Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Bası yarasını önlemek ve/ya tedavi etmek için neler yapılabilir?

Mediha

Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
1
Bası yarasıyla karşılaştığınızda evde kendinizin uyguladığınız tedavi yöntemleri neler ve önlemek için neler yapıyorsunuz..

Ben 14 yıl önce ameliyat olmuş ve bir daha rastlamamıştım ama şimdi 2 cm açık bir yarayla daha karşı karşıyayım..

Teşekkür ederim Bülent bey.. Bu bilgiler bana bayagı yardımcı olacak.. İşler aşırı yoğun olduğu için sürekli oturmak zorundayım ama sanırım bir kaç gün izin kullanmalıyım..

Sağol menekşe.. Evet gerçekten kötü bir durum.. İşyeri çok yoğun ve benim günde 14 saat gibi bir süre sandalyede oturmam gerekiyor.. Ben bundan 14 yıl önce ameliyat olmuşum bası yarası yüzünden ve tam 1 yıl yüzükoyun yatmak zorunda kalmıştım.. ( O günler şimdi aklıma geldikçe tekrar kötü oluyorum.. ) Fakat bu güne kadar sürekli işyerinde oturmama rağmen ve havalı minderde kullanmıyorum bu rahatsızlığı tekrar yaşamamıştım..
Fakat şimdi yine böyle bir sorunla başbaşayım.. İşe gün aşa geliyorum, biriken işleri yapıp yine eve gidiyorum. Bir süre oturmamam gerekiyor. Pazartesi günü tahliller falan yapılacak bakalım neler olacak. Allah yardımcım olsun..

menekşe kurtulduğuna sevindim bende yaklaşık astım yüzünden bir ay sırt üstü yerimden hiç kalmadan yattım.öyle ki kalkınca ki yardım olmadan kalkamıyordum cigerime bıçak saplanıyor du sanki.öksürük hiç kesilmedi o zamanlar ve her öksürdüğümde cigerime bıcak yine saplanıyor gibi oluyordu.iyileştim ama her kış soguk alırsam yine hastalanır gibi oluyorum Allah tan eskisi gibi değil.toz sigara parfüm kokusu hiç birine dayanamıyorum hemen hapşurmaya başlıyorum.Allah şifa versin hepimize :|

slm melpomene.bası yarası nedir anlayamadım.hemoroit(basur)i kastediyorsan bir takım deneyimlerim var.çareside çok basit.kastın o ise bildir.

murattolga, bası yarası hemoroit değildir.
Bası yarası, aşırı ve sabit olarak oturmak ya da yatmakla ciltte meydana gelen yaralardır. Bası olan yerde kan dolaşımı durur ve yara oluşur...

Arkadaşlar size çok iyi bir ENFEKSİYON HASTALIKLARI UZMANI DOKTOR YAŞAR EKREN TELEFON:216 399 72 43 ADRES:SARAYLAR CADDESİ NO 21/1 CEVİZLİ/İST

BENİM YOĞUN BAKIMDA BÜYÜK BİR YARA AÇILMIŞTI PLASTİK CERRAH BU BASI YARASI BUNA BİR ŞEY YAPILAMAZ DEDİ BİZDE TAVSİYE ÜZERİNE BU DOKTORLA TANIŞTIK ŞU AN YARAM KAPANMAK ÜZERE EĞER SİZİN'DE BÖYLE KAPANMAYAN YARANIZ VARSA HER TÜRLÜ ENFEKSİYON HASTALIKLARIYLA İLGİLİ BİR DOKTOR %100 TAVSİYE EDİYORUM UMARIM FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ ŞİFALAR DİLİYORUM

Teşekkür ediyorum içimdeki deniz..
Bir hafta gibi bir süre evde yüzükoyun yatarak ve pansumanla yaranın neredeyse tamamını kapattım. Şimdi yine çalışıyorum, oturmak zorundayım ama yinede dikkat ediyorum.
Bu defa ben ucuz atlattım ama kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir dert.. Arkadaslar lütfen bu konuda dikkatli olun..

slm

arkadaşlar 3 ay ank numune fizik tedavi hastahanesinde yattım doktorlar yaralarımı iyleştiremedi eve gönderdiler evde annem iyleştirdi.Kapatmadı yaraları acıp kurumasını sağladı çok şükür bir dahada açılmadı.Çok dikkat etmek lazım arkadaşıma geçmiş olsun demek istiyorum umarım fAzla büyümeden kapanır yaran...yigit513@hotmail.com

Üst Alt