Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Süreli raporla emeklilik de süreli mi olur?

Konular
14
Reaksiyonlar
44
trafik kazasından dolayı sağ bacağım diz üstünden ampute oldu ve kolumda ve parmaklarımda kırıklar vardı engelli raporumu almak için müracaat ettiğimde raporumun iki sene süreli olduğunu görünce şaşırdım kolum ve parmaklarım için o aralar daha fizik tedavi görmemiştim bundan dolayı raporumun iki sene süreli olduğu iki sene sonra süresiz olacağı dendi bu arada raporum %64 yakın zamanda vergi indiriminden erken emeklilik için sgk ya müracaat edicem acaba benim emekliliğim süresizmi olur yoksa sürelimi bilgisi olan varmı

Sgk vergi indiriminizi sürekli diye cevaplarsa, raporun süreli olmasının bir anlamı yok . Önemli olan sgk’nın süre koyup koymayacağı

@OturanBoğa, buna benzer bir olayda benim başımda oturan boğa abi şöyleki; ben 1.5 sene önce trafik kazasında sağ bacağımı diz üstünden kaybettim sağ kolumda ve sağ el parmaklarımda kırıklar ve tendon kopuklari vardı kazadan 9 aya yakın bir süre sonra engelli raporu çıkarttım %64 verdiler (kolumdaki kırık normal bir kırık olmadığı için kaynaması çok uzun sürdü) ve 2 yıl süreli verdiler neden böyle oldu benden bacak çıkma ihtimalimi var deyince daha kolundan ve parmaklarından fizik tedavi almamissin o yüzden böyle oldu bir sonraki raporunuz süresiz olacak demişti kuruldaki memur

sonra ben malulen emekli olabilirim düşüncesi ile sgk ya başvurdum fakat malulen emeklilik red ile cevaplandı 5.5 ay sonra ( o %64 raporun olmayacağı benim iş gücü kaybı raporu almam gerektiği söylendi ve beni yine hastanaye sevk etti sgk ama bacak amputesinde malesef malulen emekli yapmıyorlarmis dize yakın 48 kalçaya yakın ise 50 veriyorlarmış nekadar saçma bir düzen değilmi?)

vergi indiriminden erken emekli olabilmek için uğraşıyorum şuan maliyede kurulda evraklarım bir ay oldu hemen hemen inşallah vergi indirimim ve erken emekliliğim kontrol şartlı olmaz hastanelere gitmekten ve arkadaşlarımı arayıp beni götürurmusunuz demekten yıldım vede yüzüm kalmadi artık :( sorsanız bu ülkeyi yönetenler engellilere şu kolaylığı bu kolaylığı sağlıyoruz diyorlar ama yaptıkları hiç bir şey yok :( iş aramaya gidiyorum iş veren beni sağlamlar ile aynı yerde çalıştırmanin derdinde şaka gibi kimi kime şikayet edicenki bu ülkede hepsi aynı kaptan yiyorlar :(

vergi indirimini alınca ve erken emeklilik için müracaat ettiğimde sgk beni tekrardan hastaneye sevk edermi? bir arkadaş vergi indirimini aldığın taktirde sgk birdaha hastaneye sevk etmez demişti doğrumu acaba?

@KKELEBEKK,

2001 ve 4a 🦋 hanım

22.5 sene çalışmışlık ve 6700 primim var 🦋 hanım

7 ay önce malulen emekli olabilmek için müracaat ettim 5.5 ay sonra red çıktı 19 temmuzda beni yine hastaneye sevk etmişti sgk

19 temmuzda sevk etmişlerdi bende 26 temmuzda randevu alarak iş gücü kaybı raporu için hastaneye gitmiştim mesela bu raporun geçerlilik süresi nedir acaba benim engelim sağ bacağım diz üstünden ampute 🦋 hanım...

Vergi indirimi aldıktan sonra SGK'ya başvuruyu bu belge ile yapacaksınız. Sizden tekrar rapor istemeyecekler. Vergi indiriminin süreli yada süresiz olma durumuna göre SGK sizi emekli ettikten sonra 1 yıl veya 2 yıl sonrası için kontrol muayenesi için hastaneye sevk edebilir.

@BnymnYldz,
Sürekli raporum vardı benim 2 yıl kontol muayenesiyle emekli oldum kontrol ne için yapıyılıyor (raporum süresiz) süreç nasıl işliyor bilginiz varmı acaba kaç gün önceden başvurmak gerekir

@emre809

Engellilik durumunuz %40 altına düşmüş mü diye kontrol yapılıyor. Eğer düşerse emekliliğiniz durduruluyor. Kontrol muayenesi tarihinden en az 2-3 ay önce SGK'ya gidip sevk almalısınız. Hastane randevusu muayeneler raporun SGK'ya gönderilmesi gibi işlemler uzun sürebilir bu yüzden o tarih geciktirilirse SGK yine maaşınızı durduruyor.

Teşekkür ederim ms hastasıyım maalesef benim hastalıkta gerileme değil tam tersi ilerleme oluyor 😔

@BnymnYldz,
Diyelim adamın yüremiyor genemi 1 yada 2yıl sonra konturole yolluyor anlıyom bu ülkede sürünsen bile kontrule yollar :) bu ülke ihtimaller ülkesi olduğu için yollar bi umut işte ,%40 altına düşcek ya

@emre809,

Kontrol muayene tarihinden en az 3-4 ay önce başvurun ve sevk alın. Hem randevu almak zor hem de süreç uzuyor. Maaşınız durdurulur ve zorlanırsınız. Erkenden işlemleri halledin ki maaş kesintisiz devam etsin.

@Emremmm,

Hayır ben hiç çağrılmadım kontrole. Omurilik felci gibi bariz bir durumda kolay kolay kimse kontrole çağrılmaz.

Üst Alt