Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz olan kızım için evde bakım aylığı alabilir miyiz? [Soru]

zirvede0306

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
biz evde aile olarak üç kişiyiz. eşimin sol kolu omuzdan kopuk. kızım da doğuştan engelli. yürüyo ama zor. baba olarak en sağlam benim.
kızım yeni bir de skolyoz ameliyatı oldu, şekli bozuldu, hareket kısıtlığı iice daraldı. annesi bile kendi durumundan dolayı bakmakta zorlanıyor.
benim gelirim üç kişiye göre hesapta biraz fazla düşüyor. eşim veya ben bakım aylığından faydalanabilir miyim.
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

canım kardeşimdurumuna üzüldüm... bildiğim kadarıyla özürlünün %70 raporu olması gerekiyo ve bu aylık adı üstünde ewde bakım ücreti ona bakan kişinin sağlıklı olması gerekiyo... ama sen yenede ilindeki s.h.ç.e.k baş vuruda bulun....

eşinizin kolu olmadıgından bakıcı olarak kabul etmeyebilirler ama siz bakıcı olabilirsiniz.
kişi başına düşen geliriniz 305.09 dan az ise ve çocuk için hastaneden alacagınız rapor agır özürlü olursa bakım maaşı için il shç müdürlügüne başvurabilirdiniz ancak;
sizin bakıcı olabilmeniz mümkün degil çalışıyorsunuz eşinizin bi kolu yok dolayısıyla biraz zor iş bence siz shç yi arayıp hatta gerekirse bizzat gidip görüşüp eşinizin bakıcı olup olamayacagını görüşün kabul edilirse ne güzel...
benim aklıma başka birşey gelmiyo durumunuza üzüldüm size büyük kolaylıklar diliyorum..

Üst Alt