Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tercihlerden sonra atanırsak göreve başlama prosedürü ve zamanlaması nasıl olacak?

bizbiz

Yeni Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar kafam Biraz karisik eminim ki Benim gibi dusune bi cok kisi var. Tercihlerde kazandik diyelim ondan sonra hangi kurum ne kadar surede baslatiyor tekrardan rapor isterlermi tercihlerden sonra raporunun suresi biterse ne oluyo Nasil oluyo Varsa bilgisi olan anlatirsa sevinirim.

Atanırsan askeri kurumlar harici rapor istenmiyor.
Atamalrdan sonra kurumların resmi Web sitelerinde hazırlanacak evraklar yayımlanıyor. Gerekli yere postayla ve elden götürürsün 1 ay ile 2 ay arasında başlarsın.

pekı adam tek.sandalyede ıse bunu kurummu karşılıyor kendımı gıtmek zorunda bu konuda 1tane bıle yazı bulamadım varmı tek.sandalye ıle ben gıdıyorum dıyen arkadaş?yazarsa baya bı aydınlanıcagım hıç bır sıtede bulamadım bu konuyu.

omss de istediler dediler bazi kurumlar.bu de adalet bakanligi tercihlerinde guvenlik tahkikati ne kadar surer normal kpss ile atanan arkadaslarm var 3-4 galán surdu dediler bu sure zarfinda rapaorumuzun suresinin dolmasi Nasil etkiler

Yani raptor istenir derken henuz suresi bitmemis ama az kalmis olan raporu yenilememiz istenir Yoksa elinmizde olan rapor mu gecerli

Adalet bakanlığında çok fazla uzun sürmez ama TSK da uzun sürer...

Mustafa;
Senin sorunu tam anlayamadım kardeşim...

Peki rapor hakkinda ne diyosun tekrardan heyet raporu isterlermi.

Askeri kurumlar harici istemezler. 2012 -2013 ve 2014 atamalarında istemediler

adalet bakanlığı martta sonuçlanan tercih, ağustosta iş başı yaptılar. memurlar nette okudum süreci baştan sona... güvenlik soruşturması sonra birde istihdam kutucuğu işaretli olmayan raporlar var onların da yenilenmesini isteyebiliyorlar. süreci aklımızda kısa tutmayalım sonra üzülüyoruz.

Atandıgınız kuruma bağlı martta atandim 17 Nisanda göreve başladım. Bu durum kuruma bağlı.

Merhaba özel bir sektörde 6 yıldır çalışıyorum atanırsam istifa ettiğimde ihtar süresi var en az 40 gün diye biliyorum atandığım kurum bana ek süre tanırmı başından böyle bir şey geçen oldumu bu durumda yapılması gereken nedir acaba bilgi rica edebilirmiyim saygılar.

eshat;
yanı tek.sandalyelı arkadaşlar kendı araçlarıylamı gıdıp gelıyorlar, yoksa kurum ozel servısmı gonderıyo ulaşım çok zor .
varsa çevrenızdekı arkadaşlara veya kurumunuzdakı arkdaşlara sorarmısınız.
bu sorunun cevabını bayadır araştırıyorum bulamadım.

tanımaz, ben özel sektörde yöneticilik yaptım. ben olsam sonuçlara göre hiç kimseye atanıp atanmadığıma dair bir şey söylemeden çalıştığım iş yerine noter kanalı ile ailevi sebeplerden dolayı haklarımın tarafıma verilip iş akdimin feshini ihbar vesaire ... ihbarımı çekerim. onun öncesi sözel olarak ben ailevi sebeplerden işten ayrılmak istiyorum diye sözel olarak insan kaynaklarına söyleyebilirsiniz, bana ihbar vermeyin kıdemimi ve varsa izin ve maaş haklarını mesailerini filan verin diyebilirsin baktın ki yokuş yapıyorlar peki ben ozaman size noterden ihbar çekiyorum dersin 40 gün daha çalışır maaşını alırsın.
baktın ki süre yetmiyor son gün basarsın istifayı ödersin gerekeni. tabi bu son gün. karışık mı anlattım.

musty35
ben sandelyeli bir çalışana uygun servis ne gördüm ne duydum sen bir duyum mu aldın bu konuda ya da gördün mü? bir yerde mi okudun? merak ettim. ben sandalyem ile kendim arabamla gitmeyi planlıyorum varsa böyle bir imkan o kuruma balıklama dalarım ama bu sefer boynuma dikkat ederim sanırım.

Servis yok hicbir kurumda, kendiniz gidip geleceksiniz, türkiye kamu hastaneleri, meb ve icisleri bakanligina bagli kaymakamliklarda servis yok, kendi basiniza tada ailenizle gidip geleceksiniz ise. Meb 1 yada 1 bucuk ayda baslatiyor, trkiye kamu hastaneleri 2-2 bucuk ayda baslatiyor isr. Adalet bakanligi yada 7225 güvenlik tahkikatlari eeennn uzun süreni, en az 5 ay diyorum ise baslama süresi. O yüzden iyi düsünün ve sabirli olmasini bilin.

Teşekkürler Tsrahman kardeşim umarım herkesin hayali gerçekleşir ve devlet kapısında iş başı yapmak nasip olur Amin.!

Eyerki herhanki bir kamu kuruluşuna atanırsan çalışmış oldumuz şuan çalışmış oldum işyerinden tazminatımı alma ihtimalim varmı alan çünkü 10 senelik kıdemim varda bilgisi olan varsa sevinirim

fener, üstte 1. sayfadaki yazdığım tattik seninde işine yarayabilir.

ben herkesın servısle gıdıp gelıdgını duşunuyordum bılmedığim ıçın soruyorum zaten kımsede cevaplamadı bugune kadar .

şimdı bukadar ortopedık engelı ve tek.sandalyelı (varsa tabı çokaz oldugunu duşunuyorum ) kendı ımkanları ıle mı gıdıyor yokmu bunun bı ıstasnası.

ben millattan önce bı kamu kurumunda staj yapıyordum orada yemek+servıs vardı bende ogunden berı servıs var zannedıyorum bılgı için çok tşk edıyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt