz mı

Iyi günler servet bey , benim babamda bu topuk dikeni ağrısını 2 yıldır çekiyor ve iğne , fizik tedavi , lazer tedavisi , ve internette olan karışımların hepsini yaptık fakat sonuç hep aynı bu sebepten dolayı yardimci olabilirmisiniz o gittiğiniz bayana ulaşma gibi bir şansımız var mı ?

Bende de topuk dikeni var oturdugum yerden kalkmak istemiyordum yolda düz yürümeyi unuttum igne vurdular ayaklarımın altına canımdan can gitti çok acııdı şimdi çok iyiyim cocola şişesi ilede masaj yapıyorum ayaklarıma şükür sorun yokk bu 1 aydır

Topuk dikeni icin tabanlik yapiyolar ise yaradini biliyorum isteyene adresi veririm

Sonra adını hatırlamadığım bir iğne yaptı kemiğe.

empatizan kardeşim iğneyi nerede ve hangi doktora yaptırdın acaba? Bende de aynı problem var eswt yapıldı ancak düzelmedi. Bayramdan sonra iğne yapılacak ama güvenemiyorum doktora. Senin doktorun adını verir misin?

Bir üyemizin bana aktardığı bilgiyi paylaşmak istiyorum:

Topuk dikeni ile ilgili bende bir araştırma yaptım. buldugum çözümü üye olmadığım için yorumlara atamadım. Size gönderiyorum. Yayınlarsaniz, belki birilerine faydası olur.
Ponstan Forte 500 mg film tablet. Bir haftadır kullanıyorum, müthiş bir gelişme var. Ağrı kalmadı, diken yok olma evresinde. Tavsiye eden kişi kutu bitmeden diken yok olur dedi. Hadi 2 kutu içilsin. Önemli olan bu illetten kurtulmak.
İlaç 20 film tablet, sabah-akşam bir tane alınıyor. Yani 10 günlük tedavi süreci.
İlacın kutusu 5 ( beş ) TL. ( Not: kesinlikle alkol ile alınmamalı.)

Tekrar nüks eden bir rahatsızlık, iyisini tabanlık kullanmak geçmiş olsun

Ponstan Forte 500

bu ilacı kullanan var mı

Topuk dikeni

Topuk dikeniyle ilgili tedavi yöntemleri neler arkadaşlar çok müzdaribim tedavi olan varmı varsa nelerdir?

2006 senesinde teşhis konuldu çok ağrı cektim ilaç tedavisi dendi 6 ay sonunda iyileşme olmadı topuktan toplam 3 defa iğne yapıldı her defasında canımdan can gitti 1 yıl rahattım sonra ağrılar devam etti o tarihten beri normal ayakkabı giymedim ,2009 da eswt tedavisi gördüm rahatladım çok ayakta kalınca ara ara ağrı oluyordu 2016 ya kadar o tarihten beri ağrılar arttı gitgide bu günlerde tekrar eswt tedavisi oluyorum sağ ayak çok rahatladı 10 gün ara ile şimdi sol ayağa başladık ,sizlere tavsiyem kilo varsa o kilolar gidecek mutlaka,topuğu rahat ettirecek spor ayakkabı giyilecek , hepimize geçmiş olsun Allah şifa versin selamlar

yolcu66

Bende 1 kez vururdum 1 hafta felan rahattım senede 2 kez yetmez ama bu tedavide etmezki geçici rahatlama sağlar sizde grçtimi

Kadını adres tel özelden yardımcı olurmusunuz
Gerçekten geçti mi acaba nasıl bir faydası oldu da geçti

@servet kulmaç

Servet bey merhaba mesaj yazdım size 1 ay olmuştur .Burada bahsettiğiniz o teyzenin adresi lazım lütfen eşimin 2 ayağında çok büyük topuk dikeni var .Kortizon hiç etki etmedi topuk dikenleri arka bilek tendonlarına kadar baskı yapıyor .çok acı çekiyor Bal ve viks karışımı uyguluyoruz ayak rahatladı ama sürmediğinde eski haline dönüyor

____
Servet Beye ulaştım bu teyze vefat etmiş 1 yıl önce .

Arkadaşlar eşimin çift ayağında topuk dikeni vardı biz tesadüf facebookta paylaşıma denk geldik Mustafa Tutak isimli Tekstil Bilimleri Doçenti
Kan Dolaşımını Geliştiren FONKSİYONEL GİYSİLER Mucidi ARGE Uzmanı .Mustafa bey kendi ürettiği ürünleri paylaşmış eşim çorabı aldı ve yürüyemeyen eşim şuan yürüyor etkisi 2.gün başladı .ve eşimin dizinde eklem sıvısı eksikliği vardı ,dizleri ağrıyor merdiven çıkarken zorlanıyordu onun içinde dizlik aldı şuan gece gündüz çıkarmadan kullanıyor ve çok memnun kaldı . Mustafa beyin ürünleri hakkında bilgi almak isteseniz linkl adresi yazıyorum ,bir çok ürün var ve çok bilgilendirici videolar ,https://www.youtube.com/channel/UCFN0b3Y0I2n4aeSNqIEG9xA/videos
MUSTAFA TUTAK
TEL NO:05337404582

Merhaba topuk dikeni kızımda olmuştu kiloyla alakası yok diyebilirim kendisi 39 kilo biz o donem sağlık ocağında kantestleri yaptırdığımızda D-vitamini düzeyi 25 civarındaydı 300 000.u.i iki d vit ampulu bi hafta arayla içti ve topuk dikeni yok oldu tecrubemiz bundan ibaret. lutfen farklı iğne kotikositeroid vs kullanmadan önce bu testi yaptırın herkese geçmiş olsun

Üst Alt