Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Tartışma] Hükümet engellilerin sırtından rant elde ediyor

esmer_

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Ben merak ediyorum bu hükümet Engelliler adına Birçok proje ortaya koyduğunu söylüyor fakat pratik hiç bir adım yok denecek kadar az oysa ki Hükümet 2005-2010 Yılını Özürlü istihdam yılı ilan etmişti. Kanatimce bu Hükümet Engellilerin Sırtından büyük bir Ekonomik Rant elde ediyor. Engelli çalıştırmayan kurumlara kesilen cezalar nerelere gidiyor veya Hükümetin elle tutulur gözle görülür somut atmış olduğu hiç adım yok olanlarda o rantla uzlaşan kişilerdir mesela Lokman Ayva'nın verdiği sözler ile Amerika da Devlet Başkanı seçilirim tabiri caiz ise hani nerede hangi gelişme sağlandı. Hep birileri Tarafından Engellilerin isimleri kullanıldı ve bu rant kapısı haline gelmiş şu anda engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşlarının da hiç bir etki veya denetim gücünün olmayışıda ayrı bir sorun arkadaşlar bu ülkede üvey evlat muamelesi gördüğümüzü daha doğrusu sömürüldüğümüzü söyleyebilirim.

önce kendimiz başladık devletimizi milletimi yermeye öyle inandırdık sonra uluslar arasındada aynı politikayla aynı sonuçlara ulaştık.neticeler ortada zararı yine toplumumuz çekti.
yahu kardeşim
Hükümet Engellilerin Sırtından Rant elde ediyor
buda sözmü şimdi.koskaca türkiyenin ve onun başında bulunduğu devletin buna ne ihtiyacı olsun.dünya engellilerin başının üstünde dönmüyor sadece.ve yine farkındaysan yıllardır onulmaz oyunlar içerisinde eğrisiyle doğrusuyla mücadele eden farklı hükümetlerin buna ne ihtiyacı olsun.
Engelli çalıştırmayan kurumlara kesilen cezalar nerelere gidiyor
demişsin sen hiç hastanelere gittinmi oralarda üçretsiz yada yeşil kartlı binlerce hastanın ve engellinin tedavi giderlerinin fransa tarafındanmı karşılandığını sanıyorsun.
sömürüldüğümüzü söyleyebilirim
bırakın engellileri normal insanların bile dünyanın bu zor geçen dönemlerinde algısını vergisini ödediği halde bir çok konuda mağdur olduğu düşünülürse senin ne açıdan sömürüldüğünü anlamak akıl karı değil.

hükümet engellileri kullanıyo :evil: işte olay bu :evil:

engellileri kullanarak iktidar oldu bunlar :evil: engelliler üzerinden sermaye yaptılar :evil: sen hala ne diyon ya gerçeği görmüyon yada görmek istemiyosun

kısa ve net : vaat çok icraat yok :roll:

yarenn66' Alıntı:
bırakın engellileri normal insanların bile dünyanın bu zor geçen dönemlerinde algısını vergisini ödediği halde bir çok konuda mağdur olduğu düşünülürse senin ne açıdan sömürüldüğünü anlamak akıl karı değil.

sende hükümetin sözcüsü gibi konuştun şimdi ne söylemek istediğini anlamadım ama tüm olanlara iyi niyetle yaklaşman beni şaşırttı iyi niyettenmi yoksa o hükümet içinde sende mi yer alıyorsun artık bilmiyorum. ama bildiğim tek bir şey var sen bu hükümetten memnunsun ve biz Engellilere yapılan haksızlıklarıda çok doğal karşılıyorsun yani olabilir diyorsun söylediklerin açıkcası böyle en azından ben böyle anladım arkadaşım. birde şu yukarda söylediğin ''bırakın engellileride normal insanlar'' kavramını anlayamadım yani biz engelliler normal insanlara göre daha az ihtiyaç sahibiyiz öyle mi bunu mu demek istiyorsun neyse sen bir takım haklarını belki almış olabilirsin ama bırak ta hakkını alamayanlar sorunlarını rahatlıkla dile getirsinler sende artık fransadakilerin mi veya başka yerde yaşayanların hakkını mı arasın ne veya başka bir şey mi yaparsın onu da sen bilirsin

esmer ben on yıl önce kaza geçirerek sakat kaldım ve senin o beğenmediğin milletin devleti elimden tutdu ve şu anda allaha şükür hayatımı idame ettiriyorum.köpek bile ekmek yediği kapıya ihanet etmezken ben insan olarak hiç müsade edmem ve gerektiği yerdede savunurum
.bu ülkede üvey evlat muamelesi gördüğümüzü daha doğrusu sömürüldüğümüzü söyleyebilirim.
ülke dediğin bu vatan topraklarında sömürüldüğünü söyleyen sensin ben değilim ayrıca aşağılar bir tabirle bunu dile getirmişsin bu ülke böyle bir sözü haketmiyor kardeşim.sen ve senin düşüncende olan kişiler yıllarca böyle yapa yapa yapa uluslar arasında ne itibarını bıraktınız bu ülkenin ne saygısını.sonrada hizmet bekliyoruz böyle.
başarı;
engellileri kullanarak iktidar oldu bunlar engelliler üzerinden sermaye yaptılar sen hala ne diyon ya gerçeği görmüyon yada görmek istemiyosun
başka yerde bu sözü deme gülerler sana bu sitede bile neredeyse 5 bine yakınız şimdi bir anket yapsak kaç kişi oy vemiş geçen seçi,mlerde diye inan %10 geçmez'ben bile vermedim

YARENN 66 GÖRÜŞLERİNİZE İÇTENLİKLE KATILIYOR SAYGILAR SUNUYORUM

yarenn66' Alıntı:
esmer ben on yıl önce kaza geçirerek sakat kaldım ve senin o beğenmediğin milletin devleti elimden tutdu ve şu anda allaha şükür hayatımı idame ettiriyorum.köpek bile ekmek yediği kapıya ihanet etmezken ben insan olarak hiç müsade edmem ve gerektiği yerdede savunurum
.bu ülkede üvey evlat muamelesi gördüğümüzü daha doğrusu sömürüldüğümüzü söyleyebilirim.
ülke dediğin bu vatan topraklarında sömürüldüğünü söyleyen sensin ben değilim ayrıca aşağılar bir tabirle bunu dile getirmişsin bu ülke böyle bir sözü haketmiyor kardeşim.sen ve senin düşüncende olan kişiler yıllarca böyle yapa yapa yapa uluslar arasında ne itibarını bıraktınız bu ülkenin ne saygısını.sonrada hizmet bekliyoruz böyle.
başarı;
engellileri kullanarak iktidar oldu bunlar engelliler üzerinden sermaye yaptılar sen hala ne diyon ya gerçeği görmüyon yada görmek istemiyosun
başka yerde bu sözü deme gülerler sana bu sitede bile neredeyse 5 bine yakınız şimdi bir anket yapsak kaç kişi oy vemiş geçen seçi,mlerde diye inan %10 geçmez'ben bile vermedim

bizi sömürsünler ve bizde sesmizi çıkarmayalım öyle mi bu arada ithaamlarına biraz daha dikkat edersen sevinirim ''köpek bile ekmek yediği yere ihanet etmez'' demişsin birincisi bu hükümet bu devlet nereden parayı getiriyor söylermisin anlamadım sanki birleri hayrına bize ekmek veriyor gibi konuşuyorsun kardeşim ben emek veriyorum bu ülke için ve emeğim smürülüyor ve sende kalkmış bana ''köpek bile ekmek yediği yere ihanet etmez'' sen mi veriyorsun yoksa başkalarımı sağlıyor bu ülkenin gelirini yoksa sen mi başka ülkelerden getiriyorsun parayı kardeşim ben emek harcıyorum insanlar emek harcıyor ve emek sömürülüyor ve bunu anlamamak ta ısırar ediyorsun. bir diğeri sana şunu söyliyim bu dünyadaki en sadık yaratıklar Köpeklerdir emin ol onlar senden daha sadıktır sahibine eğer kendini birine ait hissediyorsan tabi kardeşim bu hükümet toplumu ve devlet toplum arasındaki ilişkiyi düzenlemek ve toplum içerisindeki emeği ve sermayeyi dengelemek için ortaya çıkmışlardır kalkıp devlete tanrı rolunü biçme onu kutsallaştırma devlet toplum içerisinde huzuru güveni ve düzeni sağladığı oranda saygınlaşır ve benim emeğimi sömüren bir hükümete kulluk yapmamı istiyorsan kusura bakma ben yapamam ama sen o sözünü ettiğin ekmeği yediğin için senin konuşma haakın elinden alınmış ve hatta hakkı yenilene karşı bile cepe almışsın. hakkın yenilmişsede sus sesini çıkarma bir lokma önüne attılar mı yeter sana bu lokmaya layık ol diyebilecek kadar aciz ve düşmüş bir konumdasın kusura bakma ama ben senin gibi değilim

yarenn66, bak gene aynı şeyi yapıyorsun! Devleti, hükümet politikalarını, hükümeti eleştirenler köpek.. diyorsun.
Buna cevap çok ağır olur aslında ama, sağolsun esmer üslubunu bozmamış. Ben de bozmayacağım... Lütfen ama lütfen sen de toparlan e mi!
İsteyen istediğini eleştirir, isteyen istediğini alkışlar. Kimse bu ülke üzerinde daha fazla sahiplik taslamasın. Herkes yaşadığı toprakları sever ve herkes topraklar kendine göre olsun/yönetilsin ister. Bunun için de tavır alıp, hareket eder... Bu kadar basit.

Bu sitede her konuda "ya sev ya terk et" ağzıyla konuşmak kimsenin haddine değil. Hele öyle "köpek bile..." diye sopa göstermek hiç değil!..

Dileyen eleştirsin, dileyen alkışlasın. Yazılanlar yasalar çerçevesinde olduğu sürece, kimsenin kimseye karışması söz konusu olamaz. Kimse kimseyi düşüncesini yazmaktan men edemez. Öyle her konuda "vatan haini" geyiği yapmak komik oluyor artık...

Siyaset kurumunun/devletin kendisi değil eleştirilen! Eleştirilen şey, bu devleti yönetenlerin/hükümet edenlerin tutumları ve kararlarıdır. Sen memnunsan, alkışlarsın, ben memnun değilsem, eleştiririm. Seni, alkışlamaktan, beni de eleştirmekten kimse alıkoyamaz. Tıpkı sen alkışladığında sadık köpek, ben eleştirdiğimde nankör köpek olmayacağım gibi!

Bu hükümet (de) bana göre "yapmak"tan ziyade, "yapmış gibi görünen" bir hükümet. Fakirden alıp zengine veren bir hükümet. Gelir dağılımındaki oranlara/makasa/adaletsizliğe ve/ya emeğin reel olarak nasıl ucuzladığına bakıldığında zaten her şey çok açık. Milyarlarca Dolar hortumlanırken, her kurumda rüşvet ve yolsuzluk mlyarlarca Doları yok ederken... devlet kayıp (!), ama çalışana maaş verirken, sosyal devletin gereğinin yapılması istenirken, eğitime sağlığa daha çok pay ayrılması istenirken, 'yetiş devlet'! Yetiş ülke elden gidiyoır...

yarenn66
Hiçbirimiz aynı dünceye sahip değiliz hele siyaset gibi zamanında bir neslin kavgayla şiddetle büyüdüğü o şiddetin içinde kendi hayatlarını düşünmden sadece farklı görüşleri olduğu için birbirlerini katlettikleri bir geçmişte bu şekilde yorum yapmak gerksiz propogandalara yol açabilir.

Hükümeti savunuyorsan icraatlarını sunmalısın bize, görüşünü hakarete varan cümlelerle dile getirmemelisin.

Hükümet sorunu kişisel bir sorun değildir. Hepimizin sorunudur.
İnsanlara çok güzel paketlenip verilen bir hediyenin içi boş çıktı fikrimce..

Bu boş paketin süslemesine ben hiç inanmadım umarım inananlarda artık olanın bitenin farkına varırlar...

esmer sana cevap vermek isterdim ama anlamayacağına ve senden önce farklı cevaplar alacağıma emin olduğumsan es geçiyorum.
:eek:
sayın bülent bey kardeşim sen önce benim yazımı güzel bir oku.özellikle köpek kelimesinin geçtiği cümleyi.o kelime bir atasözünün içinde kullanılmıştırki karşı tarafa hakaret mahiyeti taşımaz.ama sen benle ilgili sabit fikirlere sahip olduğundan sadece köpek kelimesini almışsın sözün içinden.sende bilirsinki bu tür atasözleri herzaman kullanılır ve teşbihtede kusur aranmaz.
:?
yine farkındaysan arkadaşın açtığı başlık altında cevap bölümü var ve benimde o cevap bölümünü kullanmaya sanırım hakkım var.
:?
"ya sev ya terk et"
sitedeki 1300 geçik mesajım içerisinde böyle bir söze rastladınmı ki eleştiriyorsun bu zihniyette olmadığımı ama senin zihniyetindede olmadığımı bildiğin için tutacak dal arıyorsun hep yazılarımda
:x
benim tek savunduğum konu şu devletin ve milletin bu kadar aşağılayıcı uslupla eleştirilmemesi.ancak kişilerin eleştirilmesine karşı değilim.
:x
esmer uslubunu bozsada sen uslubunu bozsanda verilecek cevap herzaman vardır ama değermi bilmem.çünki bir atasözünün içinden sadece köpek kelimesini alıp beni eleştiri yağmuruna tuttuğunuza göre artık denecek bir söz kalmamış.
Kimse kimseyi düşüncesini yazmaktan men edemez.
ama sen beni men ediyorsun kibarca çünki sana ters çünki senin doğruların doğru sadece çünki bu site senin.madem men edilemesse sen beni kibarca nasıl men ediyorsun anlamadım.hemde bir atasözünün içinde geçen köpek kelimesini allayıp pullayarak.yazık yazık yazık.bana yazdığını sandığın cevapla benim mesajımın hiç bir alakası yok tamamen senin benle ilgili önyargıların var sadece

bir kaç şey belirtmek istiyorum Yaren

- Farkındamısın bilmiyorum ama sen foruma yazdığım yazıdan çok beni tartışıyorsun ve bu da senin kaliteni açıkça ortaya koyuyor.

- Diğer bir husus Hakaret içeren bir söz kullanmadım diyorsun fakat Yazdığın hakareti her okuduğumda gözüme batıyor sen bunu nasıl göremiyorsun anlamadım. Sanırım sen yazıları düşünmenden okuyorsun ve hiçbirşey anlamıyorsun ve anlamamakla birlikte başkaları seni anlamıyor diye suçluyorsun. Tartışmalarda sorun yaratmaktan öteye gidemiyorsun ve birilerininde senin seviyene inip bunu sana gösterme zorunluluğu yok ama ben yinede sana bunu izah etmek istiyorum daha iyi anlaman için. ''Köpekler BİLE ekmek yediği yere ihanet etmez'' cümlesindeki ''BİLE'' sözcüğü benim köpekten daha aşağılık olduğum anlamını veriyor cümleye ve kullandığın cümlenin özünde normalde ''BİLE sözcüğü yok Saygıdeğer kardeşim. Bilip bilmeden yazıyorsun ve arkadaşlara ''bilmiyorsun'' gibi ithaamlarda bulunuyorsun.

- Diğer bir nokta herkes düşüncesinde Özgürdür. Eğer Herkesten senin gibi düşünmesini Beklersen o zaman bu ülkeye yada insanlığa karşı en büyük suçu sen işlemiş olursun. Farklı Düşüncelerin bırak yaşam bulmasını kendini ifade etmesini engellersen ortaya çıkacak olay Duygu arkadaşımızın da dediği gibi geçmişte ki gibi kaostur. Sanırım bu da anlaşıldı

-Diğer bir konu eleştiri sert olur veya yumuşak olur bunun ölçülerini birileri belirleyemez. Eleştiri daha olumlu sonuç almak için yapılır. Kimse olaylar daha kötüye gitsin diye eleştiri yapmaz ki zaten ona da eleştiri denmez olsa olsa ya Suçlama olur veya Başka bir şey olur artık onunda adını sen koy. Sen daha iyi biliyorsun sanırım.

-Ben düşünen üreten insana müthiş saygı duyuyorum. Kimseyi karalama, kimseyi ardımda bırakma gibi bir çabamda yok fakat birilerini kendine basamak yaparak kendini farklı bir konuma getirmeye çalışan insanlara da tahammül edemiyorum. Herkes insandır, herkesin yaşamaya, güzel olan herşeye eşit şekilde sahip olmaya, düşünmeye hakkı vardır. Herkesin Mutlaka söyleyecek bir şeyleri vardır. Bu dünya bu coğrafya bu toplum bu site sadece birileri için oluşmadı herkesin söyleyecek birşeyleri vardır. Seninde, benimde hakkım vardır. ama sen benim bu hakkımı suistimal ediyorsun başka da birşey yapmıyorsun yani buna düşünce diyemezsin bunun da adını sen koy bu konularda oldukça tecrübelisin.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum Tartışma seyrinde giderse sevinirim kişilerin fikirlerini tartış yoksa tartışma konusu fikirler değil sen olursun. Ve Kişisel Tartışma burada biterse sevinirim. Konu ile ilgili yazılar yazılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Şuna kanaat getirdiğime inanıyorum bir kere Mevcut yönetimden Ziyade sorunun bir boyutu o kurumlardan yetki alıp ve halka bir sürü vaatler vererek toplumu sömürenlerden ziyade o yetkiyi alanları denetimsiz bırakan kurumların olmayışı veya var olan kurumların yetersiz oluşu. Denetleyen kurumlar varmı, var ise yeterli mi , yetersiz ise neden yetersiz , aslında biz hep sorunu gündeme getiriyoruz çözüme ilişkin birşeyler ortaya koymuyoruz ve arkamızı dönüp baktığımızda da yine başladığımız yerdeyiz. eğer yaşadığımız toplumda bir engelli gidip inşaatta çalışmak zorunda kalıyorsa, eğer bu toplumda birileri bundan rahatsız olduğu için sesini yükseltmek istiyorsa ve yönetenler veya onların alkışlayanları bu çıkan sesten rahatsız oluyorsa ve bu sesi bastırmak için farklı bir takım alakası olmayan ihtamlarda bulunuyorsa bunun altında farklı bir niyet vardır. Bir Toplumun Gelişmişliği, insanlığa ve topluma verdiği değeri o toplumun engellerine verdiği değerle ölçüldüğüne inanıyorum. Gelinen aşamada şunu belirtmek istiyorum; bizi temsil eden kurumların denetim rolünü iyi yapmadığını ve mevcüt yönetenlerinde böyle bir boşluktan faydalanarak bizden faydalandığını düşünüyorum. Hiçkimse demesin ki yönetenler rant sağlamıyor. Daha geçenlerde Basına yansıdı İsrailli iş adamı (OFER) ile gizli kapaklı görüşmelerin oluşu ve basına yansımasıyla birlikte görüşmelerin askıya alınışı. Başbakanın yine bu iş adamının Uçağı ile Seyahat etmesi olayı. Diğer bir olay Başbakanın Çocuklarını Yurdışında okutan iş adamları (Halis Toprak ) yine bu iş adamının helikopterleri ile Seçim zamanında Seçim bölgelerine gitmesi. Hortumlanan Bankalar, gizli kapaklı, gizli odalarda yapılan Kulisler Şeffaf bir yönetim sözünü açıkcası herkes unutur oldu. Sayın Maliye Bakanımızın Arsalarını kendi adına geçirmek için çıkarttığı Yasa mı diyim daha ne kadar sayayım 2005-2010 yılı Engelli istihdam yılı değil bence Hortumlama yılı olarak Tarihe geçecek. bunlar Engellilerin Yaşamını kolaylaştırmada kullanılması gereken Ekonomik Bütcede olabilirdi veya daha önemli bir ihtiyaç oldu ise oralarda kullanılabilirdi ama nerde...
Soruyorum Bunca olanlar karşısında engelli haklarını isterken Suçlumu oluyorum.....

Çocuklarını Yurdışında okutan iş adamları (Halis Toprak ) yine bu iş adamının helikopterleri ile Seçim zamanında Seçim bölgelerine gitmesi. Hortumlanan Bankalar, gizli kapaklı, gizli odalarda yapılan Kulisler Şeffaf bir yönetim sözünü açıkcası herkes unutur oldu. Sayın Maliye Bakanımızın Arsalarını kendi adına geçirmek için çıkarttığı Yasa mı diyim daha ne kadar sayayım 2005-2010 yılı Engelli istihdam yılı değil bence
bak değerli kardeşim ben bunların eleştirilmesine kesinlikle karşı değilim.hatta gerekirse bu olaylat için miting düzenleyelim.ama şuna inanki bizler bu milletin insanları önce kendilerini düzeltmediği sürece sonuçya o makamlara çıkan yine bizler olacağımızdan hiç bir şey değişmez.ben bunu savunuyorum.savunurkende devleti ve milleti aşağılayıcı tabirlerden kaçınılması gerektiğinin düşünüyorum.mesaj başlığınaydı cevabım yosa ben seni tanımam etmem neden seni tartışayımki.
bu ülkede üvey evlat muamelesi gördüğümüzü daha doğrusu sömürüldüğümüzü söyleyebilirim.
bu sözün yüzünden mesajına cevap yazma gereği gördüm.gördüm ama bunada pişman oldum.kah iktidar partisi olmakla kah
"ya sev ya terk et"
ağzıyla konuştuğum gerekçesiyle aşırı milliyetçi olmakla suçlandım.
:cry:
sarhoşken namaz kılmayınız
diye dinimizin bir emri vardır bir hikayede olduğu gibi sen bunun sarhoş bölümünün üstünü elinle kapatır bakarsan bu sözü namaz kılmayınız olarak nitelendirirsin.benim mesajımda aynen bu şekilde algılandı.
köpek bile ekmek yediği kapıya ihanet etmezken
bu söz bir atasözüdür sen diğer cümleleri çıkarıp köpek kelimesini kullanırsan konu buralara gelirki ben bunu söylerken kesinlikle olayın dsenin düşündüğün boyutta düşünmedim bunu bilmeni isterim.eğer bu sözü yanlış anlamana vesile olduysamda özür dilerim.ama sende bilirsinki teşbihte kusur olmaz.
8)
konuya dönecek olursak bizi yöneten ve hatta içlerinde bizdende olan kişilerin bende layıkıyla bu işleri dürüstce yaptıklarına inanmıyor ve kişilerle yaptığın tüm eleştirilere tamamen katılıyorum

fogru söylüyorsun esmer kardeş sözün kısası sömürülüyoruz

Herzaman öyle oldu zaten kim bişey yapmaya kalksa hep bana hep bana diyor. Hiçmi gelmeyecek toplumu düşünen birileri çok merak ediyorum. Sanırım öyle biri çıksa çok engellenir.

yarenn66' Alıntı:

o iş öyle değil bi kere, engelliler yüzünden iktidar oldu bunlar, bence sana gülünür, işte böyle koçum :lol: :lol: :lol:

Son seçimler 3 Kasım 2002 de yapıldı.O günden bugüne kadar engelliler için somut neler yapıldı yaren 66 bize anlatsın arkadaşlar.Bizi bilgilendir lütfen yaren 66?

ISRAIL BOMBALIYOR LUBNANI EVLERINDEN KACAMAYAN ONLARCA
ENGELLI HAYATINI KAYIP EDIYOR YUZLERCE COCUK OLUYOR
HUKUMET ACIKLIYOR KINIYORUM :)) DIGER TARAFTAN ISRAIL
ILE YAPILAN TUM ANLASMALAR SURUYOR SUYUNU BILE BIZ VERIYORUZ
MANAVGAT OLMASA SUSUZ KALACAKLAR ISIN OZU HUKUMET SHOV YAPIYOR ENGELLILER KONUSUNDA OLSUN HALKA VERMIS OLDUKLARI
SOZLERIN KACTA KACINI TUTMUSLAR HIC KIMSE SAVUNMASIN HUKUMETI ONLARIN ENGELLILERE YONELIK POLITIKALARININ DOGRULUGUNU SOYLEMESINLER PRATIGE BIRSEY YANSIMIYORSA
SOZLERI HAVADA KALIYORSA ENGELLIYI DUSUNDUKLERINI PALAVRASINA DEVAM ETSINLER BIZ YEMIYORUZ :wink:

..

bir atasözünü hatırlatmak istiyorum '' Deveye sormuşlar senin sırtın neden eğri diye. Devede ; benim nerem düz ki Diye cevap vermiş'' aslında olay biraz buna benziyor :lol:

basari' Alıntı:
yarenn66' Alıntı:

o iş öyle değil bi kere, engelliler yüzünden iktidar oldu bunlar, bence sana gülünür, işte böyle koçum :lol: :lol: :lol:
böyle koç moç muhabbetiyle dallamalık yapmanın alemi yok

haklısın yakışmıyor ama savunmasız durmakta bana yakışmıyor kardeşim.ben bu başlığın takibini kendimce durdurmuştum ama nedir bu koçum falan.
ortaya bir fikir attın bende görüşlerimi dile getirdim.ama yok iktidar partisini savunuyor yok şöyle yok böyle.
o iş öyle değil bi kere, engelliler yüzünden iktidar oldu bunlar, bence sana gülünür, işte böyle koçum
bu ülkede bırakın engellileri koskoca türk milleti bile iktidar olacak partiyi belirleyemiyor.bu ülkede iktidar olanları ihtilal yapanları tek belirleyen merci vardır ada amerika.

YANI DIYORSUN BAGIMSIZ OLMAYAN BIR ULKENIN SOSYAL
POLTIKASIDA BAGIMSIZ OLMAZ IMF NE DERSE AMERIKA NE DERSE
EVET YES CONI DEDIKCE HIC BIR SOSYAL HAK DOGRU DUZGUN
OLMAZ INSAN TEMELLI BIR DUNYADA YASAMIYORUZ MAALESEF
BIZ ENGELLILER SOSYAL HAKKA EN COK SAHIP OLMASI GEREKENLER
HAL BOYLE OLUNCA DAHA COK MAGDUR OLMA DURUMUYLA KARSI
KARSIYA KALIYORUZ...

esmer gercekten cok dogru bi konuya deginmiş sin seni kutlarım bütün arkadaslarım adına seni kutlarım ağzına saglık esmer

yarenn66' Alıntı:
haklısın yakışmıyor ama savunmasız durmakta bana yakışmıyor kardeşim.ben bu başlığın takibini kendimce durdurmuştum ama nedir bu koçum falan.
ortaya bir fikir attın bende görüşlerimi dile getirdim.ama yok iktidar partisini savunuyor yok şöyle yok böyle.
o iş öyle değil bi kere, engelliler yüzünden iktidar oldu bunlar, bence sana gülünür, işte böyle koçum
bu ülkede bırakın engellileri koskoca türk milleti bile iktidar olacak partiyi belirleyemiyor.bu ülkede iktidar olanları ihtilal yapanları tek belirleyen merci vardır ada amerika.

Yaren yazdıklarını sana hiç yakıştıramadım. Buranın herkes tarafından kullanıldığını göz ardı etmen beni üzdü. Hem burası siyaset yapabileceğin bir ortam değil. Siyaset yapılacak çok ortam var burdan başka. Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.

Yaren yazdıklarını sana hiç yakıştıramadım. Buranın herkes tarafından kullanıldığını göz ardı etmen beni üzdü. Hem burası siyaset yapabileceğin bir ortam değil. Siyaset yapılacak çok ortam var burdan başka. Lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim.
emrin olur orhan bey;anlayamadığım kim siyaset yapıyor onu anlamamış olman.ama sana diyecek birşeyim yok.şimdi polatın resminide koymuşsun avatarına allah korusun.
*
Son seçimler 3 Kasım 2002 de yapıldı.O günden bugüne kadar engelliler için somut neler yapıldı yaren 66 bize anlatsın arkadaşlar.Bizi bilgilendir lütfen yaren 66?
byecool kardeşim ben burada hükümet şunu yaptı bunu yapmadı muhabbetinin arkasında değilim yaptı veya yapmadıda demiyorum kimseyide savunduğum yok.ama hükümet engelliler yüzünden iktidar oldu veya hükümet engellileri sömürüyor ben bu sözlerin ne kadar yanlış ve doğru olmadığını anlatmaya çalıştım mesajlarımda.ama hala birileri çıkıyor yok sen siyaset yapıyorsun yok şu yok bu.yahu daha kaç kez diyeceğim benim bir siyasetim yok sadece mesajlarda kendime uymayan görüşlere medenice çıkıp aleyhinde veya lehinde cevap yazıyorum.buda benim en tabi hakkım.
bana koçum ayaklarıyla sataşan belli, eleştirilen ben .sebeb ne birçok engelli arkadaş gibi düşünmemem.

Sen bu yazdıklarından sonra daha cevap verebiliyorsan Allah senin karşındakilere yakınındakilere sabır versin diyorum pes valla. Avatarım sana battımı istediğim avatarı koyarım seni hiç ilgilendirmez. Konumuz avatar değil senin yaptığın saygısızlık. Tabi sen bunu anlama kabiliyeti gösteremediğin için saçma saçma yazıyorsun..

Üst Alt