Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TOKİ başkanı Erdoğan Bayraktar'a ulaşmak istiyorum..?

basari

Aktif Üye
Konular
193
Reaksiyonlar
4
toki başkanı erdoğan bayraktara ulaşmak istiyom millet ben engelliyim ve ev alma hakkım diğer engelsiz insanlara oranla daha çok olmalı işte bu gerçeği haykırmak için erdoğan bayraktara ulaşmam gerek bana bu konuda napa bileceğimi bu işten anlayanlardan anlatabilmesini istiyorum :)

Arkadaşım Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığına bir dilekçe yazarsan. Onlar sana ulaşırlar. Benim de bir sorunum olmuştu TOKİ ile oldukça da yakından ilgilendiler.
Fakat dilekçeni kapsamlı ve bilerek bilinçli olsun...

ya ne kadar dikkatli yazarsam yazayım mailimi baştan savma cevaplar geliyo bana bense direk erdoğan bayraktarla muhatap olmak istiyom

Toki de e-maillere genelde kanunun maddelerini yazarak bu kanuınun bu maddesine göre işlem yapılmıştır gibi cevaplar geliyor.

Dilekçeye dayanak gösterilecek kanunun madelerini ekleyerek resmi yazışmalar kurallarına uygun bir dilde ve şekilde de yazarsak umarım en güzel sonucu alırız.

işte bende bunu diyom bu kanun maddeleri çok acımasız... bana daha anlayışlı cevaplar gerekiyo
mesala ben ... şartlarda ... ev istiyom diyom
onlar kanunun ... şartları diye cevap veriyo
ben şöyle bi cevap umuyom daha çok
siz ve sizlerin durumundakiler için elimizden geleni yapacaz sizin isteğinize göre kanun teklifi verecez ve başbakanla bizzat bu konu görüşücem başta siz ve sizler gibiler için 100 ytl taksitli ev ödeme durumu olmayan siz ve sizin gibi durumdakiler içinde devlet sosyal yardım kurumlarından adınıza ödeme en kısa sürede yapılarak ev sahibi olunacağınız

ama nerde böyle cevap yok kardeşim yok bize ümit yok

Arkadaşım bu konu ile ilgili olarak bizim gündem oluşturmamız gerekir diye düşünüyorum. Sitede bir başlık açarak bütün arkadaşlara bir dilekçe örneği yazarak hem e-mail olarak hem fax hem de posta ile TOKİ başkanlığının dikkatini bu yöne çekilebilir.

ben bu kampanyayı çok önceden başlattım ama o zamanlar fazla ilgi olmadı bidaha başlatırsak acaba bu sefer nasıl ilgi olur merak ediyom doğrusu site admini oturanboğa hazırlasın yazıyı bizde en başta benden destek sözü var başka kimlerden destek sözü var görelim kimler yiğit :D

Olur neden olmasın. Ben de destek veririm. Birde tanıdığımız arkadaşlara haber ederek desteklerini alırsak sanırım dikkatleri çekebiliriz. Aslında Şehit ailelerine ve gazilere bu şekilde bir uygulama var. Kanunda Şehit aileler ve gazilerden ibaresinden sonra gelmek üzere özürlülerde eklenebilir. Diye düşünüyorum...

Biliyorsunuz bu işler tepki ile gündeme gelir sonra etkisi görülür...

engellinin hakları ayaklar altına alınamaz şehitler malullere hak tanıyolarsa engellilerede hak tanımaları gerek

Şehit aileleri ve gazilere TOKİ çok güzel imkanlar sunuyor.
Hem kurasız bir şekilde ev veriyor.Hemde taksitlerini 15 yıl yapıyor. Hemde taksitleri sabit artış yok. Fakat engelliler için kura olmadan girme imkanı da olsun verilebilir.

erdoğanın yoksullara 100 ytl taksitle ev yapma sözü vardı bu konuda neler olacak acaba

%50 raporu olanlara öncelik var diya söylüyorlar zatan hep diyom toki başkanı yalancıdır diye kimse bana inan mıyor herşey parası olana

yok o 100 ytl taksitle evden yararlanmak için yoksul olmak yetiyomuş engelliyle alakası yok o işin bide dediğin gibi %50 engelliyede ufakta olsa bi takım avantajlar getirmişler benim rapor %40 yani toki beni unutmuş :(

bide konuya fazla ilgi yok yoksa benden başka herkesin evimi var :D

merhaba

sayın başarı arkadaşım bahsettiklernii okudum .nasıp işidir bu işler bende kaç kez girdim ama çıkmadı en sonnuda çıktı sabırla bekle allah sanada nasıp eder.

Üst Alt