Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Çalışan özürlülerin haklarını savunacak sendika kurulması gerekir mi?

musti26

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
toplumda daha sesimiz gür çıkması için ve çalışanları sorunlarını tek bir dilde birleşmeye ve haklarımızı savunmaya ve ayrımcılığı,torpile tek kelimeyle avrupa daki gibi sendikallaşma olamazmı

Olmasına olurda o kadar çok sendika varki.o kadar çok yalaka varken binlercesini kursan ne olurki sonuç alamadıktan sonra.

KARDEŞ SENDİKA SENDİKA HEP SENDİKA NEREYE KADAR BU SENDİKALAR BENCE HİÇ GEREĞİ YOK DERNEKLER GÜZEL CE BİRLİK OLUP ÇALIŞSA SENDİKA GİBİ Bİ İHTİYAÇ KALMAZZ

Bence ayrı bir sendikaya gerek yok, hatta bu -emek gücünü bölmek anlamına gelir ve- yanlış olur. Bence işçi/çalışan olmak yeterli bir ortak paydadır ve bu payda gereği sakatlar da varolan sendikal hareketlerin içindeki yerlerini almalıdırlar.

Bununla birlikte engellilerle ilgili örgütlerle dirsek teması içinde olmaya özen göstererek, varolan sendikalar içinde engellilerle ilgili çalışma grupları/birimler kurmak da yararlıdır.

Bencede sendikanın bir fonksiyonu olacağını zannetmiyorum.Sadece olan biteni dinliyorlar o kadar derdini anlatıyorsun ama dermanını bulamıyorsun benim kendi fikrim gerek yok acizane fikrim bu diğer arkadaşların fikirlerinede saygılıyım

Sendikalarda çevresine yardımcı oluyor arkadaş tanıdığın varsa işin bitiyor vallahi diğer yerlerde olduğu gibi.

Sendika kurmak çalışanlara ayrıca bir yük olacaktır. Her ay belli bir para ödemek gerekir sendikaya. Karşılığınıda alamayacağına göre durduk yere para ödemek yersiz olur.

==ORHAN==' Alıntı:
Sendika kurmak çalışanlara ayrıca bir yük olacaktır. Her ay belli bir para ödemek gerekir sendikaya. Karşılığınıda alamayacağına göre durduk yere para ödemek yersiz olur.

AH ORHAN AHH SENDİKALI OLAN HER ARKADAŞIN ÇOK İYİ BİLDİĞİ BİR SENDİKA FIKRASI VAR :) AMA BURAYA YAZILMIYOKİ :)) :D :x :D :D :D

abdo58' Alıntı:
AH ORHAN AHH SENDİKALI OLAN HER ARKADAŞIN ÇOK İYİ BİLDİĞİ BİR SENDİKA FIKRASI VAR :) AMA BURAYA YAZILMIYOKİ :)) :D :x :D :D :D

Özel msj olarak bekliyorum sevgili ABDO58 :twisted:

Dernekler ve vakıflar tarafından yeterince sömürüldüğümüzü düşünüyorum. Birileri ya da bazı kesimler; dernek, vakıf adı altında engellimi kullanarak yeterince beslendiler. Geride kalan; geçimimi kümseye yük ve muhtaç olmaksızın idame ettirme amacıma ulaşmak için dürüstlükle değerlendirdiğim emeğimin kullanılmasına müsaade etmem...

Diğer arkadaşların da dediği gibi; varolanlar ne yaptı ki yeni sendikalarla ilgilenelim?

Sevgili Abdo özel mesaj atarsan bizde öğrenmiş oluruz.

İsmet TANIŞ' Alıntı:
Olmasına olurda o kadar çok sendika varki.o kadar çok yalaka varken binlercesini kursan ne olurki sonuç alamadıktan sonra.

hani yazmadan geçemiyorum ,her işçi sınıfı hakettiği gibi idare edilir.

Üst Alt