Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tercihlerde kendi memleketimde memurluk mu, yoksa başka ilde teknikerlik mi?

morfeuse23

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar iki kuzen harita ve kadastro mezunuyuz o ilk 50 icinde ben ilk 200 icindeyim kendi ilimizde memurluk, vhki,bilgisayar isletmeni mi yoksa il disinda teknikerlikmi tercih etmeliyiz sizce il disi istanbul belediye var çakıli kadro deniliyor gecis yapabilirmiyiz asaletten sonra memlekete kararsiziz oda bir yandan sorup sorusturuyor bende bilen bilgisi olan yada tavsiye edecek olan varsa yazarsa memnun olurum

Başka şehirde belediye Teknikerlik yazarsanız memlekete gelmeniz zor olur. Bunu doğru söylemişler Fakat imkansız değil. Diğer taraftan GİH Memurluk seçseniz bile İleride Ünvan değişikliği sınavı ile tekniker olabilirsiniz. Bu tabi kurumdan kuruma değişir. Takdir sizin.

fazla bişey değişmez mesleginle ilgil iş yapmak istiyorsan teknikerlik seç yok duz memurlukta yaparım dersen memleketini seç

ben de düşünüp çeşitli kadroları inceliyorum. tabi zamanımız var incelemeye devam edeceğiz ama ağır basan bir şey var bende; kendi şehrimde yeni bir hayat kurmak farklı bir şehirde hayat kurmaktan şuanda daha ağır basıyor. ne kadar maaş ya da konum farkı olabilir tahmin edemiyorum sizin için.

Maas 300-500 arasi bisey fark edecek teknikerle memur arasinda tayin yapma hakkimiz varsa 2 sene baska ilde sikinti cekip daha sonra kendi memleketimize tayin olarak rahat etmek istiyoruz konusmalarimizdan cikan ortak fikir bu dgsile ust öğrenim bitirmeyide düşünüyoruz muhendislik yani bunlari düşünerek bi tercih yapmak istiyoruz unvan degisikligi sinavini her zaman acilmiyor sikintili bi durum oda off cok kararsiziz net bir bilgimizde yok :((((

Merhaba bende harita teknikeriyim sınava girdim tebrik ederim kuzenin ile birlikte çok iyi puanlar almışsınız ne yapmaya karar verdiniz tercihler konusunda paylaşabilir misin bizimle benim puanım 84 bu arada

Maasi hangisinde fazlaysa onu sec ama belediyeye bulasma.

Mehmet kardeşim son güne kadar heralde tartip duracagiz tercihleri ama hemen hemen belli % 90 gibi istanbul ve ankara teknikerlik tercihlerimizde olacak ama ilk tercihler memlekette memurluk olacak gibi artik 2016 da yine girip teknikerlik (yada muhendislike dgsle gecis yapabilirsek )acilirsa memlekette seceriz diye düşünüyoruz seninde puan iyi kardesim hakkimizda hayirlisi.

Erdalakbay; tekniker maasi daima daha fazladir.kurumlardanda
Belediyenin maasi daha iyi sds felan var bayagi artiyor yani hele istanbul büyük şehir belediyesi en yüksek sds veren belediyelerden biri ama tayin isi sikinti iste :)

morfeuse23 kardeş o zaman bi tavsiye vereyim eğer kendi memleketinde kalmak istiyorsan bakanlık bünyesinde harita teknikerliği kadrosu bulunan kurumlara öncelik ver ki memur olarak atansanız bile unvan değişikliği sınavı sayesinde memleketinde tekniker olma şansın olur buda bi ihtimal belki işini görür bu bilgi yinede hakkınızda hayırlısı olsun

Belediyeye bulasma dememin sebebi tayin zaten kardes atanda hayirlisiyla

Böyle bir soruyu sormak bile anormal tabiki kendi ilinde memurluk bunun tartışması olurmu başka yerde nerden baksan 600 TL KİRA masrafın ve 200 TL yemek masrafın olur en az ama kendi evinde ev yemeği yersin buda herhalukarda yemek masrafınıda düşürür dışarda çalışınca yemeklede uğraşmak istemezsin. Memurlukla teknikerlik arasında 400 TL ya var ya yok bütün fark o kadar.
Bu soru ancak şöyle sorulabilir; Kendi ilinde memurluk mu, Başka ilde Mühendislik mi? O zaman evet kendi iline yakın bir yerde Mühendislik.

kardeşim sıralama önemli değil. ilk 50 ve ilk 200 sıralaması sizin başarı sıralamanızdır. tercih esnasında ösym bu sıralamayı kayda almaz. ösym nin yaptığı tüm sınavlarda başarı sıralaması vardır. fakat burda önemli olan yasanın belirttiği puanı ve üstünü almak önemlidir. tercih konusuna gelince benim sana tavsiyem önce bulunduğun ili yaz. boşluk kalırsa dışarıyı yaz. aranan aday sayısına özel göster. çoğullukla bir eleman aranıyor dışarıya atanma imkanın yüzde birdir...

Osym neyi dikkate aliyir ya nasil siralama onemli degil o zaman 1250. Sirada olanla 1. Sirada olan arasinda fark yok bumu osym aldigin puan dolatisiyla siralamaya gore atama yapar ilk 50 ve 200 siralamasi bu yuzden onemlidir siralama= puan iyi puqn iyi siralama demek atanma ihtimali yuzdesel olarak artmak demektir. Siralamaya gore yerlesirsin tabi tercihlerde sectigin yerlere senden ondeki siralamada olanlar tercih edip yerlesmemisse
Ayrica kardesim 1 eleman almasi önemli ama misal ben v kuzenimi dusunursem orayi yazdigimizi o atanir ben atanamam neden cunku sirasi=puani benden iyi o atanir buda tercih ve şans meselesi kardeşim ama SIRALAMA=PUAN'a göre atama yapilir...

Üst Alt