Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Süreli raporla ÖTV'siz araç alımı, süre sınırları, rapor yenilenmesi sorunu!?

alalmis

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar,

Eşim daha önceden kanser tedavisi gördüğü için engelli raporumuz vardı. Şu an yine kanser tedavisi gördüğü için oranı %93.5 a yükseldi. Bu rapor bize 1 yıllık süre zarfında kullanmak üzere verildi. Biz bu raporla ötv muafiyetli araç almak istiyoruz. Fakat mevcut araçlar bize uymuyor bu nedenle yılbaşını beklemek istiyoruz. Bir otomobil bayiinde raporun bitmesine 6 ay kala araç alınamadığı söylendi, bununla ilgili aklımıza 2 soru takıldı;

1-) Raporun bitiş tarihine 6 ay kala engelli ötv muafiyetinden faydalanılabilir mi?
2-) Eğer raporu yenilemek istersek onkolojiden tekrar %80 alabilir miyiz?
Not: Raporumuz hematoloji,ortopedi, %80 onkoloji bölümleriden verildi, onkoloji %80 den önce %67 olan raporumuz, onkoloji engeliyle birlikte %93 e yükselmiş oldu. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde ameliyatımız olacak ve biz tekrar onkolojiden aynı engel oranını alabileceğimiz konusunda emin olamıyoruz. Doktorumuz tedaviye akıllı ilaç ile devam edileceğini söyledi bu durumda eşim hala hasta statüsünde sayılacak mı, bilemiyoruz.

Sonuçta kanser gibi tedavisi zor bir süreç olan dönemden geçiyoruz ve önceliğimiz tabiki hastalık. Bu süre zarfında aracımızı satıp yeni bir araç alma durumuna girmek bizim için zorlayıcı olacağından sürece giremiyoruz. Bizi konu ile ilgili aydınlatabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

@alalmis

Öncelikle geçmiş olsun. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.
Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum.
Annemde 3. evre akciger kanseri tedavisi görüyor. Üstüne birde lösemi hastalığı eklendi.
Sormak istediğin onkoloji ve hematoloji bölümleri 2 ayrı kanser için (akciğer kanseri ve lösemi) ayrı oran veriyorlar mı?

Üst Alt