Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tolga Çevik'in sürekli engellerle dalga geçmesi!?

Birde şu açıdan bakın şuan engelli olmasak hiç fark bile etmiyecegiz belkide son bölümüne baktım hiç hakaret yoktu mesela bugün yetenek sizsiniz çılgınlar vardı orada belli bazıları zihinsel engelli neymiş cılgınmış orada daha çok gülünç duruma düşürüyorlar insanları sen normal programa alma ayrı bir program yapalım afedersiniz beyinsizleri toplayalım adıda çılgın olsun sinirden deli oldum insanlar bu kadar aşşalanılır işte

bazı arkadaşlara katılıyorum gerçekten engelliler olarak çok alınganız eger biz böyle alıngan olursak ne olur biliyormusunuz ne zaman engelli yetenekli yada akıllı çalışkan birini görsek tvde ayy yazık ya diye karşılanırız ama böle şeylere üzülmeyip kafamızı takmazsak hatta bizde gülersek dahada saygı görürüz mesela benim boyum kısa hep cüce diye dalga geçerlerdi bende üzülürdüm ama artık büyüyünce bende takmamaya hatta bende gülmeye başladım ancak böyle mutlu oluruz tolga çeviğinde öle yapması engellilerle dalga geçmek için degil insanları güldürebilmek için burdaki arkadaşlar bile engelli arkadaşlarımıza iyi davranmadığına göre böle davrananlarıda kafaya takmamak lazım

Tolga Çevik yiyorsa birazda zenginlerle dalga geçsin ,insan emeğini sömürenlerle dalga geçsin ,o zaman
ona gerçek bir komedyen derim

ben o arkadaşı hiç izlemiyorum. bazen zap yaparken denk geliyor ama takılmıyorum. tabir uygun mu bilmiyorum ama bana hep soytarı modunda geliyor o adam ve yaptıkları soytarılık. yani komik bulmuyorum. gülünç buluyorum.

Ya aslında biraz fazla gergin değil miyiz? yani pimi çekilmiş bomba gibiyiz sanki... birisi bir şey yapsın hemen kendimize bir pay çıkarıp bunun üzerine üzülüyoruz. değmez ki! biraz rahat olmamız lazım gibi geliyor bana... insan engeliyle yaşamayı öğrenmeli. Ben o adamı hiç izlemedim, izlemiyorumda ama haddini gerçekten haddini aşıyorsa şikayet mantıklı bir çözüm fakat o kadarda kafaya takmamak lazım sonuçta insan kendi psikolojisine zarar veriyor.

(diE);

bencede! çok alıngan olmuşuz arkadaşlar gerek yok bence...

engellilerle dalga geçenler unutmamalılar ki kendileride bir engelli adayıdır,yarının kime ne getireceği ne götüreceği belli olmaz.

gerçektende alınganlığa gerek yok adam işini hakkıyla yapıyo bizide motive etmeye çalışıyo.

arkadaşlar komedi dukkanı ve arkadaşım hoşgeldinde çenesi ilerde, kamburluk, topallık bu tur konuları komikmiş gibi göstermiyor mu? o böyle gösterdikçe topluma çıkınca farklı olana gülmeyi meşrulaştırıyor sanki, bunu ona iletmemiz gerekir diye düşünüyorum sizlerin de fikirlerini almak isterim. saygılar...

güzel bir konu hakkında başlık açmışsın. ama bunun için bizim yapabilçemiz manesef bişi yok. sesini izlemeyerek dile getir. şahsen ben izlemiyorum. engellilerle alay olan kısmını hiç bilmiyorum ama dili maşallah küfürden inmiyor saçma sapan haller. en iyisi güldür güldür... izleme gitsin...

Televizyonda engellileri rahatsız eden söylem ve davranışlar içeren programlar

Merhaba,

Televizyonda engellileri rahatsız eden, ayrımcı söylem ve davranışlar içeren programlar olduğundan şikayet etti İndigo_Girl. O'na katılmamak mümkün değil.

Bunun örneklerini çoğaltmak mümkün mü? Buradan bu tür ayrımcı söylemler içeren programlara dair görüşlerimizi yazmak, belki de, programcıların bu tutumlarını değişmek adına olumlu bir başlangıç olabilir....

Diğer bir konu ise engellilerin ve sorunlarının televizyon dizilerinde yok denecek kadar az olması veya hiç olmaması...Yaklaşık 6 milyon engellinin yaşadığı ülkemizde, her yıl çekilen onlarca dizideki engelli oyuncu sayısı ne kadardır acaba, veya gerçek anlamda engellilerin sorunlarının anlatıldığı bir televizyon dizisi var mıdır?

Selamlar...

Arkadaşlar engellilerle dalga geçtiği falan yok bende her hafta izlerim :) çokta severim

ben en son buhafta baktım (hemen hemen denk gelirse muhakkak bakarım) özellikle bu yazıdan sonra daha bi dikkat ettim . yok dedim bence arkadaşımız yanlış anlamış olmalı yada öyle hissetmiş olmalı diye düşünüyorum. kesinlikle şimdiye kadar böyle bir his bende olmadı

Sevmiyorum zaten elemanı!
Dalga geçiyorsa bilin ki show yapıyordur.Zaten tv ye çıkan adamdan ne kadar samimiyet beklenir tabi orası da ayrı?

***Neri***;

Çok teşekkür ederim. Bende bir engelli olarak birşey olsa rahatsız olurdum arada tiplemelerinde bazı benzetmeler yapıyor topal yada başka birşey ama bunu bütüymeye gerek yok gülmenize bakın :)

Öyle bir alay konusu geçmedi izlediğim bölümlerde. Bu kadar üstünüze alıncak kadar birşey çıkacağınıda düüşünmüyorum.

kendisini hiç izlemedim ama eger arkadaşların dedigi gibi dalga geçme maksadıyla bişey yaptıysa ona en büyükceza proramı izlememek olur

bende denk geldikçe izlerim dalga geçtigini hiç düşünmedim tolga çeviğinde oyle bir insan olduğunu sanmıyorum.

Bende sürekli izlerim ama kesinlikle dalga geçme düşüncesince olduğunu düşünmüyor tam tersini düşünenler bence takıntılı insanlardır heralde diye düşünüyorum.

Ooooof herşeyede alınırız takarız bu tv ben her bölümüne bakarım ve %85 engelli biri olarak hiç rahatsız olmam

İLKNUR.ALANYA;

Ya ne kadar haklsıın ve takılacak alınacak okadar şey varken alakasız şeylere takılıyorlar hak soralım hesap soralım maaşlar haklarımız dedikmi susarlar ama böyle gereksiz şeylerde konu açarlar bazen engellileride anlamıyorum benimde engelim %93 :)
Tolgada olmasa gülemeyeceğiz haberleri yok perşembe gelsin izleyelim :)

bence engellileri küçümseme gibi bi unsur yok arkadaşım hoşgeldinin her bölümünü izledim ve güldüm :) hoşgörülü olsak ve keşke (kendi adıma söylüyorum ) kendimizle alay edebilecek konuma gelsek benimde ayağım aksıyor deyip gülebilsek işte o zaman kimin ne söylediği yada ne yaptığı umrumuzda olmaz ( bunu yapabildiğimiz gün engel falan olmadığını anlayacağız o gün mutlu olduğumuz gündür)

Cok haklisiniz indigogirl, onun programlarini youtubete izliyordum ama artik ona saygim kalmadi.

ya zaten sözüm ona biz bu heriflerin sırtında kamburmuşuz gibi görülüyoruz yıllardır bizden utanıyorlar aslında ama belli etmiyorlar yüz piyasası yanımızda yer alıyorlar bunu sadece tolga için söylemiyorum 3 aralıkta 10-16 mayıs engelliler haftasında özellikle büyükbaşlar protokol hesabı yanımızda oluyorlar sonraki 358 gün yoklar ellerinden gelse bizi sürgün edecekler belki de canımıza kast edecekler

Bence en büyük dalgayı sabit kanca geçiyor adamın ağzı felan hiç de öle değil

Tolga çevik asla engellilerle alay etmez yanlış düşünüyonuz mimik yapınca hemen üzerinize alıyonuz adam tiyatroda yapmasın isterseniz bende tiyatro oyuncusuyum ve uzun süredir tolgayıda tanıyorum çok candan bi abimiz

ben hep severek eğlenerek izlerim.yaptığı skeçlerde öyle engellilerle dalga geçme alay etme yok,ben hissetmedim hem adam neden alay etsin ki diye düşünüyorum .zaten takip ettiğim kadarıyla çok naif bi kişilik.sadece üslendiği karekterin komiklikleri var.sonuçta adam komedi yapmak için orda engelleri geçtim mesleklerle anne baba olmayla tarihle yani herşeyle komedi yaratıyor onun durumu kommik üstlendiği karekterin vasıfları değil ki.

Engelliyiz,bir çok şeyde ciddi maduruz ve kolay değil hayatımız tamam da;bu kadar da engellerimizi eğlencelerimiz,neşelerimiz içine dahil edip, hayattın heryerine engel hüzününü katmak sadece bize keyifsiz bi hayat yaşatır. herşeyi üstümüze alınmayalım bu kadar ince düşünüp o anki keyfi kaçırmayalım bence...

bende bazen arkadaşlarımın yanında kendimle dalga geçiyorum. gözümü çıkarıp misket oynayak mı diyorum felan.

kuzenim şöyle demişti bana. kavgada biri sana tokat atsa sana birşey olmaz ama tokat atan adam korkudan ölür demişti. niye diye sormuştum. çünkü tokat atınca gözün fırlayacak kim olsa ölür korkudan demişti. tabi sonra biz yerlerdeyiz gülmekten :D

Üst Alt