Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürücü olamaz şerhinin tarihi bittiğinde yeniden rapor için başvuru prosedürü..?

Faruk33

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Herkese iyi günler, 2022 yılında sürücü sağlık heyetine başvuru yapıp olumsuz karar almıştım 6-7 ay önce tekrar bir hastaneye gidip sorduğumda "24 Ağustos 2024 tarihine kadar sürücü olamaz" ibaresi vardı. Benim merak ettğim Ağustos ayından sonra tekrar başvuru yapsam bu sürücü olamaz ibaresi karşıma çıkar mı?

bildiğim kadarıyla;
1. size olumsuz rapor verildikten sizin için hazırlanmış rapora itiraz edebilirsiniz bu itiraz sonrası sizi bulunduğunuz il içersinde varsa bir başka yetkili hastane yok il dışında yetklili başka bi hastaneye gönderirler orda rapor itiraz işler ve orda olumlu sonuç verirlerse üçüncü defa başka bir yetkili il dışı hastane son onay olarak gönderirler ve bu rapor e nabız yüklenir ve bu rapor süresi 2 yıldır bu 2 yıl içersinde herhangi bir sürücü olmak başvuru yaparsanız size işlem yapılmaz bu 2 yıl dolması gerekir daha sonra yeninden değerlendirir
umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler

@tahirekiz,

cevap için teşekkür ederim. Ben ilk seçenekte olan itiraz kısmını kaçırdım. 2 yıl geçerli olacak raporun süresi Ağustos ayında bitecek. Merak ettiğim 2 yıl sonunda bu şerh kaybolur mu yoksa başvuru zamanı karşıma çıkar mı?

aynı konuya benzer durumla karşı karşıyayım banada 2022 yılında 2 teker kullanamaz kodu verildi, yönetmeliğe göre verilmesi gerekiliyor ama her itiraz ettiğim komisyondakiler sağ olmasın, mevzu aklıma geldikçe sinir oluyorum !!! eylül ayında yeniden başvuru hakkımız olacak, rapor kaybolacağını sanmıyorum ancak yapılacak işlemler sil baştan olması gerektiğini düşünüyorum :/

@16Caner16,

Ben de tekrar başvuru yapabileceğimizi biliyorum ama doktorun biri sürücü olamaz şerhi görünür başvuru yapamazsın dedi, kafam karıştı.

@Engellektuel,

Merhabalar ben de nörolojik rahatsızlığım var serebral palsi hemipleji diye geçiyor iki sene önce komisyondan sürücü olamaz raporu verilmişti bu sene tekrar başvuru yapmak istiyorum bizim burada özel hastanenin biri rapor veriyor buradan rapor alsam geçerli olur mu ya da özel hastanenin komisyona sevk etme durumu olur mu?

Ben itiraz etim il sağlık müdürlüğü komisyonundan aldığım rapor la ehliyet aldım

Üst Alt