Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Su idaresi ve belediye süreli raporumu yenilememi istiyor!?

tans76

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar aldığım süreli (3 yıl) yüzde 50 rapor ile vergi indirimi emeklisi oldum.tip 1 şeker hastasıyım iyileşmenin mümkünatı olmayan hastalık bilen bilir neyse konuya döneyim SGK kontrol muayenesi istemediği sürece tekrar bir rapor almaya gerek olmadığını biliyoruz. Emekli olurken aldığım raporun süresi bittiği için bağlı olduğum belediyenin emlak servisi şefi benden emlak vergisi için (bu arada tek dairem var) yeni rapor diye zor koşuyor. Ben konuyu anlattım ben sürekli rahatsızlığım bulunduğu için SGK benden kontrol muayenesi istemiyor bende doğal olarak rapor almıyorum dememe rağmen belediye mevzuatında rapor olması gerektiğini diretiyor nasıl bir çıkmaza sokuyorlar insanı kurumlar arası mevzuat farklımı olur arkadaş işin içinden hala çıkabilmiş değilim bunu hallesem indirimli su faturası devamı için su idaresi yine rapor diye diretiyor getir diyor bir an önce :)))(sinirden gülüyorum) Bu konu kurumlar arası çok su götürür meclislik bir iş bence

3 yıllık süresi olan bir rapor kendine ait engelli raporu çıkaracaksın sonuçta raporun süresi geçmiş ayrıca sgk mu sistemden raporun süresi geçtiğini belirlerse maaşınız kesilir sizin sgk ya bildirmeniz lazım cezalı duruma düşebilirsin 3 yıl sonunda yeniden çıkartacağınız raporda çalışabilir raporu verdiklerinde sizin 3 yıl doldurduktan sonra aldığınız maaşları faizi ile geri alabilirler

Üst Alt