Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Süresiz kronik olarak %61 engelli raporum var. Emekli olduktan sonra tekrar uyku apnesi raporu istendi?

Arda6464

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar 2022 tarihinde süresiz olarak%61 engelli raporu aldım%35 uyku apnesi %26 diğer rahatsızlıklar olarak vergi indiriminden emekli oldum rapor aldığım hastane tarafıma ulaşarak benden tekrar uyku annesi raporu istedi süresiz bir engelli raporum olmasından dolayı bu tekrar niçin Benden istenmiştir Bu yüzden maaşım kesilir mi

Bu konuda izlemem gereken yol nedir

@Arda6464, Raporunuzun sürekli olduğunu belirtmişsiniz. Vergi indiriminde de süre yoksa alacağınız yeni raporlar emekliliğinizi etkilemez, sgk'nın sevkiyle gitmediğiniz sürece. Hastaneyle iletişime geçerek neden çağırdıklarını öğrenebilirsiniz.

@Arda6464,

Gerekçesi neymiş? Yani bir denetleme içinse gitmek lazım, ama bunun dışında rapor sizin için risk doğurabilir

Uyku apnesi için göğüs hastalıkları süreaiz raporumu tekrar istiyor bir bölüm için komple taporu tekrarlama istemiyor mantık dışı olan ise neden ilk başta süreli verilmedi süresiz verilen bir raporda gereksçe nedir bende anlamadım

İlginize de ayrıca tşk ederim

@Arda6464,

Emeklilikte kontrolü isteyebilecek tek kurum sgk'dır. Hastane kendi başına mı yoksa bi denetim gereği mi sizden bu testi istemiş bilemedim. Gidip testi yaptırmanızı öneririm. Aksi halde biri işgüzarlık edip sgk'ya bildiri ve bu sefer sgk kontrole çağırır.

Üst Alt