Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tip 1 diyabet ve psikolojik rahatsızlıklarla engelli raporu alabilir miyim?

Stalyf

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, geçtiğimiz haftalarda Tip1 DM tanısı konuldu, hastanede kaldığım sürede geçmişte bir şekilde üstesinden geldiğim psikiyatrik durumlar misli ile baş gösterdi, taburcu olurken EPİKRİZ raporumda G47.0 Uykuya dalma ve sürdürme bozuklukları [insomnialar] ve F41.8 Anksiyete bozuklukları diğer, tanımlanmış teşhisi yazılıydı, daha sonra randevu alıp tekrar gittiğimde Kaygı bozukluğu üzerinden ilacımın dozu 5mg dan 10mg çıkartıldı şuan 1 ay kadardır 2 farklı ilaç kullanıyorum, sizce engelli raporuna başvurmalımıyım? %40 üzeri için bir %20 orana daha ihtiyacım var Psikiyatriden bu oran için belirli bir süre ilaç kullanmak şartmı?

Not: Verilen ilaçlar gram etki etmiyor desem yeridir, Beynim durmuyor ve hiçbir işe konsantre olamıyorum, uyku desen 3-4 saat anca kabuslarla uyanıyorum.

Güncelleme: geçtiğimiz günlerde teşhis F41.1 Yaygın Anksiyete bozukluğu konulup Prozac 20mg ve Desyrel 50mg olarak düzenlendi, rapora başvurup %40 altında kalmaktan çok korkuyorum, tecrübe sahibi arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var 6 ay beklemek zorundamıyım? Ve neden 6 ay kullandığım ilaçların prospektüsünde 1 haftada etkisini gösterir yazıyor kaç hafta oldu durum da %2-3 değişim oldu ve öyle devam ediyor.

Desyrel 50mg ı araştırdım kullananlar uyutmaması mümkün değil diyor 10 saat uyuyan var şu son 2 gece de 4 saat uyuyabildim 2 kez uykum bölündü, acayip bir korku ile uyanıyorum, anca zombi gibi yapıyor sürekli bir uyku hali ama uyuyamıyorum ki.

Arkadaş Ben bunları forumlarda konuşacak adam mıydım ne yaşıyorum ya Ben?

Panik atak belirtili yaygın anksiyete bozukluğunun tipik belirtileri,

Forumlarda paylaşmanın ne sakıncası var,kendini bu şekilde pasifize etme,

Kullandığın ilaçlar çok hafif,düzelmen için zamana ihtiyacın var.
Stalyf

Üst Alt