Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sonradan tek taraflı kalça çıkıklığı var. Protez ameliyatı olacağım..?

• Konbuyu başlatan ELİF75
  • Başlangıç tarihi
E

ELİF75

Sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Benim sonradan sol ayağımda kalça çıkıklığı var. Hatalı tedaviler neticesi dzelmedi.Diğer ayağımdan 4 cm kadardaha kısa. şu an 34 yaşındayım ve zamanla kireçleme yaptı hareketlerim giderek kısıtlanıyor. Ağrılarda cabası. Biraz uzun yol yürüsem yada bedenen bir iş yapsam ağrı oluyor.
Bir kaç arkadaşımla görüştüm ve protez ameliyatı olmayı düşünüyorum. önceleri kısa ömürlü olan protezler son yıllarda 20 yıllığa kadar çıktı. Hacettepede bir hocadan randevu aldım ve bir hafta kadar sonra ön görüşmeye gidecem.
Sizlerden isteğim benim durumumda olupta bu ameliyatı erken yaşlarda olan arkadaşlarımdan değerlendirme yapmanız. Kararsızlık en kötü karardan daha kötü biliyorsunuz. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

MERHABA ELİF BENDE BU SİTEDE YENİYİM BENİM SORUNUMDA SENİNKİNE YAKIN SAYILIR TEK TARAFLI KALÇA ÇIKIKLIĞI VAR BENDE 34 YAŞINDAYIM 2 CM KISALIK VAR ELİMLE DİZİME DESTEK VERMEDEN YÜRÜYEMİYORUM ŞİMDİYE KADAR 2 KEZ AMELİYAT OLDUM İLKİNİ MERSİN ÖMER SAYAR ÖZEL HASTANESİNDE İKİNCİSİNİ 5 YIL SONRA ANKARADA HACETTEPE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE OLDUM ORTOPEDİK CİHAZ KULLANMAYI BIRAKTIM AMELİYATLARDAN SONRA EN BÜYÜK ETKEN ÇOK HAREKET ETTİM SANA ANLATMAK İSTEDİĞİM ŞEY ŞU ARKADAŞIM,ÇOK ŞEY BEKLEMEDEN GERÇEKTEN RAHATSIZ OLUYOSAN YÜRÜRKEN MUTLAKA ÇOK İYİ ARAŞTIR ÖYLE KARAR VER BEN ŞU ANDA RAHATSIZ OLSAM KONYA TIP FAKÜLTESİNİ TERCİH EDERDİM HACETTEPE GİBİ ARŞTIRMA HASTANESİ.YAKIN ZAMANDA ÇİFT TARAFLI KALÇA ÇIKIKLIĞI OLAN ÖĞRETMEN BAYAN ARKADAŞIM BENDEN 2 YAŞ KÜÇÜK ODA,AMELİYAT OLDU PLATİN TAKTILAR KALÇA KEMİKLERİNE BAŞARILI OLDU ŞUAN YAVAŞTA OLSA YÜRÜYOR HAYATINDAN ÇOK MEMNUN.ANKARAYA KADAR GELİYOSUN KONYAYADA GELEBİLİRİM DERSEN SANA DOKTORLARIN ADINI HASTANE NOSUNU VEREBİLİRİM RANDEVU ALIP BİLGİ EDİNİRSİN TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN

neden olmasın gülpembe ben şu an araştırma safhasındayım. Haettepede sadecebu konuda uzman bir hoca ile g örüşecem. Ama daha iyi alternatif olursa Konyada olabilir.

arkadaşımın durumu gerçekten çok iyi imkanın varsa gel bende yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince emin olbilirsin

AMİN CÜMLEMİZDEN.İYİ GECELER.RUMUZUMU TIKLARSAN BANA ULAŞIRSIN GÖRÜŞÜRÜZ

dediğin yolla ulaşamadım. mns den kaydettim kapalısın. sohbetten görüşmemiz mümkünmü....

MSN AÇIK ULAŞIRSIN TEKRAR DENERMİSİN

selam elif bende bi hafta içerisinde haccettepe üniversitesinde skolyoz ameliyatı olucam tıp çok gelişdi ve hastaneninde iyi ortapedi cerrahları var ben güveniyorum sen yinede araştırmanı yap ve karar ver bildigim kadarıyla kalça çıkıklıgında kireçlenmeden sonra en iyi ve etkin çözüm kalça protezi bunun için hastaların dayanabildikleri kadar beklemeleri tercih ediliyo eyer agrıların dayanılmaz ve hayatını etkiler durumdaysa kararını verip bian önce ol ameliyatını derim allah yardımcın olsun

MERHABA SEVGİLİ ELİF BEN BUGÜN SENİN İÇİN GEREKLİ ARAŞTIRMAYI YAPTIM TIP FAKÜLTESİNDEKİ DOKTORUN NOSUNU ALDIM İSTİYORSAN BANA ULAŞ LÜTFEN :)

gülpembe-10 senin msn açıkken benim kapalı benim açıkken senin kapalı oluyor güzelim. inşallah denk geliriz de alırım isim ve numaraları.
Burakgümüş ben bu hafta sonu hacettepe de birhocayla görüşmeye Ankaraya gidecem. Sonuç hakkında sizlere bilgi veririm. Bu hoca 30 yıllık protez üzerine çalışıyormuş bidiğim kadarı ile. Protez senin dediğin gibi hayatını pasifize etmiyor güzel kardeşim. Yeter ki vücut kabullensin. Bu ameliyatı olan bir kaç arkadaş tanıdım gayet memnunlar. Allah yardımcın olsun....

haccettepedeki tüm ortapedi doktorlarını tanırım adı ne o doktorun ve gelişmeleride yaz olurmu allah yardımcın olsun bende bi aksilik olmazsa o hastanede 16 şubatta ameliyat olucam

defnecim yazarım ve sanırım aynı ildeyiz istersen görüşebilirizde güzelim. Ben 17 şubatta gidecem. Şu an zonguldaktayım. Mesajla mns yi yolla ulaşırım sana. Yapabileceğim olursada yanında olurum emin ol. hoca mazhar tokgözoğlu.

bak ben bunu farketmemişdim aynı ilde yaşıyomuşuz olur görüşebiliriz belkide tanıyorum seni ben zonguldak merkezdeyim buradan nasıl mesaj gönderiliyo bi onu bilmiyorum sen yaz bana ben eklerim adresini mazhar beyide tanıyorum bilgi birikimi çokdur ve iyi bi doktordur

slm elif ben pazarlarıda çalıştığım için akşamları belli saatte açıyorum kusura bakma lütfen doktorun adını gönderdim msn açtığında alırsın umarım faydalı olmuşumdur :) :)

MERHABA BURAK BENİM BAHSETTİĞİM ARKADAŞIMIN ÇİFT TARAFLI KALÇA ÇIKIKLIĞI OLDUĞU İÇİN KEMİKLERİNDE SORUN VARDI O BÖLGELERİ DOKTOR TEMİZLEYİP PLATİN TAKTI İNANILMAZ AĞRILARI VARDI ŞİMDİ ÇOK MUTLU TÜRKİYEDE SAYILI 2-3 DOKTORDAN BİRİ OLDUĞUNU DUYDUK GERÇEKTEN ÖYLEYMİŞ PİŞMAN OLMADI ARKADAŞIM.YURT DIŞINDAN ÇOK TEKLİF ALIYORMUŞ GİTMEYECEĞİNİ KONYAYI DA ANKARA KADAR DUYURACAĞINI SÖYLÜYORMUŞ HERKEZE.ŞUNUDA UNUTMAYALIM ŞİFA HERZAMAN YARADANDAN..... :) :) :)

Hacettepe'de Mümtaz Bey var, onun grubu çok çok iyidir. Teyzemi ameliyat eden ekip... Teyzemin kalçasında protez var.

mümtaz hoca ile mazhar hoca aynı guruptalar edindiğimbilgiye göre. Hayırlısı bakalımc.tesi ne diyecek.Gül yardımın için sonsuz teşekkürler canım bende sonuçları ve toplayacağım bilgileri sizlerle paylaşacağım emin olun. Sevgiyle ve sağlıkla kalın

Defne özel mesajla sana bilgilerimi ulaştırdım ararsan beklerim. Seninle aynı zamanlarda ankarada olacağız sanırım.

Mümtaz ile Mazhar ayrılmışlar. İki ayrı grup oldular...

bilgi için sağol oturanboğa. Umarım burdaki talebimide işitme konusundaki gibi yanlış anlamamışsındır :)

YARDIMCI OLABİLİRSEM NE MUTLU BANA :) YETİŞEBİLDİĞİM YERE KADAR :) İYİ HABERLERİNİ BEKLİYORUZ :)

önerin için sağol Yıldırım. ben u an araştırma aşamasındayım. u ana kadar hiç bir doktor ameliyat önermedi. Hayırlısı bakalım....

merhaba arkadaşlar bende bu siteye yeni katıldım benimde sorunum doğuştan çift taraflı kalça çıkıklığı 34 yaşındayım doktarlar banada ameliyat diyor şu anda ağrılarım fazlalaştı ne yapacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun inşallah istediğiniz gibi olur hepiniz kalın ssağlıcakla selamlar herkese

Arkadaşlar, slm herkese.
Sorun sadece kalça çıkığıysa elbetteki zamanı gelince ameliyat olunması gerekiyor. Çünkü ağrılar artmaya başlayınca ister istemez o tarafı korumaya kalkarsın bu defa başka problemler çıkmaya başlar.
Ameliyat denilince küçüğüde bir büyüğüde birdir. Ben bugüne kadar çok kalça ameliyatı yaptıranı gördüm. ameliyattan sonra söylenilenleri iyi yaparsanız, egzersizlerinizi düzenli yaparsanız yürürken ameliyat olduğunuzun bile farkına varılmaz.

Benim size tavsiyem dr.unuzu iyi araştırınız ve iyi seçiniz, mutlaka en az iki dr.un görüşünü alınız. Bu zamanda sağlıkta ticarete dönüştürüldüğü kim vurduya (kim kestiye) gitmeyin. Yoksa dr.lar puan derdinde, hemen keserler. Bu konuda dr ların normal görüşü hastanın idare edebildiği kadar etmesi idare etmediği yerde artık ameliyat edilmesidir. Bunun sebebide kalçaya konulan protezin belli bir ömrü vardır (ortalama 20 yıl kadar), hastaya mümkün olduğunca ikinci bir proteze gerek kalmasın diyedir.

Selam ve sevgilerimle acil şifalar dilerim.

arkadaşlar kararımı verdim hocayıda buldum hayırlısı bakalım. ileri yaşlarda protez ameliyatını öneriyor doktorların hepsi sebebi muzo arkaaşımın dediği. Tıp gelişiyor daha bir kaç sene öncesine kadar20 yıllık protez hayaldi en fazla 10 yıldı ömrü, şu an 20 yıllığı konuluyor. bir kaç yıl sonra 30-40 hatta 50 yıllık yani ömürlük olmayacağının ne garantisi var. ben bu ameliyatı başkent üniversitesinde kalça protezi üzerine uzman bir hocaya olacam. Sonuçta dilerim beni pişman etmez hayırlı olur ve sizlerle paylaşırım. Ağrılarım arkadaşların anlattığı yada hocaların dediği kadar değil ama neden azdaolsa ağrıyla ömür geçireyim ve neden aksayarak yürüken beliminde eklini bozup yeni onarılmaz sorunlara sebebiyet vereyim. Sahilde yada ormanda saatlerce yürümeye bayılırım nye bunu yarım saatle sınırlayayım. Ben gencim ve bu yaşta doyasıya yapacaklarımı yapmam için bir fırsat bu, riski göze almassam başarıya ulaşamam. Dualarınızı esirgememenizi istiyorum sizlerden. Nisan ayının 2. haftası nasip olursa bu ameliyat gerçekleşecek.
Sevgiyle ve sağlıkla kalın emi......

gülpembe ben ereğli konyadayım ben de de çift taraflı kalça çıkığı var ameliyat olmam gerektiğini söylüyor doktarlar ,tıp fakültesindeki doktorların ismini bana verebilirmisin yardımcı olursan sevinirim

sevgili süreyya tıp fakültesindeki doktorun adı MEHMET ARAZİ 118 den konya tıp fakültesinin tlfn alabilirsin bende vardı ama nereye not ettiğimi bulamadım kusura bakma geç cvp verdim çok geçmiş olsun.

:eek: Merhaba Arkadaşlar

:) Benimde sol kalçam 6 yıldır total kalça protezi. Ben bulunduğum şehirde Bursa Tıp Fakültesinde Ömer Faruk Bilgen Hocaya ameliyat olmuştum. Biraz hareket kısıtlılığıma rağmen alıştım , idare ediyorum , 2,5 senede tam normal ve aktif bir hayata döndüm , 5 yıldan sonra Protezimden daha iyi verik almaya başladım. Ancak bu yıl Protezle ilgisi yok ama bu seferde bel fıtığı bu bacağımı çok rahatsız ediyor.

:D Arkadaşım benden sonra Ankarada Hacettepe Tıp Fakültesinde Mümtaz Alpaslan Hocaya ameliyat olmuş ; durumundan benden çok daha fazla memnun. Her iki kalçasıda Protez sağlıklı aktif hayat yaşıyor.

:eek: Ama arada 2 önemli fark var ;
:) Birincisi Onun doğumsal kalça çıkığıymış bir kalçası diğeri zorlamadan dengesiz kullanmadan aşınmış. Benim trafik kazası sonucu kalç

Üst Alt