Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SpineCor: Idiopatik Skolyoz tedavisinde önemli bir gelişme

öncelikle geçmiş olsun diyorum. elbette faydası olur çünkü derecesi daha çok düşük.
şimdiden ilerlemenin önüne geçin. yüzmeyi ve egzersizi kesinlikle bırakmasın.
derece az olduğu için korse vermeyebilirler. ama yinede doktorlarla konuşun derim. umarım herşey iyi olur.

..

cevapin icin tskler..
umarim faydasi olur. bugün yüzme kursuna kaydettik, tam 2 saat yüzdü. ne yapacagimizi gercekten sastik, cünkü bir diger kardesim daha yeni ameliyat oldu ve bununda ameliyat olmasini istemiyoruz. cok zor bir durum ya. allah kimseye vermesin.

evet Allah kimseye vermesin. çok zor bi durum...
benimde 3. sınıfa giden kardeşim var. sürekli onu kontrol ediyorum.
onunda benim gibi olmasından çok korkuyorum :(
inş. bişe olmaz......

II. SpineCor Sistem Akreditasyon Eğitimi

2009spinecorafis350.jpg

İdiyopatik Skolyoz tedavisinde son gelişmelerden biri olan SpineCor Sisteme ilişkin II.SpineCor Sistem Akreditasyon Eğitimi 8-12 Haziran 2009 tarihleri arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)'nde gerçekleştirilecek olan eğitime Türkiye'nin dört bir yanından birbirinden değerli doktorlar ve teknikerler katılacak.

II. SpineCor Sistem Akreditasyon Eğitimi

İdiyopatik Skolyozun ameliyatsız tedavisinde önemli bir gelişme olan SpineCor ortezine ilişkin II.SpineCor Akreditasyon Eğitimi 8-12 Haziran 2009 tarihleri arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) ve Anadolu Ortopedi A.Ş.'de gerçekleştirildi.
SpineCor Araştırma ve Geliştirme Müdürü Dr. John Ronald Jeb McAviney tarafından verilen eğitime ülkemizin dört bir yanından doktor ve teknikerlerimiz katıldı.

Detaylı bilgi için: http://www.anadoluortopedi.com.tr/haberdetay.asp?id=27

Okumadan geçmeyin!!çok önemli

ben bu korseden yaptırıcamm.çok araştırdım ve kesin sonuçlara ulaşıldıgını gördüm uzun süredir takip ediyodum bu korseyii fakat bi forum sitesinde bu korse hakkında inanılmaz şeyler söylendi.ben 17 yaşındayım ve skolyozum 35 derecede. bunu kesinlikle kullanıcam bu hafta içinde gidip gerekli işlemleri yaptırdıktan sonra alıcam ve ilk izlenimlerimi buraya yazıcam.
biraz pahalı ama oplsun gerçekten çok iyi sonuç alanlar var benim yaşımda. 3,5milyar korsenin fiyatı.. yorum yazmadan gitmeyin:D

ablacım dikkat et aldığın korse konusunda ben 4 yıl önce korse yaptırdım 18 yaşında iken ve 450 tl verdim uyduruk bişi geldi ve yarardan çok zararını gördüğüm için korseyi kullanamadım bedenime zarar verdi banada eziyet etti.o yüzden dikkat et 3.5 da pahalı değilmi sence??? korseleri gördüm ve o kadar ediceni zannetmiyorum.neyse sözn özü inşallah şifa bulursun ve bi daha böyle şeylere ihtiyaç duymazsn

ablacım çok tşk.ederim.ablacım biz ortahalli bi aileyiz.ama eger iyi bi korseyse ve yararı olucaksa babam hiç düşünmeden yaptırır.
sende bilirsin duymuşsundur belki bu benim belirttigim korse çok çok güzel bişeye benziyo. resmi sitesindeki yorumları hastaların falan filmlerini 3 ayda 6 ayda 12 ayda diye sıralamışlar ve hepsi olumlu sonuç almış hele bikızın 13 yaşındaki 18 dereceymiş ilk 9 ayda 2 3 dereceye düşürmüş yani yenmiş.
tabi gelişimi henüz durmamış 20 yaşına kadar dikkatli olucakmış ama bi düşünsenize bir de16 yaşında bi kıza uygulanmış 38 dereceymiş ve 12 ayda 8 dereceye düşmüş ablacım. ve bu sonuçlar açıkçası çok tatmin etti. sizlerde araştırır mısınız. çünkü kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum ben. umarım başarılı sonuçlar elde ederim.

herkese merhaba,bn 13 yşmdayım ve 20 derecelik bir skolyozum var 4 ayda bi doktora gdyrm ocakta farketmiştim ozamndan beri hala 20 derece egzersizl verdiler onları önce çok düzenli yapıodum ama son zamnlarda pek yapmıorum spinecoru bir süredir araştırıorum ama gelişim bozukluğu yapıomuş vucudta şekil bozukluğu falan çok korkuyorum bana biraz bilgi verirmisiniz

ayrıca bide ideopatik skolyoz olduğunu ve kifoz olmadığını öğrendim lütfen cvp bekliorum herkese acil şifalar diliorum

ugurozkan forumda skolyozla ilgili bilgiler vermiş. Kendisine nasıl ulaşabilirim?

ugurozkan isimli kullanıcı 2007 yılında bu forumda skolyozla ilgili bilgiler vermiş. Kendisine ulaşmak istiyorum. Acaba tedavi sonuçları nasıl olmuş. Benim kızımda da benzer sorunlar var.Yaş da aynı. Bana ulaşabilir mi acaba? Ya da nasıl ulaşabileceğim konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz?. telefon ya da mail yolu ile yada bu sitede cevap verebilirsiniz.

ayca ogretme bende skolyoz hastasıyım ve cok agrılarım var bugune kadar 3 doktora gıttım 3de derecen dusuk dıyıp amalıyt yapmıyolr bu agrılarada dayanılmıyo napıcam banada bı fıkır verebılırmısınız ?

Merhaba,benim de kızım 11 yaşında,skolyoz başlangıcı dedi doktor,yanlış oturuştan olmuş.bu korseyi araştırıyorum,doktor korseye gerek yok dedi,fizik tedavi başlattı,ama ben bu korseyi almayı düşünüyorum,izmirde yaşıyorum,lütfen siz aldınız mı ? Memnun kaldınız mı ? Herkese çok geçmiş olsun

Kizim 8yil10 aylik 25 derece ile ogrendik 7 ay once ogrendigimizden beri korse takiyoruz ikinci korsesi dun yapildi ve aci cekiyor cok siki plastik...spinecor korse bizim icin uygun sanirim..terddutlerim var bize egzersizlerinizi ve spinecor korse ile ilgili arastirduklarinizi kisaca yazarmisiniz..allah hepimize sifa versi

Kizim 8yas1o aylik 7 ay once teshis 25 drtece ile kondu 7 aydir boston korse takiyoruz..cuma gunu yeni korse yapildi..cok sikici ve dar bir korse takmakta zorlaniyoruz..pazartesi yine ankaradayiz..spinecor kullanmaya uygunmuyuz. Gurupll de prof
Yavuz yakut u gordum..hocamiz simdiye spinecor korse uygulamismidir bilgi alabilirmiyim kendi ile konusmak isterim..bilgi verrirseniz cok seviniri

Üst Alt