Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tıbbın darbesi [O An]

suna

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhabalar Suna ben !

ben de size kendi hikayemi anlatmakla başlayacağım işe...
basit basit diye beni ameliyata alan doktorum, dikkatsizlik mi etti yoksa ameilyat basit diye beni ciddiye almadı mı , ya da benim şanssızlığım mı ... bilemiyorum , ameliyat çıkışı sol bacağımı hissetmiyordum ..
ameliyat çıkışı şikayetimi ilettiğim doktorum panikledi ve beni tekrardan ameliyata aldı ...
üç kez üst üste geçirdiğim ameliyatlar sonucu anlaşıldı ki, ameliyat esnasında doktor sinirlerimi zedelemiş...
bana iyi olacak geçecek falan diye teselli vermeye , daha dogrusu beni kandırmaya calıstı...
evet, üzerinden 6 yıl geçti , kendimi idare edebiliyorum , desteksiz yuruyebiliyorum ama yaşam kalitem düştü...
bazen kendimi yetersiz hissediyorum ,ama; bununla yaşamaya da alıştım aslında..çunku bana ihtiyacı olan iki çocugum ve eşim var ...
gariptir ben o ameliyatı oldum diye hiç pişman değilim ve asla tanrıma isyan etmedim...
hep şöyle düşünüyorum, o ameliyatı olmasaydım içimde hep kalacaktı keşkeler... belkiler...
terapistim bana terapi sırasında şunu demişti; başkalarının senin için ne düşündüğü önemli değil...senin ne hissettiğin önemli..
ben kendimi 'diğer' insanlardan farklı hissetmiyorum !
çok şükür bu gün de nefes alabiliyorum ...
ve son sözüm şu olsun ,
merhaba :)

Maalesef her ameliyatın böylesi riskleri var. Zaten onun için tıp tam bir bilim sayılmaz ya. Çünkü doktorun etkisi çok büyüktür; kişisel özellikler beraberinde hata ya da başarıyı getirebiliyor.
Maddi tazminatla zararın telafi edildi mi?

OturanBoğa' Alıntı:
Maalesef her ameliyatın böylesi riskleri var. Zaten onun için tıp tam bir bilim sayılmaz ya. Çünkü doktorun etkisi çok büyüktür; kişisel özellikler beraberinde hata ya da başarıyı getirebiliyor.
Maddi tazminatla zararın telafi edildi mi?
ben öyle bir talepte bulunmadım sonuçta yine onlara muhtaçtım...hatta sonraki ameliyattlarımın parasını almayacağız dedikleri hale onlarıda ödedik...kendi vicdanlarına bıraktım... sonuçta para alsam bile herşey düzelmeyecek.

Lügattan çıkartılacak 4 kelime: "Keşke, belki, ama, neyse"

An'ın alternatifi yok...

gecmiş olsun canım nedeyelim ki hayat bu işte:(

tşk ederim yanımda olduğunuz için...sizinle bişeyler paylaşmak çok güzellllll.

A_GEYiK' Alıntı:
Lügattan çıkartılacak 4 kelime: "Keşke, belki, ama, neyse"

An'ın alternatifi yok...

evet işte bu olan birşey için yapacağımız maalesef yok hayat devam ediyor vede edecek

keşke

ALLAH hiçbir kuluna keşke dedirtmez inşallah sanada kdrdeşim bundan sonraki hayatın boyunca cocuklarınla ve eşinle mutlu huzurlu bir hayat dilerim ALLAHTAN

gerçmiş olsun arkadaşım benimde en kısa sürede ameliyat olmam lazım. ama inan pskolojikman hazır olmadığım için olamıyorum birde bazı ddoktorlar bunu o kadar basite indirgiyorki ameliyatı bende sağ ayakta şarapnel parçası var 96 dan beri duruyor. o kadar hastane gezdim hiç biri nerde ise ameliyatı önermedi. bulundugum yerde bir ortopedi doktoru o kadar olayı basite indirgediki.'' hemen yatırayım ameliyat edelim 2 günde yürütürüm dedi''.diger doktorlar ise bu ayagını kaybetme riski var diye ameliyat etmediler.
hangisine inanacagıımı karar veremedim.

YAŞAMADIYSAN YORUM YAPMA!!!!!!!!!

yasayanefsane_42 arkadasim zor bir karar ama baska sanisinda yok sanirim...
ama bu gibi durumlarda guzel dusunmeliyiz ki guzel olsun hersey... karamsar olma lufen iyi dusun ve kalbinin sesini dinle o sana dogru karari bildirir eminim...
gecmis olsun.

Çok geçmiş Olsun Arkadaşımm...

Şükür ki atlatabilmişsiin....

Ailenle Sağlıklı Mutlu Uzun Bir Yaşam Dilerim....: )

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN DİYORUM.BENDE SİZİN GİBİ MADUR OLANLARDAN BİR TANESİYİM.BENİMDE SOL AYAK TOPUĞUNDA RAHATSIZLIK VARDI.SİNİR ZEDELENMESİ.BANADA DOKTORLAR İYİ OLACAKSIN,HATTA TOP BİLE OYNAYABİLECEKSİN DEDİLER VE BENİ
2,5 SENE İÇERİSİNDE 11 DEFA AMELİYETE ALDILAR.ŞİMDİ SOL BACAĞIM DİZ ALTINDAN KESİK.PROTEZ KULLANIYORUM.HER ZAMAN HER İSTEĞİMİZ YERİNE GELMİYOR VE BAZILARI GİBİ ŞANSLI OLAMIYORUZ.

daha kötüsü bile olabilirdi en azından yaşamınızı desteksiz devam ettirebiliyorsunuz bunada şükür.

HERŞEYE RAHMEN BÖYLE OLUMLU DÜŞÜNÜYORSAN NE MUTLU SANA ARKADAAŞIM HAYAT HER ŞEYE RAĞMEN YAŞAMAYA DEĞER.TEBRİK EDİYORUM SENİ AİLENLE MUTLU SENELER

Güzel dilekleriniz için tşk ediyorum hepinize...

Yinede bir tıp faciasını çok ucuz atlatmışsınız.

Hakkınızı mutlaka aramalıydınız.
Hata yapanı hiçbir meslekte hoş
görmezler.

Geçmiş olsun arkdaşım

tıpın bi suçu yok doktorun dikkatsizligi doktorluk çok zor meslekkk

UMUDUN, tşk ederim arkadaşım...

geçmiş olsun

geçmiş olsun arkadaşım.şimdi okudum.sen bacağının sinirlerini kaybetmişsin.ben doktor hatası sonucu bacağımı kaybettim.dizaltı protez kullanıyorum.alınyazısı mı desek? şanssızlık mı desek?ne desek bilmiyorum.ama hayat devam ediyor.insan herşeye alışıyor.ölüme bile....

Re: geçmiş olsun

öncelikle teşekkür edrim arkadaşım sanada büyük geçmiş olsun...evet hayat devam ediyor!

ahmetermis, tsk ederim ahmet kardesim... sanirim hemsehriyiz :wink: :wink:

gecmis olsun ayni olayi benim calistigim hastanede arkadasim yasadi bunlar cok uzucu yanlislar keske olmasa diyoruz ama sonucta olana care olmuyor... ama senin bunun ustesinden gelip hayata baglanmam kendini birakmamam bence senin en buyuk basarin ben varim diyebilmek gogus gerebilmek en buyuk basaridir ben ce arkadasim.....

geçmiş olsun suna mutlu o mutlu kal :wink:

Üst Alt