Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol kalça ve dizde kısıtlılık olan babama aldığımız ehliyet raporunda Otomatik vites?

sufi1975

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Babamad Sol kalça protezi ve dizde kısmi kireçlenme var.
ÖTV indiriminden faydalanarak araç almak için heyete girdik. Ortopedi doktoru elimize imzalayarak verdiği kagıtta OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANABİLİR yazmışken ögleden sonra verilen raporda hiçbirşey yazmıyor. Raporu buraya ekleyemedim. Görmenizi istiyorum. Bilenler yardımcı olabilir mi?

sufi1975

ÖTV muafiyetinden yararlanabilmeniz için üzerinde sakatlık oranı yazan bir "Engelli Sağlık Kurulu Raporu"nuzun olması gerekli.
Tanı kısmında sol bacakta kısıtlılık olduğu açıkça belirtilmeli.
Kararda ise "otomatik vitesli araç" kullanabileceği yazmalı.

Eğer raporu buraya ekleyebilirseniz daha net değerlendirebiliriz.

Foruma rapor nasıl ekleniyor bilmiyorum. O yüzden ekleyemedim. Mail adresinizi verirseniz size mail atayım. Anladığım kadarıyla otomatik vitesle ilgili yorum kısmını il saglık müdürlüğünce oluşturacak komisyon takdir edecek. Ancak o komisyon için de yeniden başa dönmek gerekiecek gibi.
Yani
Önce aile hekimi
Sonra ortopedi uzmanı
Sonra il sağlık müdürlüğü komisyon

Heyet Raporu 1 - Dosya Web
Heyet Raporu 2 - Dosya Web
Rapor örnekleri ekte. Sol kalça protezi için aldığımız rapor bu. Dizde kireçlenmeye bağlı harkette aksammamız var. Bu rapor bize ÖTV muafiyetinde yeterli olur mu?
Yeni mevzuata göre önce aile hekimi sonra ortopedi uzmanı ve Sağlık İl Müdürlüğünde Heyete girip Otomatik Vitesli Araç kullanır ifadeli raporla birlikte bu raporla OTV muafiyetli araç almaya niyetliyiz.

Üst Alt