Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Özürlü kimliği alımı..?

canbolat

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba yaklaşık 2 aydır böbrek hastasıyım ve kronik böbrek yetmezliği tanısı kondu ve çalışmaya devam etmekteyim bu sebepden dolayı vergi indiriminden yararlanmak için maliye müracat ettim benim sorum şu maliyenin sevk ile giteceğim devlet hastanesinden alacağim sağlık kurulu raporu ile özürlü kartı çıkartabilirmiyim ? ( nüfüs cüzdanımın arkasına özürlü olarak yazdırabilirmiyim ) şimdiden teşekkürler iyiki böyle bir site var !

özürlü kimlik kartı

Özürlü Kimlik Kartı uygulaması yürürlükten kaldırıldı, artık verilmiyor.
Onun yerine nüfus cüzdanınıza yazdırabilirsiniz. Ve evet, o sağlık raporunu nüfus müdürlüğüne ibraz ettiğinizde işlem yaparlar.
Nüfus kağıdına işletince ne işinize yarar? Özürlü Kimlik Kartı ne işinize yar(am)ıyordu ise, bu da o işe yara(ma)yacak!

selam, ben yüzde 44 raporluyum. kimlik almak istiyorum ama raporumda işe giriş için olan kısmı işaretlemişler. özürlü kimliği alabilir kısmını işaretlememişler. tabi raporumu alıp işe girdikten çok sonra farkettim, engelli kimliği almak istiyorum ama tesadüfen cevabınızı gördüm, artık kaldırıldığından bahsetmişsiniz. peki bu durumda ben ne yapabilirim? elimdeki bu raporumdaki oranla nüfus müdürlüğü kimliğime işleyebilirmi? birde engelli kimliği kaldırıldı ama geçen ay aynı iş yerinde çalıştığım arkadaşıma değişik bir engelli kimliği gelmişti yanlış hatırlamıyorsam adıda beyaz kart'dı.

OturanBoğa' Alıntı:
[size=4]...
Onun yerine nüfus cüzdanınıza yazdırabilirsiniz. Ve evet, o sağlık raporunu nüfus müdürlüğüne ibraz ettiğinizde işlem yaparlar.
...[/size]

Beyaz kart sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesine özgüdür. Başka yerde geçmez..

istanbulda oturuyorum ozaman buradaki otobüslerde kullanılabilecek olan beyaz kart, anlaşılan bu kart iett gibi toplu taşıma araçları için geçerli. peki bu durumda benim ne yapmam lazım acaba, çünkü raporuma özürlü kimliği alabilir diye işaret koymamışlar. yine hastaneye gitmemmi gerekiyor rapor için yoksa bu raporumla nüfus müdürlüğüne gidip işlemi hallettirebilirmiyim?

BeyazKart istanbul Büyüksehir Belediyesinin bir uygulaması ve Büyükşehir in engellilere tanıdığı olanaklardan (ücretsiz toplu taşıma gibi) faydalanmanı sağlıyor. Bahsettiğimiz kimlik kartı Özürlüler İdaresi Başkanlığından verilen kart idi ama söylendiği gibi artık verilmiyor...

Benim merak ettiğimse eski özürlü kimlik kartını ibraz ederek nüfüs cüzdanına engelli durumunu işletmemiz mümkün mü?

eğer internetten yapamayan arkaşalar için adres. karaköy tünel'de.

Rica ederim arkadaşlar, :oops: görevimiz. :wink:

Üst Alt