Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SSK'dan ithal ilaç alan var mı?

Danua.

Üye
Konular
105
Reaksiyonlar
0
SSK'dan Türkiye'de bulunmayan ve hayati öneme haiz ilaç alan var mı?

Artık ssk olmadıgı için bu ilacı yurt dışından kendimiz getirecekmişiz, ssk parasını ödeyecekmiş.
15 senedir kullandıgım ilaç hayati öneme haiz ve Türkiye'de yok. Bunca yıl SSK'dan aldıgım ilacı artık kendim ithal edecekmişim.
Benim durumum da olan var mı ?

ithal ilaç

ben lioresal ampul kullanıyorum 5 senedir ssk dan alıyorum ithal ilaç buda
bu seferde uygulamadaki tek fark şu oldu müracatımız her zamanki gibi ssk ya rapor ve reçetemi verdim bu sefer ilcı direk eczacılar birlşiğinden alacağımı söylediler 2 ay sonra aradım ilaç gelmişti adresimi verdim 3 gün sonra kargoyla adresime geldi ilaç

Cevabın için çok teşekkür ederim .

Elinizdeki rapor ve reçete ile eczacılar birliğinemi başvuru yaptınız.
Bu başvuru için başka bir belge gerekiyormu ?

Pek ilacın parasını sağlık işlerinden almanız zor oldumu ?

slm

ben ilacın parasını hiç ödemedim raporda yazdıracağın teşhis önemli bu konuda yurt dışı ilaç servisinden bilgi alabilirsin
yüzde 10 ödememen için gerekli olan teşhis adını sana söylüyorlar raporu ana göre değiştirebilirsin ben öyle yaptım istersen ne ilacı alacağını ve daha önce herhangi bir medikalle hiç bağlantın oldumu bana bildir benim bu konuda çok tanıdığım var sanırım yardımcı olabilirim

parasını banka havalesi ile eczacılar birliğine göndererek ilacı getirttim faturası ve diğer belğeleri ssk il sağlık müdürlüğüne teslim ettim , paramın posta kanalı ile gelecegini söylediler iki ay içinde bu işlemleri yaptırıp parasını eline alan varmı size ne kadar sürede ulaştı para ?

Artık Ankara Eczacılar Birliğine havale ile para yollayarak değilde "Üskidar Semt Polikliniği Ve Skk Ödeme Merkezi" vasıtasıyla İlaç getirilecekmiş bilgi sahibi olan varmı ?

Üst Alt