Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Omurilik felcinde his olmayan bölgede inanılmaz acılar..?

sabanur123

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhabalar
Ben değil ama babam
1 yıl kadar önce doktor hatası yüzünden omurilik felci oldu.
t6'dan itibaren his yok.
Şu aralar özellikle gövedesinde inanılmaz ağrılar çekiyor.
Aniden gelen ve nefesini kesen bu ağrılara hiçbir çözüm bulamadık.
Bu ağrılar hiç geçecek mi ya da hiç azalacak mı bilen var mı?

His olmayan yerde ağrı olmaz. Ağrı his olmayan yerde olduğu sanılır halbuki o ağrılar omurliğin yaralı olduğu bölgeden kaynaklanıyor. His olmayan yerde ağrı nasıl olur? Bu herkesin ortak derdi. Normalde bu ağrılar arasıra artar ve azalır. Sürekli aynı şiddette ağrı olmaz. Herhangi bir tedavisi yok. Ağrıların çok olduğu zamanda ağrı kesici alınabilir. Ben o kadar doktor gezdim hepsi de ağrılara alışacaksın dediler. Şimdi ise bu ağrılar olmasına rağmen çoğu zaman hissetmem. Kanıksadım herhalde.... Bence telaşlanacak bir durum yok. Zaman herşeyin ilacı...

teşekkür ederim

Cevap için teşekkür ederim
Daha önce felç olmuş ve ağrı çeken insanlarla konuştuğum zaman her zaman bahsettikleri ağrı, babamın da bacaklarında hissettiğine benziyor.
ama babamın gövde kısmına saplanan "spazm" benzeri, doktorların nöropati teşhisi koydukları ama emin olamadıkları bu ağrı bazen 3 saniye bazen 1 dakika sürüyor ve sonra geçiyor.
O ağrılar sırasında nefes alamadığı dahi oldu.
Şimdilerde gördüğümüz doktorların bir kısmı sinirleri kesmek istiyor...
Babamsa tek istediği bu ağrıların azalacağı veya geçeceği yönünde bi umut, bu gibi bi durum yaşamış bir kişiden bu konuda biraz bilgi almak...
O zaman dayanmaya çalışabilirim diyor...

GEÇMİŞ OLSUN. AĞRIDAN BAŞKA KASILMA VARMI. KULLANDIĞI İLAÇLAR NELER.

çok geçmiş olsun bende de var bu ağrılar aniden gelip yoluyor ve bunu şurdan olduğu tesbitine vardım üşütmek ile alakalı bu sıcak tutmak zorundayız his olmayan bölgeleri ben o şekilde yapıyorum ve faydası oluyor allah acil şifalar versin

Üst Alt