Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tekerlekli sandalye kullanan bir kadın olmak

lady1260

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
0
Beni çok rahatsız eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Yaşadığım memlekette tek bir özürlü derneği var. Bu derneğe 1.5 yıldır üyeyim.
Topallar, protezlileri; protezliler, cihaz kullananları; cihaz kullananlar, koltuk değneği kullananları; koltuk değneği kullananlar, tekerlekli sandalye kullananları küçümsüyor.
Hele bu tekerlekli sandalyede oturan bayan ise, işi iki kat zor.
Bu konuda görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. IŞIL ÖZTAHTACI

Küçümsemekten neyi kastettiğinizi pek anlayamadım.

Küçümsemek derken aradaki sürtüşmelerimi kastettiniz acaba ? Kaldı ki sadcece engelliler değil hiç bir insanın diğerini küçümsemeye hakkı yok.

Bana öyle geliyor ki sizin sakatlar derneğiniz biraz pasif. Sizleri organize edip herkese yapabileceği sosyal uğraşlar organize etse kimse kimse ile kişisel olarak uğraşmaz.

Okulara, hastanelere, belediye aş evlerinde veya buna benzer sivil toplum kuruluşlarında gönilli çalışacak insanlara çok fazla ihtiyaç var.

Sizler derneğe gidebiliyorsanız bulunduğunuz yerde yapacak çok uğraş yaratabilirsiniz.

Örnek hastanede yatan bir çocuğa kitap okunabilir, huzur evindeki yaşlılarla sohbet edilebilir.

Sakat sakattır bunun azı veya çoğu yoktur.

Tekrar ediyorum dernek üyelerinizin derneğe gidecek kadar imkanları ve güçleri varsa o gücü birbirlerini yemekte kullanmasınlar.

Siz mutlaka kendinize sosyal uğraşlar bulun. Bakın diğerleride sizi takip edecektir.

Küçümsemekteki kastım

Küçümsemek kelimesindeki kastım,hareket kabiliyetinin fazlalığına göre kendini üstün görme anlamındadır. IŞIL

insanoğlu işte böyledir kendi haline bakmadan başkalarının haliyle uğraşır ben halime şükür ediyorum daha zor bir durumda olabilirdim sizlerle hiç tanışamaya bilirdim

Işıl hn. insanların fizik görünüşlerindeki eksiklik değildir fark yaratan, fark yaratan karekter ve kişiliktir.

İyi yürüyemeyebilirsiniz, hiç yürüyemiyor olabilirsiniz, hiç duymayabilir,göremeyebilir veya konuşamayabilirsiniz.

Kalbinizde sevgi ve hoşgörü varsa vücut eksikliklerinizi kimse fark etmez.

Bunca senedir engelliyim. Engellilerin kendi arasında, benim engelim daha iyi diye bir böbürlenme tartışması duymamıştım.

Herkes kendinden zor durumda olanlara bakacak ve haline şükredecek.

Bu dünyada para pul varlık, sağlık, hepsi bir saniyede yok olabilir.

Sizin için artık burddaki dostlarınız var bence en büyük zenginlik bu :lol:

Üst Alt