Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SMA (Spinal Muskuler Atrofi) hastası olan kim var?

gelbera21

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
kendim gibi bu hastalığa sahip olan kişileri tanımak istiyorum !

slm
bende sma hastasıyım. senin hastalığının seyri şu anda ne durumda?
ben şu anda baston kullanıyorum, araba kullanıyorum, yani bi nevi kendi ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. yaş 29. hastalık 3.tip. :)

ben tip kaçım bilemiyorum ama özelliklerim tip2'ye uyuyor

selam :wink:

Sonunda SMA hastalarini buldum :D

Bende SMA hastasiyim tip 3 ...

Merhaba

Merhaba,
Benim yeğenim SMA hastası. Yaşı 9 şu anda. Tip 2.
Skolyozu arttığı için çok sık hasta oluyor.
Zaten şu an Antalya Akdeniz Ünv. Tıp Fakültesi'nde yatıyor. (Kasım.2006) . Ortopedi doktoru ameliyat olması gerektiğini söylüyor. Siz bu konuda ne tavsiye edersiniz. Yaşının küçük olması ve zayıf olması beni kaygılandırıyor.

Teşekkürler.

merhaba bende sma 3 (kugel welander)hastasıyım.44 yaşındayım ve yaklaşık 5 senedir tekerlekli sandalye kullanıyorum.tekerlekli sandalyeden önce 2 sene evden çıkamadım.ama evin içinde hareket edebiliyordum.2001 in temmuz undan beri yürüyemiyorum.son zamanlarda kollarımda da ağırlık hissetmeye başladım.

44 yaşındasınız demek. Bu rahatsızlığa sonradan mı yakalandınız acaba?
Yoksa doğumdan mı geliyordu?
Benim yeğenim 6 aylıkken ilk belirtileri gösterdi. Halen rahatsızlığı devam ediyor. Fizik tedaviside ihmal edildi epeydir.

Selam arkadaşlar. Bende sma hastasıyım.
Sma hastaları olarak sorunlarımızı paylaşmak ve gelişmeleri takip etmek için bir gurup oluşturduk. Sma hakkında bilmek istediklerinizi ve gelişmeleri burdan takip edebilirsiniz. www.smagrubu.com

Hoşçakalın...

SMA TİP -1

SPİNAL MUSKULER ATROFİ YANİ KAS HASTALIĞI BU OLAN VAR MI YADA EVLADI SMA TİP-1 HASTASI OLAN HASTALIĞI smagrubu.com DAN BAKIP TANIYABİLİRSİNİZ.

6 ay 6 ömürdü

benim minik bebeğim sma tip-1 yani en ağır olan ve çabuk ilerleyen türdendi.
Yşadığımız kısa bir 6 ay zaman aşımında onunla uzun bir ömür geçirmişiz gibi hissediyorum kısacık 6 aya 6 ömürü sığdırdık evladımla.
Umutlarımı hiç bir zaman yitirmeyen bir anne oldum ve hayatta onun iyi olacağına inandım.
bebeğim şimdi bir melek oldu ve onsuz yaşamanın ağırlığı ile ömrümün sonuna kadar onu yüreğimde taşıyan bir anne olmayaya devam edeceğim.
Allahım bütün anaların yüzünü güldürsün ağlatıp onları evlatsız bırakmasın..
ne var sa yaşamamız gereken yaşamaktan başka çare yok

SMA hastasıyım ben kimseye ulaşamadım siz ulaşın bana :))

selam arkadaşlar adım erol 28 yaşındayım ben kendimi bildim bileli yürüme engelliyim. herşeyde olmasada %90 yok biraz iyimser olalım :)
%80 birilerini bağımlıyım. benim gibi olan arkadaşlar varsa eklesin. belki birbirimize biraz olsun katkımız olur hiç olamdı güzel muhabbetler ederiz. adresim calm_man_61@hotmail.com

merhaba, ben de sma hastasıyım (tip 3). bu siteye neden üye oldum tam olarak bilmiyorum. kendim gibi olanların neler yaptığını ne durumda olduğunu bilmek istedim sanırım. fizik tedavi görüyorum, gerçi uzun zamandır gitmiyorum, yapmam gereken hareketler var. ama yapmıyorum :( bu durum canımı sıksa da, kendime kızsam da başlayamıyorum bir türlü ya da başlıyorum ama sonu gelmiyor...
Halime şükrediyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. hoşçakalın ;)

bnede sma tip 3 hastasıyım...kardeşim vwe annemde anyı tip hasta..
babam felçli..ama annem ve babam kardeşim ve beni okutup bu günlere getirdi..Allah onlardan razı olsun..Ben 31 .kardeşim 28 yaşında..

merhaba benimde oğlum sma tip2 6 yaşında adı ulaş çağan bebeklik döneminden beri bu hastalıkla uğraşıyoruz allah hapinizin yardımcısı olsun

BENDE PİNAL MUSCULAR ATROFİ TİP 3 OLANLARDANIM :(
DOKTORLARIN DEDİGİNE GÖRE EN AGIR İLERLİYEN TİP SANIRIM
ÇOK ŞANLI OLDUGUMU SÖYLÜYORLAR İNANSAMMI ACABA :( :( :(

kutuplar' Alıntı:
BENDE PİNAL MUSCULAR ATROFİ TİP 3 OLANLARDANIM :(
DOKTORLARIN DEDİGİNE GÖRE EN AGIR İLERLİYEN TİP SANIRIM
ÇOK ŞANLI OLDUGUMU SÖYLÜYORLAR İNANSAMMI ACABA :( :( :(
asmaya yüzünü doktorların dediği doğru ağır ilerleyen bir hastalık bu
bak her zaman hızlı olmak iyi değilmiş demek ki :)

Spinal Musküler Atrofi

Merhaba,
Bende Spinal musküler atrofi hastasıyım.43 yaşındayım,benim hastalığım da tip -3 ; yılbaşına kadar zorla yürüyebildim.Hastalık belli bir yaştan sonra çok daha kolay ilerliyor,bunu da önlemenin tek yolu düzgün bir moral ve fizik tedavi yapmaktan geçiyor,maalesef ben de çoğumuz gibi bunları başaramadım.Şimdilik evde ayakta kalmaya çalışıyorum,yardımla oturup kalkmak zorlayıcı olup,beni yoruyor,yüksek yerlere oturuyorum.Hepimiz benzer dertlerden dolayı rahatsısız,umudumuzu yitirmeden,hareketli olmaya çalışarak,bu hastalıkla yaşamayı öğreneceğiz.Hepimize yaşama azmiyle dolu,aydınlık yarınlar...

çok şükür ben oturup kalkarken zorlanmıyorum sürekli oturuyorum o yüzden :)

asmaya yüzünü doktorların dediği doğru ağır ilerleyen bir hastalık bu
bak her zaman hızlı olmak iyi değilmiş demek ki :lol: :lol: :lol:

BORA YÜZÜMÜ ASMAMAK ELDEMİ :roll: :( :(

BORA demişsin üstüme alınayım mı alınmayımmı diye etrafa baktım bana benzer birini göremedim :) o BORDO olacaktı :)
elbette eldedeğil ama hergünde ağlasan nereye kadar işe yarayacaksa toplu halde ağlayalım daha faydalı olur belki ne dersin :wink:

merhaba

bende araniza yeni katildim bende sma tip3 hastasiyim 26 yaşindayim. geçirdiğim kırıklardan sonra yürümemde daha da zorlanmalar oldü hareketsizliğe bağli olarak ancak hala yürüyebiliyorüm. merdiven çikmakta ise epey zorlanmaya başladim. yeni evliyim. bütün olümsüzlüklara rağmen hayata pozitif bakmaya gayret ediyorüz bi şekilde. ..

slm

ankarada otüran ve bizlere üygün havüz önerebilecek olan var mi...

bordo hak verdimsana nereye kadar üzüleceksin aglamak care degilse yaşama tutun mak lazım bende kutuplar gibiyim ama farklı düşünüyorum

Sizlerde de uzun süre oturunca,ayağa kalktığınızda belinizde güçsüzlük oluyormu?Ben öne doğru düşecek gibi oluyorum.10 aydır iskemledeyim, beni yürütmeyen belim şu anda, sizlerde de böylemi oluyor?
SMA hastalığı tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevineceğim.Bende bu hastalıkla uzun yıllar yaşadım ancak bu yıl yürüme yetimi kaybettim,evde zorlanıyorum.Tuvalet ve banyo ihtiyaçlarımı yardımla yapabiliyorum o yüzden tecrübesi olan arkadaşlarla iletişim halinde olmak hepimiz için yararlı olacak !
Cevaplarınız ve emeğiniz için şimdiden teşekkürler...

merhaba arkadaşlar bende sizdenim:D
benim teşhis tam konulmadı SMA veya Muscular Distrofi olabilirmiş
yıllardır doktora gittiğim yok
25 yaşındayım 16-17 yaşlarımda hissetmeye başladım
sanırım doğuştan vardı çünkü çocukluğumda da doğru gitmeyen birşyler olduğunu hissediyorum
iceberg arkadaşım durumum seninle aynı sanırım
msn den konuşmak isteyenler için apache_ns@hotmail.com

Üst Alt