Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek gözüm hiç görmüyor. %40 rapor alabilir miyim?

ama ben psikolojik olarak rol yapamam zaten ölede bir yeteneğimde yok...ben neyse onu almak niyetindeyim böyle bir hakkım varsa istiyorum.. evet bir gözüm görmüyor onun için %32 aldım... ama sadece onun için aldım uzağı görmem de yetersiz lens kullanıyorum numaralı ...bir tek göze yükleniyorum numarası yükseliyor zaman zaman mesela 2.50 idi 3.50 oldu bilen varsa yazsın rica ediyorumm...

Dünya sağlık kurulusuna göre özürlülük % 20 ile başlıyor şimdi herkes öye şartlanmış ki sanki bu ülkede tüm engelliler kamuda çalışacak yahu kardesim özel sektörde gittigin zaman seni kendi özel doktoru muayene ediyor ve saglam olmayan bi yerin varsa hemen geri gönderiyor ee peki bu durumda ben o % 32 ile ne yapacağım özürlü degilsin diyorlar ee sağlam da demiyorlar peki bizim durumumuz nedir arkadaslar bu engelli örgütleri ne iş yapar bu yandaş ozida ne iş yapar hani nerde !!!

best kardeş;
peki raporu aldın ama vergi indirimi konusunda bir caban,basvurun oldumu..
raporun ankaraya gittimi..?sonuc ne oldu??

ben vergi indirimi icin başvurmadım , başvuru yapsaydım aynen gecer diyor dr.lar onların dedigi bu

inşallah gecer

best kardeş hangi hastane hangi şehir..
den adın raporunu..??
saygılar

merhaba arkadaşlar benim sol gözüm tamamen görmüyor daha önce aldığım raporda %20 verdiler. galiba şimdi alırsam %32 olucak. diğer gözüm içinde 1 derecelik gözlük kullanıyorum. sizce ikisi birlikte %40 ı tamamlarmı???

Ben raporumu 2000 yılında aldım %32 görme+ %15 şaşılık balthazard hesaplamasında %42.2 Sürekli verildi. Maliye vergi indirimi 2003 yılında %40 verdi. Sağ göz 10/10 Sol görme 10/0
1998 yılındaki hesaplama kriterlerinde tek göz görme %32 .şaşılık binoküler görme varsa %10 ,binoküler görme yoksa %15 eklenir ibaresi var.
(binoküler görme: 2 gözle görme.)

Üst Alt