Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol ayağımdan sakatlığm ve B sınıfı sürücü belgem var. Vergi muafiyetli araç alabilir miyim? [Soru]

ferhat21

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Sol ayağımdan sakatlığm ve B sınıfı sürücü belgem var. Vergi muafiyetli araç alabilir miyim? [Soru]

sol ayagımda cocukluktan olan ve kas zayıflıgı seklinde olan özrüm ve -B- sınıfı ehliyetim mevcut. ancak normal vites araç kullanamamaktayım. debriyaja basamıyorum, dolayısıyla hep otomatik vites aldım büğüne degin. ancak geçenlerde bir arkadaşım vasıtasıyla ÖTV ve MTV muafiyetli araç alabilecegimi öğrendim ve arastırmam sonucununda sitenizde çok faydalı bilğiler buldum.
ancak kafam karıştı ve tekrar olabilecek soruyu sormak istiyorum: ne yapmam gerekiyori kademe kademe anlatabilir misiniz? ben bundan yararlanabilir miyim? son mevzuata göre nasıl yapmalıyım nasıl rapor almalı ve raporda ne yazmalı, derecesi ne olmalıdır?
ilğinize şimdiden teşekkür ederim

1)B Sınıfı ehliyetinizi H sınıfı ehliyete çevireceksiniz.
2)Hastahanaye başvurarak özel tertibatlı araç kullanması uygundur.ibareli sağlık kurulu raporu alacaksınız. özel tertibatlı araç kullanması uygundur.İbareli raporu almanız durumunda, hem ÖTV hemde MTV muafiyetinden yararlanabilirsiniz.

ilginize teşekkürler ederim bu raporu dediğiniz şekilde aldıgımda alacagım araca illaki özel bir aparat taktırmak zorundamıyım yaksa yine otomatik vites araç alarak bu işi halledebilirmiyim raporda özür derecesi ne olmalıdır

Araçta özel donanım olmadan vergi muafiyeti mümkün değil.

teşekkürler ilğinize peki bu özel aparat veya aparatlar fiatları hakkında nasıl bilği alabilirim bu aparatlar ötv ve mtv den gelen avantajı yapan firmalara geri geri almıyordur herhalde

bu dediğiniz siteleri inceledim ancak yerleri bana çok uzakdalar g.doğu da buişleri yaptını bildiğiniz firmalar varmıdır acaba

Üst Alt