Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SPAS Müstehaklık iptal mi oldu?

theboy

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
2
Bir sürelik bir iş yerine girmiştim ve işden cıktıgımdan sonraki 1-2 hafta sonra spas da böyle bir yazı geldi önceden provizyon alabilir yazıyorken şimdi
BlzJVgUjUsns
Genel sağlık sigortası tescil işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için en yakın sosyal güvenlik il müdürlüğüne/sosyal güvenlik merkezine müracaat ediniz. bu ne demek oluyor provizyonum iptal mi olmuş oluyor ? provizyon alabilir yazıyordu oncedne orada

Yeni bir işe girmeyeceksen veya bu yakında işe girmeyeceksen bir an önce sydv vakfa başvur onlar sana ne yapacağını söyler ,şuan müstehak değilsin hastaneye gittiğinde provizyon alamazsın muayne ücreti ödersin

muntada al ansar

Bilginiz için teşekkür ediyorum sosyal yardım vakıfına gidip engelli maaşımı alabilirim tekrar yani ? onceden alıyordum ama malesef işe girdigim görüldügü için kesildi. Tekrar gidip engel raporum ile başvurdugumda alma hakkım var degil mi?

tekrar e devlete girdigimde bu sefer Müstehaktır, provizyon alabilir. diyor anlamsızca anlamadım olayı ya ?

Belki sistem otomatik spas bilgini güncellenmiştir müstehak diyorsa bir kaç gün kontrol et sorun olursa mutlaka vakıfa git

muntada al ansar

spası iptal edebiliyor muyuz onu merak ediyorum birde yeşil kartlıyım yeşil kartı iptal etsem spas'da gider demi ? yani hangi yolu uygulamam dogru olur yardımcı olun lutfen

Seni yeşil karta otomotik mi geçirmişler ,spas iptalini sen yapamazsın ancak sgk lı bir işe girersen yada 2022 maaşı alırsan veya gelir kriterini geçer de yeşil kartını iptal ederlerse spas bilgilerin değişir yeşil kartı iptal ettirirsen sgk lı bir işe de giremezsen hastanede nasıl b
akılıacaksın ,yeşilkartın olmazsa devlet hastanesine muayne için ücret ödersin (birde anlıyamadığım sen ne yapmak istiyorsun 2022 maaş yardımına mı müracat edeceksin ,niye yeşil kartı iptal ettirmek istiyorsun sorunu anlıyamadım)

muntada al ansar

istedigim şu engelli maaşımı almak istiyorum işe girdigim için iptal oldu sgk tespiti nedeniyle bu yuzdende spas iptal ettirip engel maaşımı almak istiyorum spas iptal olması gerek mi yor mu engel maaşını tekrar almak için ? boyle yazıyor e devlet de https://prnt.sc/fOiwQdyNyMwl

Sen spası mıpası boşver eğer elinde %40 ve üstü bir rapor varsa 2022 yanı engelli maaşı almak istiyorsan ilçende bulunan vakıfa müracat edeceksin gelir kriterin tutuyorsa hem engelli maaşı alacaksın bu yardımı aldığında zaten yeşilkartın iptal olup c60 diye spıas a otomatik geçeceksin yapacağın tek şey vakıfa müracat etmek
Not zate normal bir işte şuanda çalışmıyorsan ve çıktıysan spas ın 30 veya 60 gün geçerli olacak bu bittiğinde sistem sana mesaj gönderecek müstehak değilsin gss tespiti için vakıfa müracat et diye

muntada al ansar
yani 30 gün mü 60 gün mü beklemem lazım benim onu ögrenmem lazım aile destek alıyorum ama engel maaşı kesildi işe girdigim için.

theboy
gss yaptırıldı bu arada https://prnt.sc/GmIWegxk4K_D ve işten cıkış tarihim 24.07.2023 yani 90 gün diyorsanız az kalmış olmalı ? kesin olarak işten cıkınca spas kac ay sürüyor nereden ögrenebilirim? şuan spasım buna geçmiş 60/c-1 kapsamında sigortalı olanlar (Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşilkart))

Sen spas bekleme git vakıfa baş vur onların vereceği formu doldur nokta

muntada al ansar

önceden alıyordum ama gitmem birşey degiştirmez önceden gittim ben zaten spas oldugu için bitmesi gerekiyormuş sanırsam yoksa olmuyor dediydiler.

Başvurdum alındı başvuru kagıdı verdiler bakalım 1 aya kadar belli olur

Üst Alt