Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol ayak sakatlığı olanlarda otomatik vites araç kullanma zorunluluğu var mı?

sağol abi tamam ben hemen yarın o rapor işine bakayım o zaman iki sorum daha olacak
1.ben h sınıfı ehliyet alır raporum sürücü kursunda dosya ile birlikte bana geri verecekmiş ondan 1 tane var onu çoğaltayım mı daha fazla lazım olur mu
2. başhekime onaylatmakla notere onaylatmak arasında ne fark var normal sağlık kurulu raporunu noterden onaylatmıştım lazım olunca

Merhaba,

Benim sağ bacakta 6 cm kısalık var. 2006'da H ehliyeti aldım. Kullandığı cihaz ve protezler için uzağı göremediğim için gözlük ve lens yazmışlardı. Şuan otamatik vites araç almak istesem vergi indiriminden faydalanamaz mıyım? Tekrar rapor çıkartıp ehliyetimi düzenlemem mi gerekir. Sonuçta debriajla gaz arasınıdaki bağlantıyı çok zor, çoğu zamanda sağlayamıyorum.

Teşekkürler.

ks207
1-lazım olmaz
2-başhekime para vermezsin notere para verirsin fark bu

omur torpusu

sağ ayak için özel tertibatlı araça alabilir raporu ile ötv siz araç alırsınız otomatik alıp donanım yaptıracaksın

abi ben bugün gittim başhekime kadar çıktım sordum olmaz diyorlar önce ehileti alacan sonra biz sana otomatik vitesli araç kullanabilir raporu verecez sonra gidip işletecen diyorlar yapcak bişey yok prosedür böyleymiş

Ya sadece baştan atıyorlar saçma sapan bahane peki demedin mi ben yeniden kart parası ödeyeceğim diye neyse sen otomatik vitesli araç kullanabilir raporu alırsan işin tamam yalnız aldığında unutma rapor odasına söyle 3 nüsha istediğini eğer hazırlanmazsa yanında resim bulundur fotokopi çektir sonra da başhekime aslının aynıdır şeklinde onaylat sanırım ötv ve mtv muafiyetli araç alacaksın aman ha ötv siz araç alacağım diye birşey söyleme sıkıntı çıkartırlar
ayrıca sen bence git şimdiden dilekçeni yaz ve bu raporu al başhekime falan sorma şöyle bir dilekçe yaz

h sınıfı ehliyetime donanım olarak otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi ekletmek için tarafıma gerekli raporun verilmesini arz ederim

"Sol bacağımdan sakatlığım olduğunu, otomatik vitesli araç kullanabileceğimi ve H sınıfı sürücü belgesi alabileceğimi belirten sağlık raporumun tarafıma verimesini..."

Olay bu kadar basit. Bu raporun verilemsi için hiç bir ön şart yok.

benim raporumda elden kumandalı otomatik vites kullanır yazmıs doktor benimde almak istedigim aracın düz vitesi yok türkiyede ve aracı alamadım ama yeniden rapor çıkartıp bas vurucam düzeltirler sanırım yok yere iş yani zaten aparat var ne lazım otomatik manüel anlamıs degilim yani

pardon otomatik vitesi yok o yüzden manüel almak zorundayım

Üst Alt