Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Diz kireçlenmelerini gidermede "susam yağı" ne kadar etkili?

masallarda

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
1
Merhaba arkadaşlar,

İstanbuldan bandırmaya taşındım.İki hafta oldu.Bandırmaya gelirken feribotta benim gibi bir engelli arkadaşa rastladım.Bİraz konuştuk.Terastan düşmüş omurilik felçlisi 21 yaşında bir genç ve üniversite hayatına boğaziçinde devam ediyormuş:).Dizleri benim kireçleme olmuş(benim dizler 35-45 derece kapanıyor).Annesi dizlerine SUSAM YAĞI SÜRÜP ve bu şekilde egzersiz yaptırarak kireçlenmeyi büyük ölçüde yok ettiklerini söyledi.Daha önce böyle duyumlar almıştım.acaba ne ölçüde doğru.Zira bu tip ameliyatların çok riskli olduğu bana söylenmişti.Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar birikimlerini paylaşırlarsa mutlu olurum.

*BANDIRMA ve ÇEVRESİNDE OTURUP KATETER KULLANAN arkadaşlar var mı acaba?SSK'lıyım ve günde altı adet sonda kullanıyorum.Daha önce istanbulda bir medikal firmasından,vekalet verip kendinden jelli sondaları temin ediyordum ve alacak verecek işleriyle hiç ilgilenmiyordum.Ama son zamanda firmada bazı olumsuz değişiklikler olmuş olacak ki sonda temin zamanı gelip geçmesine rağmen aramamaları yüzünden firmayı bıraktım.Şimdi eski dostum BIÇAKÇILAR KATETERLERİ VE JELLERLE yoluma devam ediyorum ki binbir sıkıntı ve mikrop kapma şüphesiyle.
Bana kendinden jelli kateter temin etmede yardımcı olacak arkadaşların mesajlarını bekliyorum(Tabii ki beni SSK ile muhattap etmeyecek bir firma olsun istiyorum.Zira gidip gelecek bir yakınım yok:( ..)

Mutlu anlar dileğiyle...

Kireçlenme konusunda benden beteri olur mu bilmiyorum :) Diz ve kalça eklemlerim neredeyse hiç hareket etmiyor (bkz: www.engelliler.biz/forum/viewtopic.php?t=15289&viewall=1 )

Şu yağı bu yağı denemediğim şey, yemediğim halt kalmadı. Hiç bir faydasını görmedim. Özenli bir fizik tedavi ile birlikte bu tür yağlarla yumuşatma fayda sağlar. Ama bu fayda asla kireçleri açar vb. bi şey getirmesin aklına. Bi parça yumuşatır o kadar...
Ve aman dikkat! Kaş yapayım derken sakın göz çıkarmayın. Kireçleri eriticem diye bastıra bastıra cildinizi tahriş edip yara açılmasına sebep olmayın. Ve unutmayın, dizin arkasından çok hassas damar paketi geçer; hassas olmalısınız.

Sondalar için benim selamımı iletebilirsin:

Platin Medikal - İstanbul/Fındıkzade
İlgili kişi: Yusuf Şentürk
Tel: 0212 635 94 51 & 0532 457 50 99

kireclenme olacak olmaya devam edecek :))) bundan kurtulus yokta
yine en iyisi oturan boga arkadasin demis oldugu gibi fizik tedavi gecirmez
ama yumusatir hic yoktan iyidir :wink:

KİREÇLENME KONUSUNDA BENDE ÇOK ÇEKTİM.ILIK SU İLE YAPILAN MASAJDAN SONRAKİ EGZERSİZLER ÇOK İŞE YARIYOR.KUM TORBALARI VE SICAK KOMLEKSTE DENENEBİLİR.ÇOK ACI VERİCİ AMA FİZİK TEDAVİ ASLA İHMAL EDİLMEMELİ.
(ANNEM BANADA SIZMA YAGIN İÇİNE ÇEKİLMİŞ KARANFİL UYGULAMIŞTI.ÇOK AGIR KOKUYO PEK TAVSİYE ETMEM :) )

Üst Alt