Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sürekli vergi indirimi ile emekli olurken yeniden rapor istenir mi?

reis var mı böyle hakkını geri alan ? abit bir mahkeme başlığı açsak kim nerede ne kazanmış arayıp bulamıyorum forumda

merhaba bedri bey ,

size sorduğum soruyu rica etsem lütfen cevaplarmısınız ?? Siz ssk ya gidip bire bire yetkili kişiye sorup yetkili kişi size raporun süresi bitmiş sadece vergi indirim belgesiyle emekli olamazsın mı dedi ?? Bedriatak

jack72

başkan pendik sgk bana dediği şey biz vergi indirmi ile raporunu senden istiyoruz zaten vergi indirimin doğrulunu tespit etmek acmacıyla vergi dairesinden vergi indirimini ve raporun bilgilerini alıyoruz demişti bana anlayacağın bana göre sağlık kurulu raporun süresi bitmişse sen sadece vergi indirimi ile hiç bir şekilde emekli olamazsın sen bence rapor almaya bak inan benimde senin gibi aynı problemim vardı vergi indirmi sürekli raporum süresiz di hep araştırdım vergi indirmim sürekli ama sağlık kurulu raporum süreli olduğu için süresi geldiği zaman %40 altına düşerse veya raporu almazsam beni ilerde emekli ederlemi diye cok kurcalamadım böyle bir sonuca ulaştım kardeşim.bu nedenle sen sağlık kurulu raporunu al benim raporu süreliden sürekliye cevirdiler fakat ortapedi den %30 olan orana bu sefer heyette doktor %0 verdi allahdan diğer rahatsızlığımdan tam olarak doktor %40 verdi anlayacağın kıl payı kurtardım düşünsene her iki sene bir heyete birip %30 aldığım oranı son raporumda doktor kapı gibisin direk %0 verdi burası türkiye herşey beklenir.

bedri bey ssk pendikteki yetkili sizden raporun süresi bittiği için tekrar rapor çıkartmanı mı söyledi ? Arkadaş sana sadece vergi indirim belgesiyle emekli olamaz mısın mı dedi ??? ben telefonla aradım ssk daki arkadaş bana bizim için vergi indirim belgesi önemli rapor değil demişti.İşe girişim 2008 den önce olduğu için ssk tekrar raporda istemiyordu. Bedriatak

bedri bey ssk pendikteki yetkili sizden raporun süresi bittiği için tekrar rapor çıkartmanızı mı söyledi ? Pendikteki yetkili kişi size süresi biten rapor olduğu için sadece süresiz vergi indirim belgesiyle emekli olamazsın mı dedi ??? Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim Bedri Bey. Bedriatak

jack72

pendik sgk ben gitmiştim demiştim sağlık kurulu raporum süreli ancak vergi indirmim süresiz ve vergi indirmi ile emekli olmama 6 yıl var fakat 6 yıl sonra emeklilik başvurusu yapınca sağlık kurulu raporum %40 altına düşerse ben sadece vergi indirmi ile emekli olabilirmiyim diye sormuştum yetkili memurda hayır olamazsın emeklilik müracatında sağlık kurulu raporu ve vergi indirim raporlarını sizden isteyeceğiz zaten vergi dairesinden vergi indirimi ile sağlık kurulu raporunuzu istiyorum demişti.

Bedriatak forumun bilğili arkadaşlarımızdan biri size cevap verdi kesinlikle yanlış bilği diye ama memur sizinde kafanızı karıştırmış sizde haklısınız şu an vergi indirimi sürelimi süresizmi o baz alınıyo rapor baz alınmıyo oldugunu cok iyi bildiğim halde benimde kafam karıştı muhtemelen iş bilmez memura denk geldiniz emeklilik zamanındada aynı şekilde bilmeyen memur gelirse bu raporun süresi bitmiş diyebilir size önerimiz raporunuzu kesin gerekmedikce yenilemeyiniz bunu 50tane üyeye söyledik malesef dinlemeyenlerin cogu yeni yönetmelige göre az puan aldı emekliliği iptal oldu lütfen madur olmamak icin emin olun

tb2nhf

merhaba arkadaşım dediğim gibi memurun bana dediği şeyi söylüyorum memur yanlış bilgi de vermiş olabilir bu sitede vergi indirimi sürekli olup sağlık kurulu raporunun süresi bitmiş olup emekli başvuru yapan bir arkadaş yokmudur bizi bu konuda aydınlatacak kişi olur.

İllaki vardır ama dikkat cekmeyebilir yeni başlık acın bu konu icin soruyu aydınlatıcı yazın mesela sürekli vergi indirimi ve süreli raporla emekli olan varmı şeklinde

merhaba hakan ve bedri bey,

ben ssk ile konuştum bana kaç işe girişli olduğumu sordu 2002 dedim sonra dedi ki rapor ve vergi indirim belgesini sizlerden istiyoruz dedi ama raporun süresi bitti dedim o da bana dedi ki biz hastane raporlarına bakmıyoruz yaşlılık aylığı bağlarken dedi bizim için önemli olan vergi indirim belgesi süresiz ise gün ve yılın tamsa emeklilik için başvur dedi. tb2nhf Bedriatak

Merhaba sürekli engelli raporum var engelli kadrosunda çalışıyorum vergi indirimi için daha başvuru yapmadım eğer başvuru yaparsam tekrar rapor istenirmi hastalıklarim kronik astım ve kronik ritim bozukluğu mitral yetmezlik

Ben 2017 boyun fıtiğı emelyati oldum boynun hemen altına inpilat bıraktılar eyete çıktım şeker hastasi olduğumu öğrendim eyet raporu %48 süresi ise ömür boyu verildi yani süresiz 2004 te 20 yıl sigortam süresi bitiyor 5500 günüm var emeklilik için baş vurduğunda SSK rapor yeniletebilirmi yada daha sonra öyle bir istekte bulunabilirmi

Ben 2017 boyun fıtiğı emelyati oldum boynun hemen altına inpilat bıraktılar eyete çıktım şeker hastasi olduğumu öğrendim eyet raporu %48 süresi ise ömür boyu verildi yani süresiz 2004 te 20 yıl sigortam süresi bitiyor 5500 günüm var emeklilik için baş vurduğunda SSK rapor yeniletebilirmi yada daha sonra öyle bir istekte bulunabilirmi

Ersey

Vergi indirimin varsa süresiz sorun olmaz yoksa uşrağman lazım kardeşim benim..

Bir şey daha soracaktım abe çalıştığım firmada engeli olarak çalismiyorum daha doğrusu 4 sene evel iş başı yaptığımda özel hasteneden aldığım normal raporla iş başı yaptım aradan bir sene sonra söylesem de onlar engeli çalıştırmak istemediğini yanlız istende cikarmadilar öyle 4 senemi bitirdim sormak istediğim soru engeli olarak çalışmak zorunda mıyım yada devlete öyle göstermek zorunda mıyım öyle bir mecburiyetim varmı yada aslında içimdeki korku şoyle bu adam vergi raporu indirimi var Ankara'dan gelen rapor ömür boyu ibaresi var ama engeli çalışmıyor biz raporu dusurelim emekli yapmiyalim korkusu var vereceniz cavap için tesekurler

Ersey

Gerekli şart ve prim günü dolmuşşsa engelli olarak çalışman şart değil lakin emeklilik başvurunda ssk iş yerinden yazı isterse bunu işyerin bilmesi gerekeceğinden işyerini bilgilendirmek zorundasın...

Ersey

Yok yok, kimseye raporunu beyan etmek zorunda olmadığın gibi ille de engelli statüsünde olmak gibi bir durum da söz konusu değil.

Üst Alt