Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Toki engelliler için uygun konut yapsın diye kampanya düzenleyelim mi?

doğan resmi yazı falan filan varsa siteye koyarsan bizde engelliler meclisinde gümde getirsek

arkadaşlar ortak metin hazırlayıp gerekli yerlere e mail atalım

evet yapılsın ama gene 1+1 olmasa guzel olur nıye olmasın:D:D

arkadaşlar tokiden 50 metre kare olan evlerden alan varmı varsa lütfen paylaşsın yoksa bu 50 metre kare işi karalama kampanyasımı
birde bu gün bir çok engelli bakım aylığı veya bir şekilde bir başka ad altında devletten maaş alıyo bunlar bundan 8 yıl önce yoktu veya çok az insan faydalanıyodu oda adamı olupta torpil yaptıranlar,sağlık hizmetlerinden hiç bahsetmiyorum,çünkü ben ssk hastanelerinde çok çalıştım,ssk hastanelerinin çilesini çok iyi biliyoyorum ssklıysan devlet hastanelerine gidemesin özele hiç gidemezsin vs vs

birde bu gün bir çok engelli bakım aylığı veya bir şekilde bir başka ad altında devletten maaş alıyo bunlar bundan 8 yıl önce yoktu

Almasınmı yani:confused: Bu zihniyet çok yanlış!.
Hem müslümanım diyeceksin hem hak sahibinin hakkını eksik ödeyip bide yaptığını yüzüne vuracaksın:(:eek:
Arkadaşım laf söylerken biraz kelimeleri seçerek sarf etmek gerek!.
Kaldıki evde bakım parasını AB fonundan veriyorlarmış!
Hem cebinden bir şey vermiyorsun hemde bundan önce safsatası yapıyorsun!

O zaman sen kasayı bana teslim et ben o kasayı daha verimli adil bir şekilde eşitce pay edeyim! Varmısın:confused: Başıma da her partiden bir adam koy ki parayı başka kanallara aktaramayayım!. Hadi varmısın:confused: Samimiysen aynısını sen gerçekleştir... Hodri meydannnn....

Sene 2011 burası Türkiye! Dünyanın hiç bir ülkesinde olmayan lüks aracı türk bürokratları kullanıyor...
Öyle ya vatandaşa dünyanın en kaliteli hizmeti Türkiye de!..
Onun için Aziz Nesin demiş ki; Türk Halkı çok vefakardır. Bürokratını öyle bir mükafatlandırır ki..
Dünyada eşi benzeri görülmemiş maaş+ sosyal haklar sunar:confused:
;):rolleyes:

Hem her seferinde büyük devletiz diyeceksiniz!
Ama vatandaşınıza protez, ortez, t.sandalye, işt cihazı nı bir tedavi gideri olarak görmeyicek ödemesini yapmıyacaksınız:confused:
Şimdi eleştiriyorum diye birileri bana kalkıp parti borazanlığı yapmasın!
Benim tarafım hak tarafı... Vesselam....

ARKADAŞLAR DİLEKÇE YAZALIM TOKİ YE BİRLİK OLALIM denmiş, aradan günler geçmiş lafta kalmış sayfa yetkilisi bu konuya halen el atmayacak mı? selamlar

Herkes çok istiyor,hepimiz istiyoruz ama ön ayak olan yok ki,bir çok yere toplu mailler atsak yürüyüşler,toplantılar düzenlesek,tsdler de gerekeni yapsalar,facebookdan da iletişime geçsek harika olacak arkadaşlar,öncelikle herkes derneklerle iletişime geçmeli,ben inanıyorum ki biz bu isteklerimize ulaşabiliriz ve ulaşacağız inşallah,yetkililer ipin ucunu tutun bizler de arkasını getirelim lütfen...:eek:

özellikle özürlülere yönelik evlerin sitelerin yapılmasına karşıyım,etraftan kopuk gettolar gibi! en güzeli,engelli bireye veya ailesine devletin avantajlı krediler vermesi. devlet birçok alanda kredileri sübvanse ediyor,engelliler için çok önemli olan yaşam alanları için neden olmasın?

yapalım, mail yoluyla site herkesi günler önceden organize etsin, gün belirlensin ve o gün operasyon yapalım, sosyal medyayı kullanalım, twitter da top trending yapalım #tokiengellilereevyapsın şeklinde mention atalım. ama dediğim gibi günler önceden haberdar edilsin herkes ve kampanya günü yoğun bir çalışma yürütelim.

bülent reyiz bu konuda bir organizasyon bekliyoruz senden, diğer siteleri de işin içine alın.

bu başlığı yukarıda tutsak iyi olur bence, herkes bişeler yazsın şuraya, yani up up up

T.C BAŞBAKANLIK
TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞINA
ANKARA

Ülkemizde yaşayan 8,5 milyon engelli ve ailelerinin yaşam kalitelerinin yükseltilebilmesi için başkanlığınızın engelli bireyler için uygun konut projelerini hayata geçirerek bu alandaki ihtiyacı gidermesi büyük bir beklentiyi karşılayacaktır.

Son zamanlarda yapılan sosyal projelere ,”engelli konutları da” ilave edilerek, engellilerin en fazla problem yaşadığı mimari engellerin giderilmesinde büyük bir adım olacaktır. Engelli bireyler için özel dizayn edilecek konutların (wc,banyo,asansör,rampa,vb.), engellilere özel koşullarda ödeme seçenekleriyle sunulması büyük bir kitlenin kanayan konut sıkıntısına çözüm üretecektir. Yapılan projenin tek seçenekli olmayıp, ihtiyaca ve imkânlara göre tercih seçenekleriyle sunulması sosyal projenin düşünülmesi gereken başka bir ayağıdır.

1-75 metrekare,100 metrekare ve 120 metrekare seçenekleri
2-Veya TOKİ’nin “Şehit Ailelerine Malüller ile Dul ve Yetimlerine verdiği Faizsiz Konut Kredileri” gibi “engellilere yönelik faizsiz kredi” imkânı sunularak istedikleri yerden konut edinmelerinin önü açılabilir.

TOKİ’nin yapacağı “engelli konutların” çevresinde market, banka, poliklinik, cami, otobüs durağı, vb sosyal ihtiyaçlara yanıt verecek merkezlerinde düşünülmesi refah bir yaşam imkânı sunulmasını sağlayacaktır.

Bu konunun gündeminize alınarak, değerlendirilmesini saygılarımla arz ederim.

Adres : …./…../2011

GSM : İsim-Soyisim
İmza

---------------------------------
TOKİ FAX : Faks : (0312) 266 77 48

Şikayet Formu : TOK - Teslim Sonras ikayet Formu
BİMER Başvuru : http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx
AK PARTİ İLETİŞİM MERKEZİ : http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/
CHP İLETİŞİM BİLGİLERİ : http://www.chp.org.tr/?page_id=100
MHP İLETİŞİM FORMU : http://www.mhp.org.tr/iletisim_iletisim_formu.php

ENGELLİLERDEN SORUMLU BAKAN FATMA ŞAHİN İLETİŞİM : http://www.fatmasahin.net/iletisim.php

Milletvekilleri :

Şafak PAVEY
safak.pavey@tbmm.gov.tr
Faks
: +90 (312) 420 69 41

Gürsoy EROL
gursoy.erol@tbmm.gov.tr
Faks
: +90 (312) 420 69 41

---------------------
Dilekçe daha da zenginleştirilebilir.
Oturanboğa'da site anasayfasında ilan edip,bir kampanyaya dönüştürürse,bu iş ses getirir.

Merhaba Arkadaşlar ben sürekli giremiyorum,bu toki evleri çok güzel inş.olur kısmetse bende düşünürüm,hiç bir yere başvuran oldu mu? iyi günler

amaç hizmetse bundan daha güzel bir hizmet yolu yoktur. bencede böyle bir kampanya başlatılsa iyi olurr.

Oturanboğacığım duy sesimizi :)Böyle bir kampanyayı gündeme alsak,nasıl olur?

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iştiraki Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ile ortaklaşa hayata geçireceği 'My VVorld' konutları, l Ekim tarihinde satişa çıkarılacak.

Projenin tanıtım toplantısında konuşan TOKİ Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Demiröz, projenin 'arsa satişı karşılığı gelir paylaşımı' modeliyle hayata geçirildiğim belirterek, "Kamunun maddi kaynaklarının kısıtlı olması nedeniyle bu model hem ekonomiye katkısı hem de istihdam açısından önem taşıyor" dedi. Bu tip projelerin yüzde 100 kamu menfaatim gözettiğini kaydeden Demiröz, 250 bin konut hedefi doğrultusunda çalışmalarına hız verdiklerini belirtti. Fiyatlar, 150-870 bin YTL arasında değişiyor Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ise My World'ün Ataşehir'de hayata geçirilen en büyük ve en iddialı proje olduğunu söyleyerek, "Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile yaptığımız bu proje, özel sektöre de örnek olacak" dedi. Toplam maliyeti 350 milyon dolar olan ve satış hasılatının l milyar dolar olması beklenen proje, 3 bin 626 konuttan oluşuyor. 67 metrekareden 461 metrekareye kadar 21 farklı tipteki konutun fiyatları ise 150-870 bin YTL arasında değişiyor.

Toki yi halka öle bir tanıttılarki sanki ucuz daire sosyal konut yapıyormuş gibi, kuş uçmaz kervan geçmez yerde 70 m2 evi ne yapayım ben !banene arkadaş ben bu projeden istiyorum ,varsa böle indirimli proje tabi:)Boşverin ev hayalini, Ankarada abiniz varsa taşeron işleri peşinde koşturan sırtınız yere değmez.

engeliler için antalyada ev isteyenler ev konusunda yazilarinizi okudum dogru söylüyorsunuz katılıyom yazilanlara antalyada yapılcak olan toki evlerine bende katilmaya hazirim antalyadaki toki engelliler için ev için kaç kişiyiz belirlesek bir sekilde bu sitede bir yerde adlarimizi yazsak Bülent beyden rica etsek sehir için engeliler için ev almak isteyenler bölümü yaparsa bence böylece katılım sayısına göre tokide beli sayi olunca yapar gibi geliyor bence

ENGELİLER İÇİN ANTALYADA EV ALMAK İSTEYENLER ADİNDA BİR BÖLÜM RİCA ETSEK BÜLENT BEY DEN

dönüşüm projesinde LEGO EVLER kullanılacak-LEGO EV nedir?
İlk kez van depreminde kullanılan lego evler kentsel dönüşüm projesinin uygulanacağı istanbul da da kullanılacak.
Depreme dayanıklı olan bu evler yap boz şeklinde taşları yerine oturtularak inşa ediliyor.
Lego evlerin fiyatlarını yakın zamanda sitemizde açıklayacağız.
pratikliği açısından çok güzel bir uygulama, fakat işin ısı yalıtımı kısmını gerçekten merak ettiğim evler. eğer yalıtımı da sağlamsa böyle bir eve sahip olmak istiyorum. düşünsenize bir, istediğiniz zaman sökün içerideki duvarları stüdyo daireye sahip olun. istediğiniz zaman bölün evi oda oda 2+1, 3+1 müstakil tatlımsı evlere sahip olun, evin şeklini değiştirin falan, içinizdeki çocuk ölmesin.
Bu konutlar Amerika’da inşaat yapı testleri ve Türkiye’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapılan testler sonucunda depreme dayanıklılığı kanıtlanmış üst seviyede bir teknolojiye sahiptir. Ayrıca 200 km hızında kasırgaya dayanıklı olup ısı izolasyonu mükemmeldir. Konutların yapımında kullanılan malzemeler hiç bir kanserojen madde içermemektedir. Konutlar 62 metrekarelik kalıcı konut olup 100 yıl ömürleri vardır.Dolayısıyla alışılagelmiş basit prefabrik konutlar değillerdir.
Konutların yapı sisteminin çok önemli bir özelliği daha bulunmaktadır. Konutlar Lego sistemi gibi birbirine geçen parçaların kullanımı ile çok hızlı bir şekilde kurulabilmektedir. Parçaları bir araya getirerek insanlar kendileri dahi bu evleri kurabilme imkânına sahiptir.

bir haber sitesinden alintidir

http://www.beyazgazete.com/video/anahaber/kanal-d-31/2012/05/24/lego-evler-282327.html

http://www.youtube.com/watch?v=OxFAu87pyXw

bence cok güzel evlerin fiyat olarakta cok uygun haberlerde gördüm 2+1 35 bin 1+1 25 bin toki bu evleri biz engeliler için cok ucuza yapabilir

iyide arkadaşlar toki zaten yapıyor engellilere bizim ilçede yaptı ve bize çıktı çok şükür abim var raporu yüksek agır özürlü bakıcısı büyük abim onlarda kalıyor tokinin evinden de verdiler,hemen hemen her ilde de vardır var die biliyorum..

bize cikti dediniz sürec hakkında bilgi ve fiyat ve kaç oda merak ediyom ve evde bakim parasi kesiliyormu evde bakim ücreti aliyom kardesiniz

arkadaşlar ilde yada ilçede sosyal konut yapımı varsa başvurun olmayan ilde ilçede belediye kaymakamlık valilik herneyse beraber çalışma yapıyor belediye bu konuda adım atması gerek sosyal konut başvurularını belediye topluyor,tokiyle görüşme yapıyor herneyse gelip o ilçede yada ilde yapımını başlatıyorlar,sadece engelli die ayrım yapmıyor ama yapılan konutların içinden diyelim 90 tane sosyal konut bunun 20 tanesini yoksul gurubuna giren işsiz geliri olmayan engelliye yani engelli ailesine veriyorlar,% 50 üstü rapor şartı ile başvuruluyor.ilçede bize haber yazı işleri müdürlügünden geldi bakalım ne olacak gerisini ben sizlerle paylaşırım,hem bu arada duyumlarım engelli ailesine ev onun olmuyormuş engelli kişi vefat edince o evden çıkarıyorlarmış die duydum bilmiyorum bakacagız..

mrhbalar arkadaşlar tokinin biz engelliler için ev kampaniyasına bende katılıyorum lütfen birlik olup bu konuyu.gündeme getirmelerini sağliyalım.hadi arkadaşlar birlik olalım.kiracı olan arkadaşlar oturduğu ev bile ona uygunmu değilmi bilen olmaz ama sadece engelliler için yapılsa ve herşey düşünülse engelli vatandaş olarak rahatlar ev taşıma kokusundan kurtuluruz.Sayın genel yayın yönetmeni bülent bey bir kampanya başlatalım geç olmadan.

s.a ben samsun bafra toki konutlarında oturuyorum engellilere herhangi bir kolaylık yok 1.emlak vergisi 2.yıllık iki adet sigorta 3. kapıcı ücreti 4.kışın kömür ücreti 5.halk bankası evin taksiti dar gelirliyseniz tavsiye etmem benim 7 bin 500 tl icra başlatıldı.normal memurla engelli dar gelirli fark yok tüm ödemelere tabiidir

Üst Alt