Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'lıyım, akülü tekerlekli sandalye almak istiyorum..?

sait

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
SLMMM ARKADAŞLAR BEN SSK YIM
AKÜLÜ SANDALYE ALMAK İSTİYORUM NE GİBİ EVRAKLAR İSTİYORLAR .BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YAZARSANIZ BENİ MUTLU EDERSİNİZ

1)sağlık kurulu raporu,Heyete gerek duyulmuyorsa uzman doktorun yazacağı rapor
2)günlük vizite kağıtı
3)kimlik fotokopisi
SSK ya gittiğinizde sandalyeyi hak edip,etmediğinize bakılarak karar verilecektir.

Akülü sandalye sadece şu kişilere veriliyor: "Ayakta durmak ve/veya yürümek için alt ekstrem itelerini kullanamayacak hastalığı veya sakatlığının yanında el, ön kol ve kolun tek taraflı fonksiyonuna mani durumu olduğu veya kalp yetmezliği, koroner arter hastahğı, kronik obstrüktif akciğer hastahğı gibi standart tekerlekli sandalye kullanamayacağı veya kullanması halinde kişinin sağlığının tehlikeye gireceği ortopedi ve travmatoloji, beyin cerrahisi, fıziksel tıp ve rehabilitasyon, erişkin veya çocuk nöroioji uzman hekimlerinden birinin yer aldığı sağlık kurullarınca düzenlenen sağhk kurulu raporunda belirtilmesi koşuluyla akülü tekerlekli sandalye verilmesi mümkündür."

akülü sandelye almak için raporda ne yazması gerekir

merhabalar annem t-7-8 seviyesinde raporda yüzde 80 özürlülük oranı yazıyor ama akülü sandalyeye hayır yazmışlar ssk dan akülü sandelye alabilmemiz için raporda evet yazması şartmı. teşekkürler

evet veya hayırla alakası yok hanfendi heyet raporu için girilen muayenede kollarda güçsüzlük akciger vs kendi gücüyle hareket edemiyecek rahatsızlıklar cıkırsa rapora manuel sandalye kullanamaz kullandıgı taktirde kişinin sağlıgının kötüye gidiceğini bu sebeplen akülü sandalye kullanması uygun ve gereklidir yazılmazı lazım.togragrup medikal www.togragrup.com 3123431131

Üst Alt