Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] Açıköğretimden mezunu oldum. Dikey geçiş için ne yapacam?

sairyakamoz

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Açıköğretim halkla ilişkilerden 2 yıllık bir üniversiteden mezun oldum. 4 yıllık bir üniversiteye Dikey geçiş yapmak için ne yapacam? AOF ün sayfasında çok açıklamalı birşey yok malisef ...

Tam olarak bilmiyorum ama gördük duyduk ve bildiklerimi anlatayım:
Bir üniversite ilan ile duyurur: dikey geçiş ile belirlenen bölüme belli sayıda öğrenci alınacaktır vs. Sende ilgili üniversiteye başvuracak ve sınava gireceksin. Üniversite dikey alımında bunun için belli koşul ve şartlar öne sürerler. Mesela not ortalaması, mesela ilgili bölümün 2 yıllık önlisans bölümlerinde mezun olmak, yaş sınırı(bazen yok) vs.

Dolayısıyla Lisans Eğitimi almak istediğin üniversiteyi takibe alsan iyi olacak.
Not: Hürriyet gazetesinde ilanlar yayımlanıyor ara sıra oradan gördüm ve gördüğümü aynen aktardım. ayrıca bir arkadaş yapı ressamlığı bölümünden mezun olup yıllar sonra mimar olmayıda kafasına takmıştı. Geçen hafta dikey geçiş sınavına girdi. Yer Karaelmas Üniversitesi.

Üst Alt