Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Burs alabilir miyiz?

DesertRose

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
ben andolu üniverstesi işletme okuyorum 4yıllık oldu için örgün öğretım yazıyo, ama dışardan okuyorum.
%40 engelli raporum var. babam kaza geçirdiğinden çalışamıyo, bakıma muhtaç, emklı maaşı var babammın.
4 kardeşiz hepımız okuyoruz. benım küçüğüm lösemı hastası baku'de okuyo. şimdi acaba burs alabılır mıyız, bana verırler mı? ve kardeşime şuıan evde çalışan yok bende iş bulamıyorum başörtülü olduğum için
bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevınırım :cry:

yavuz kocaömerin başkanı oldugu tesyev dernegi bir çok insana burs veriyo baş vurursan sende burs alabilirsın.

mail gönderdim

ben yavuz kocaömere durumumu anlatan mail attım ama cvp gelmedi bana.bilmiyorum neden vermediler

Zeynep, ben TESYEV ile konuştum.. Açıköğretimde okuyanlar için burs vermediklerini söylediler. Kardeşin lösemi hastası demişsin Lösemiler Derneği ile irtibata geçtin mi?

slm

serkan lösemı derneği çocuklar için.artı benım kardeşim 23 yaşında lösemıde eengellıler gurubuna gırıyo ozama nona burs versınler benıkı anadolu unıverstesiişletme fakultesi işletme 2sınıf öğrenci diye yazıyo
4yılık.benım okulum açık öğretım fakultes ideğil yani .öğrenci belgemde açık öğretım yazmıyo.tesyev veya diğer dernekler açık öğretıme burs vermıyolar pek ıbunları namacı engellıye yardımdeğilmi .biz sankı bedavayamı okuyoruz.183,00ytl harç yatırdım.sonuçta bizzde para ödüyoruz :cry:
iş de bulmadılar :( ozaman burs vermıyolarsa iş bulsunlar .sonuçta benım alıcam dıplomanın örgün öğretımden hiç bir farkı yok
aynı derslerı göruyoruz sınavları daha zor artı daha pahalıymış işim içine girince anladım .benım istediğim burs veya maddi yardım .yada herhangi bir iş dedim. :oops: ben mailimde babamın kaza geçirdiğini aylardır çalışamadığını her şeyi anlattım mailimdeeve giren para 320 ytl bu parayla ev geçnmez . .eğer bir nebze şüpheleri varsa gelip bakabılırler.neyse yinede ilgilendiğin için saol serkan

arkadaşlar ben hem fen-edb fizik bölümü hemde açık öğretim işletme bölümünde okuyorum.. burs alma imkanım varmı.. bilgilendirirseniz sevinirim.
TEŞEKKÜRLER...

henüz hiç bi yere etmedim =(( çünkü sağlık raporumu yeni aldım..
Tavsiye edebileceğiniz yerler varmı acaba..

Serkan tesyevin samimiyetinden şüpheliyim. Samimiyet herşeyden önce anlama çabası gerektirir.

Tesyev sırf fiziki koşulları müsait olmadığı için daha fazla çalışarak özel universiteleri OSS bursuyla kazanan engellilere de burs vermiyor.

Gerçekten kimlere burs verdiklerini bende çok merak ediyorum...

Devlet bursuna mutlaka başvurmalısın
Sonra ilk aklıma gelen yaşadığın il/ilçe yerel yönetimler.
Okuyacağın yerdeki "...liler derneği"ne de başvurabilirsin. Genellikle hemşeri bursları daha kolay verilir.

devlet bursu derken.. başbakanlık ve öğrenim mi??
derneklerede başvuruda bulunacağım..
Türkiye genelinde başvurabileceğim yerler varmı acaba...

kardeş başbakanlık bursunu ihmal etme.ben 4 sene takır takır aldım.en son 1 sene önce 120 ytl veriyorlardı aylık. ama 3 dersten kalınca kesiyorlar bursu.bi de hemşeri bursu iyi oluyor.vakıflara başvur.tanıdığım vardı vakıflarda bağladılar banada burs.hem de 2 vakıftan. 4 sene paşa paşa aldım paraları 8) 8)

tamam kardeş başvuracağım.. oturanBoğanın verdiği linkleri biraz gezdimde bulunduğum şehirede hiç bir merkezleri yok.. en yakın merkezleri adana acaba oraya müracaat edebilirmiyim..

Üst Alt