Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Tartışma] Bir gözü görmeyenlerin ortada kalan statüsü

Konular
24
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar benim uzun zamandır araştırmayı düşündüğüm bir konu var bu konu da bilgi sahibi olan dostlarımızın bilgisini esirgemeyip paylaşmasını temenni ederim.
ben elim bir kaza sonucu bir gözümü tamamen kaybettim ve bir kulağımda yüksek seviyede işitme kaybına uğradı. biz engellilerin en doğal haklarından biri olan özel donanımlı araç için nereye başvurduysam bana sadece ortopedik özürlülere araç verebildiklerini söylüyorlar. bu saçmalık ehliyet konusun da bizi baya yormuştu, bize ehliyet verilmiyordu ama artık ehliyet alabiliyoruz hem de B sınıfı ehliyet alabiliyoruz, ama araç alımında ve her türlü vergi indirimin de özürlü sayılmıyoruz.
ben şimdi yetkili merciilere ve devletin ilgili makamlarına soruyorum: BAŞBAKANLIK ÖZÜRLÜLER İDARESİNDEN ÖZÜRLÜ RAPORUMLA ÖZÜRLÜ KİMLİĞİMİ ALIYORUM, TÜRKİYE İŞÇİ BULMA KURUMUNA ÖZÜRLÜ RAPORUMLA KAYIT YAPTIRIYORUM, İ.E.T.T MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÜCRETSİZ SEYAHAT KARTIMI ALIYORUM VE HATTA T.C NÜFUS CÜZDANIM DA BİLE % 42 ORANIN ÖZÜRLÜDÜR DİYE YAZIYOR, AMA MALİYE BAKANLIĞINA VERGİ İNDİRİMNE GİDEN RAPORUMU HİÇ BİR AÇIKLAMA VE BİLDİRİ YAPMADAN %42 DEN %30 ORANINA ÇEKİLİYOR, VERGİ İNDİRİMİNDEN YARARLANAMAZSIN DENİYOR
maliye bakanlığı devletin bütün kurumlarından bağımsız olarak mı çalışıyor? yani maliye bakanlığı da yargıtay ve mahkemeler gibi kafasına göre hüküm verip padişah gibi istediğine istediği kadar mı veriyor?
bu tarz saçma bir uygulama dünya da başka hangi ülklede uygulanıyor? bu soruların cevabını verebilecek varsa ben burdayım, lütfen arkadaşlar bu konu es geçilecek bir konu değil, bu konu tartışmaya ve eleştiriye çok açık bir konudur desteklerinizi bekliyorum

bir kişi bile yokmu bu konu da bilgi sahibi yardım sever yani kaderine mahkum edilen bir millet olarak normal görüyorum herkesin susmasını ilgilenmemesini herkes kendi derdinde

Kadir, yazdıkların doğru olunca, bizlerin katkı yapacak bir şeyi de kalmıyor. Evet, Maliye kafasına göre, yüksek mahkemeden bile daha tepeden kararlar vererek, elimizdeki sağlık raporlarını hiçe sayıyor ve oranları düşürüyor. Bu işlemi neye, hangi cetvele dayandırarak yaptığını da bilmiyoruz!
Evet, çok çok çok önemli bir konu. Seçimlerden sonra konuyu daha ciddi olarak ele alıp, siyasileri açıklama yapmaları ve sorunumuzu çözmeleri konusunda sıkıştırırız...

bu bile yeterli siz ve sizin gibi bilinçli insanlar var oldukça umutla dahi olsa engelleri aşıp vatanımıza faydalı olmaktan vazgeçmeyiz! ben dünya da bütün ülkelerin yapmadığı bir saçmalığı üç kıtaya asırlarca hükmetmiş bir milletin torunları olarak bizim yapmamızı kaldıramıyorum bana indirim yapmasada olur ama bütün dünyanın insana verdiği değeri benim devlet yöneticilerim vermezse ben nasıl devletime güvenip millet için bu sakat halimle çalışıp çabalayacağım abi sen bu konularda hepimizden daha bilgilisindir elimden gelen bir şey varsa eğer ne olursa olsun yaparım tekrar ilgin için teşekkürler

Üst Alt