Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tahakkuk ettirilen borcu ödeyemezsem ne olur? [Hukuk]

ahmet atlar

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Efendim. ben Ahmet ATLAR. 2001 ekonomik krizinde işimi kaybettim alacaklarımı alamadığımdan dolayı bazı borçlarımı dolayısıyla ödeyemedim, daha sonra çevremin desteğiyle birçok borcumu ödeyebildim.12.01.2001 tarihli 550.00. ytl miktarı olan çekimi ödeyemedim,21.10.2004 tarihinde Asliye Ceza Mahkemesinden 550.00 ytl yani çekin bedeli kadar para cezasına çarptırıldım, taksitlendirme yapılmadığından 13.12.2004 tarihinde kararı temyiz ettim. 25.03.2008 tarihinde Yargıtay 10. Ceza Dairesinden (Cezanın ertelenmesi ve taksitlendirilmemesinin yasaya aykırı olduğuna ilişkin sanığın yerinde görülmeyen temyiz itirazlarının reddiyle usul ve uygun olan hükmün ONANMASI) yazısını tebliğ aldım, bu karar ne anlama geliyor?
Ben şu an sağlık nedenlerinden dolayı çalışamıyorum bu cezayı ödeyecek durumda değilim.Sizlerden ricam bu borç ödenmez ise ne olur. teşekkür eder saygılar sunarım.

Sanırım borcu ödemekten başka şansınız kalmamış. Aksi halde icra takibi sözkonusu olur.

Eğer durumunuz gerçekten müsait değilse, 550 miyon TL'yi ödeyemediğinizi beyan edip, Kaymakamlıktan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Denemekten zarar gelmez...

Üst Alt