Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz için ameliyat ve ameliyat sonrası bilgilerinizi paylaşır mısınız?

AnKaRaLı1

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar benım kızım skolyaz hastası 15 gün sonra ameliyat olacak ameliyat ve ameliyattan sonra normal yaşama geçerken karşılaşılabilecek güçlükleri ve ne kadar sürede ayaga kalkıp normalleşilebilecegi (yürüme -oturma vb) konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

şimdiden teşekkür ederim

ameliyat öncesi cok sorun olmuyor zaten bazı testler yapılıyo ameliyat sonrası iyilesme süresi uzun bir sürec ben ameliyattan 3 gün sonra ayaga kalktım egilmek zor oluyor 1.5 ay sonra egilebildim ama dr 6 ay sonra tam olarak egileceksin degince egilmedim ameliyat sonrasında cabuk yorulmalar oluyor 30 dk ayakta durmek bile size ızdırap veriyor agrılar cok oluyor ama zaman gectikce azalıyor onun için bol bol dinlenmek sart ani hareketler yasak 2 sene sonra eski saglıga kavusuluyor sanırsam cok gecmiş olsun :wink:

Yani eskisi gibi olabiliyorsun,öyle mi pınarcım?Ben eğilip kalkamayacağımdan korkuyorum da.2 sene uzun bi süre ama sonuçta eski sağlığına kavuşuluyorsa bu iyi :wink:
Ankaralı çok geçmiş olsun.Dilerim Allah'tan bi an önce sağlığına kavuşur kızınız.Aynı şekilde Kalav30,sana da acil şifalar dilerim..
Ankaralı kızınız nerde ameliyat olacak?Biraz bahseder misiniz,kızınız kaç yaşında,eğriliği ne durumda,ağrıları çok mu,v.s.?

Sevlili zele kızımın egriligi 45 derece
Bir sorun olmazsa Gazi Tıp da ameliyat olacak

Şu an itibarile yogun bir agrısı yok ancak çabuk yoruluyor. Doktorlar bir ay sonra okula gidebilir ( dikkatli davranırsa diyorlar ) bizim tereddütümüz okullar açılmadan normale yakın bir şekilde yürüyebilme durumu,

Ameliyat olan arkadaşlardan iyileşme sürecindeki aşamaları bizimle paylaşmalarını rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

ewt 2 sene sonra eskisi gibi oluyosun zıplamak ani hareket serbest ama dikkat etmek gerek genede bende egilemem diye korkuyordum ama egiliyorum gayet iyi bir sekilde ama kambur gibi duramıyorum sırtım hep dik konumda 6 ay sonra egilmek serbest zaten ankaralı benim egrilik 65 dereceydi korkmayın insallah benden düz bi sekilde cıkacaktır kızınız ameliyattan

mrb ankaralı,ben ameliyat olalı 1,5 ay oldu.herşey süper çok şükür.sadece eğilemiyosun o kadar.onunda zamanla olcaana inanıyorum.ameliyat sonrası 2 gün şiddetli ağrısı olur.sonra yavaş yavaş düzeliyosun.şimdi gezmeye bile başladım.sakın korkmasın.ACİL ŞİFALAR

AMELİYATDAN GELDİKDEN SONRAKİ GÜN YATAKDA HASTA OTURTULUR 2 GÜNSE FİZYOTERAPİSTLER YARDIMIYLA YÜRÜTÜLÜR EVET AGRI BAYA FAZLA OLUR AMA ÇOK İYİ İLAÇLARLA KONTROL ALTINA ALINIR AGRI EGİLMEK VE RAHAT ETMEK AGRIDAN DOLAYI ZORDUR AMA AGRI NEKADAR GEÇER HASTA KENDİNİ RAHAT HİSSEDERSE ODENLİ HAREKETLERİNDE ÖZGÜR OLUR BUNDA Bİ ZAMAN YOKTUR TAMAMEN KİŞİYE BAGLIDIR

arkadaşlar 2 sene önce bi ameliyat oldum doktorlar belde iki omuruma platin takmadılar rahat eğileyim diye çünkü insanın eğilmesini sağlayan beldeki omurlardır sırttan eğilemez daha sonra düzelme olmadı 22 haziranda ve 10 temmuzda 2 ameliyat daha geçirdim.baya ağrılı geçiyoo ikinci veya üçüncü gün fizyoterapist yardımıyla ayağa kaldırılıyosun.ama sunu herkes bilsinki zor olsada ameliyat öncesi eğilebilmeyi ameliyattan sonrası unuttun bidaha hiçbişekilde belden kendinizi eğemiceksiniz blok şekilde eğilebilirsiniz. çünkü takılan platinler omurları sabitleştirir.bu konuda hareket kısıtlılığı yaşayacaksınız ama zamanla vücut alışıyo daha. allah herkesi sağlıgıyla sınamasın çok zor.herkese acil şifalar

arkadaşlar be 27 yaşındayım.9 sene önce ameliyat oldum.4. gün hastaneden çıktım.bir kaç ay yatarken sağa sola dönmekte,tuvalete gitmekte,rahat hareket etmekte zorluk yaşıyosun.ama çok sürmüyo.ben ameliyat olduktan 2 ay sonra okula başlamıştım.ve hiç bir sorun yaşamamıştım.arkadaşlarımla eskisi gibi gezip oynayıp eğlenebiliyodum.hiç bir kısıtlamam olmadı.iyileşmem de 2 sene falan sürmedi dediğim gibi 2 en çok 3 ay sonra eski yaşantıma dönmüştüm.ameliyat olacaklara duyrulur.korkulacak bir şey yok.her şey beyinde bitiyor.iyiyim derseniz iyi olursunuz.ben her şeyin iyi olacağına inanmıştım ve öyle de oldu...

ilk 3 gün narkozunda etkisi gün içinde geçtikten sonra ağrılar inişli çıkışlı devam ediyor dayanılmaz halde oluyor anack ağrı kesiciler serum vs vs derken en aza indirgeniyor

tamami ile eğilmek yüzmek koşmak 3 aylık hatta kişiye göre 6 aylık bir süreç

ben operasyon dan 2 gün sonra ayağa kalktım yavaş adımlarla hergeçen gün daha iyiye gittim

ama şu geerçek kabul edilmelidir ki

platinler ile yani tıp dilinde rot lar ile yaşamak zor eski beninizi arıyacaksınız ağrılar hep olucak yorulmalar kasılmalar yanmalar olucak sızı olucak ani hareketler hayatınız dan çıkaracaksınız kavga etmek takla atmak askerlik vs vs hiç ibrşey yok yüzmek yüzmek yüzmek ve kemiklerinizi güçlendirmek biz skolyoz hastalarına düşen görev

ben 1 ay önce skolyoz ameliyatı oldum 1 gece yogun bakımda yattım odaya gelir gelmez beni ayaga kaldırdılar ilk başta başın dönüyo ama sonra alışıyosun üç gün yemek yok su yok daha sonra ihtayaçlarını karşılıyosun daha sonra 6 ay kullanımlık plastik korse veriyolar ameliyattan sonra agrıların oluyo ama hemen geçiyooo :)

cevrimiçi kardeşim eğer skolyoz konusunda bilgin warsa yardımcı olabilir misin şimdiden tskler

senin için nasıl uygunsa sanırım sen baya bilgilisin benım korkularım ve endişelerim war bu konuda

yaşadığın şehir sanırım istanbul orda iki isim var azmi hamzaoğlu ve cüneyt şar(cemal şar ın kardeşi)

cüney bey nişantaşı intermed de

azmi bey florance da

ama eğer izmire gelem şansın var ise bu işi bu ameliyatı türkiyede ilk yapan ve türkiyedeki çalışmalarda bu hastalık üzerine herşeyi yapmış olan emin alıcı yı öneriyor o da seni kuvvetle muhtemel nuri bey e gönderecektir

kendisi benim doktorum olur Operator uzman dr(prof olmasına az kaldı) M.Nuri EREL

izmirde el ve mikro cerrahi hastanesinin kurucusu v9 eylül de emin alıcının öğrencisi idi ingilterede baya bir görev aldı ege üniv ankara sivas vsvs son durağı izmir de

Skolyoz hakkında söyleyeceklerim

öncelikle osrularım var

hiç doktora gittin mi

derecen nedir eğrilik derecen

ne zaman dan beri bu rahatsızlıkla mücadele içndesin nasıl fark ettin hangi yöne doğru eğrilik var

nefes darlığı çekiyomusun çabuk yoruluoyrmu ayakların????????

ewet bir senedir doktor kontrolü altındayım ve skolyozdan önce hamstring ameliyatı oldum doktorum murat bezerdi ama bana cüneyt şar önerildi sanırım ii bir doktor eğrilik derecemi ben bilmiyorum ama ölçülmüştü sola doğa eğim war dediğiniz gibi çabuk yoruluyorum

açık konuşmak gerekirse peşini bırakam hayatını aşırı derecede etkiliyor ise tek yolu gerekli tetkikler araştırmalar işlemler yapıldıktan sonra ameliyat korse egzersizler vs vs bir yere kadar

eğrilik fazla ise ve yaş 16-17 büyüme devam edeceği için skolyoz da artmaya omurga eğrilmeye devam edecektir

bak ameliyat olmana karar verildi farzet sen olacağın tarihe kadar bol bol yüz deniz olmadı havuz bol bol sıcak su içinde kal bunlar hep doktorların tavsiyesidir kendini yormayacak egzersizler yap

şunu unutma ki bu da doktorumun sözüdür

büüyme devam ettiği sürece müdahele edilmeyen skolyoz hastalarının omurgalarında her geçe gün sertleşme oluyor

sertleşme olduğu sürecede omurganın yamukluğunun derecesinin en aza indirilmesi zorlaşıyor

benim ameliyat olmadan önce 3 ay ara ile yaptırdığım kontrollerde omurgamın daha da inatçı hale geldiği gözlenmişti

85 derecelik eğrilik en fazla 20 dereceye indirile bildi

benımde onumde okulum war bir an önce ameliyat olmak istiyorum ama doktorlara güwenim yok cüneyt şar bu konuda güwenebilceğim isim olmalıdır sanırım bana fizik tedavi doktorumda tavsiye etmıstı bunu

karar senin dostum türkiyede zaten en fazla 10 kişi çıkar bu ameliyatı profesyonelce üstlenecek unutmayın ki her ortopedist yapamaz

o zaman sana inanark sunu söyleyebilirim ben cuneyt şar a ameliyat olucam eweet herkes her önüne gelen yapamaz die çok uyardı beni hersey için teskler

arkadaşlar skolyoz ameliyatı olcam ankara olmuş arkadaşların önerebileciği bir doktor varmıdır ? Ve ameliyat sonrası izler çok oluyomu ?

enseden kıçına kadar ameliyat izi oluyor bende sağda 11 solda 11 22 tane plantin bulunuyor ameliyat sonrası % 44 engelli raporu aldım bakırköyde ünsal domanice ameliyat oldum....

Ben Ankara Atatürkde Şükrü Solağa amelyt oldm bugn amelytmn 29.gnü ve herşey yolnda burda yazılan gbi platnleri hissetmyrm sağıma soluma yatabiliyo hatta yüz üstü yatabiliyrm masada yemeğimi yiyo ihtiyçlrımı karşılayabliyrm bence o kdr abartılmamalı evet zor bi amelyt sonçta omurilik ama baş edilemeyecek kadr deil. ilk olark doktorunuza güvenmeyi öğrenn ve snrası çok rht olacktr. acil şifalar diliyorum...

Merhaba skolyoz ameliyatı icin özel hastane kac para istiyor devlet hastanesi ne kadar istiyor benim skolyoz derecem %70 35 yaşındayı ve maddi durumum iyi degil bilgi velirseniz sevinirim

Merhaba Arkadaslar, internettde gezinirken bu sayfaya rasladim ve sizlere bilgi vermek
icin üye oldum. Ben Almanyada yasiyorum. 28 yasindayim. Bende dogustan kas hastaligi
var. Kücükken bu bana pek zorluk yasatmadi. Ama Yasim ilerledikce boyum uzadikca fark
ettik ki bel zincirimde egilme var. Tabi hemen doktora gittik film vs. cektiler hafif bi skolyozum
oldugunu farkettik. Cogunuz gibi bende önce fizik tedavi ve korseyle önlemeye calistik egriligin ilerlememisini.
Ama malesef hicbir fayda göstermiyordu. Zamanla dahada egrilmeye basladi. Korse nekadar tasidim billmiyorum baya
zaman gecti o günden bugüne. ama oda malesef ise yaramadi.Neyse daha sonra doktorum ameliyati olmam en iyi cözüm oldugunu
acikladi bana. Cünkü ameliyat hemen olmazsam ilerde egrilme dahada cok artiginda nefes almakta zorlanabilecegimi söyledi.Kalp bölgesinde
ve nefes bölgesi daralir dedi yer olmaz dedi. Öyle bi sekilde nekadarr yasanirdi bilmiyorum. Ameliyatin risklerinide acik acik söyledi doktor.
Bel Zinciri ameliyat en riskli ameliyatlardan birtanesi oldugunu ve eger sinir damarlarini zedelediginde felc kalabilecegimi söyledi. Ben kücük oldugumdan
annemin ameliyat icin karar vermesi ve imzasi gerekiyordu.. bu ameliyati olmam gerekiyordu. Ve oldum. Allaha sükürler olsun ameliyat iyi gecmisti. Tabi yabanci bir
cisim artik benim belimdeydi kolay olmadi ona alismak. Ben böyle nasil yasarim dedim. düsünsenize yabanci birrsey sizin icinizde ve vücut bunun farkinda kabul etmiyo tabi
ilk etapta. Tuaf bir his! bu his hic gitmicek sanmiistim. Ama insanin alismicagi hicbisey yokmus. Fazla zaman geccmeden alismistim artik. Hissetmiyordum o yabanci cisimi.
bu ameliyatimda bel zincirimin tamamina takilmadi platiin. cünkü daha uzucaktim. zaten egri olan kismi sadece bel zincirimin üst bölümündeydi saga dogru egriydi. Alt tarafi düz gidiyodu asagi dogru. Neyse ameliyattdan bi zaman sonra iyilesmistim eve geldim hersey güzel gidiyodu. Agrilarim olmuyodu sükür. Her 6 aya bir kontrollere gidiyorduk. Ilk ameliyatimdan yaklasiik 2 sene sonra (yanlis hatirlamiyorsam) doktora gittigimizde film cektikten sonra doktor fark ettiki alt kisminda platiin olmayan bölümde tekrar bir egrilme oldugunu. Tabi uzamistim ve uzadigim bölümde egrilme tekrar görüldü. Kaslarimin gücsüz oldugundan cok cabuk ilerliyordu bu. Doktor ikinci bir ameliyati önderdi.. daha fazla kötülesmeden yapmamiz daha kolay olur demisti. Yine dünyam yikilmisti tabi. Genc yasimda neler yasiyordum Büyük ameliylatlar geciriyorrdum. Ameliyat risklerini biliyorduk ama bu ameliyati da olmam gerekiyordu. Ve oldum. Ameliyattdan sonra ölümden döndügümü akrabalarimin bazilarindan duydum ama annem bana hicbisey anlatmadi simdiye kadar. Ameliyattda cok kan kaybediyor insan ve yogun bakimda heryerim buz gibi ollmus bi an. Doktorlar kosusturmaya baslamislar kollarima bacaklarima sicak havlular koymuslar. Allaha sükür hayattda kaldim. Rabbim bana bu sansi verdi sükürler olsun. Ameliyatdan sonra sanirim 4 hafta kadar hastanede kaldim. Ayaga kalkmak öyle hemen kolay ollmluyor. Bel Zinciri insani ayakta tutan sey ve cokk ciddi büyük ameliyat. Elbettde zorluklari olucaaktir. Cok gezmem gerektigini söyledi doktor ameliyattdan sonra. süreklii gezmeye yürüyüs yapmaya calisiyordum. Bacaklarimda emboli olusmamasi icin. sürekli yatmak emboli riskini artiriyordu. Hastaneden sonra doktorlar beni 1 ay Kura yolladilar. Ozamanlar iilk gitmek istedigim yer evim olmustu hic istemedim kura gitmek ama doktorlar israrla gitmem daha iyi olacagini söylediler. Simdi düsünüyorum iyiki gitmisim. Iste Böyle Ogünden bugüne Allahima binlerce kez sükürler olsun hic bir sorunum yok artik. Bel zincirimin en alt kisminda hafif acik yer birakti doktor egilmemde bi engel olusmasin diye.. Dokktorlarimada nekadar tesekkür etsem azdir. Allah hepimiizin yar ve yardimcisi olsun. Tüm hastalara acil sifa versin. Dua ile hersey hallolur. Bir sorunuz olursa sizi bilgilendirebilirsem ne mutlu bana. bunlari paylasmak istedim sizlerle. Herkes icin herseyin hayirlisini dilyiorum saglik diliyorum herkese.. Saglicakla kalin.

Merhaba arkadaslar öncelikle herkese geçmiş olsun. benim skolyoz hikayem şöyle oldu..

Birgün grip olmuşum öksürüyorum annem gel beline Viks sürelim dedi ya hayır kokuyo o falan derken ayakta sürdürdüm. annem doğru dursana kızım sen dedi anne zaten doğru duruyorum derken belimde hafif şişlik olduğunu farkettik çığırışlar bi kıyamet annem basladı ağlamaya. ben anne abartma o kadar ciddi bişey değildir dediysem de ana yureği hissetmiş.
geceydi uyuduk annem sabaha kadar ağlamış sabah uyandırdı gozu yaslı hadi hastaneye diye ben durum ciddi dedim artık. gittik hastaneye yasadığım yer küçük gelişmemiş bir ilçe olduğu için ortopedi bolumu yoktu nobetci doktor bu normal değil gelişim çağında bi bozukluk acil hemen bi ortopediye götürün dedi. basladı benim hastane seruvenim.

Antalya ya gittik ilk önce medisu ozel hastaneye film çekildi oradaki doktor bu kadar tahmin etmiyordum bayağı eğrilmiş sizi Araştırma hastansinde dr SERDAR AKALIN a yonlendircem dedi. biz antalya eğitim arastırma ya gittik. filmler çekildi ve serdar hocaya gittik bakması için. ameliyat olacağımı soyledi. Kolay değil tabi 17 yaşında bi kızın ameliyat olacağını öğrenmesi benim ozumden yaslar basladı akmaya. serdar hoca kızım ağlama benim de kızlarım var bak dedi fotoğrafını gösterdi kendi kızım gibi ilgilenicem seninle dedi. boyle sevecen biri falan derken ameliyat tarihim hemen belirlendi.
10 gün içerisinde olanlar olmuştu. daha önce farkedemediğimiz için korse olaylaarı falan olmamıştı çünkü skkolyoz derecem ilerlemişti 50 dereceydi. bu yuzden hemen ameliyat olmam gerekiyordu. okulumun da 1.döneminin sonundaydık. araya onbes tatili giriyordu ameliyatı okular kapanmadan 1 hafta önce oldum. arkadslarım faln hep uzulmuşlerdi. Ameliyat için MR, gerekli tahliller falan yapıldı.

gelelim o ameliyat gunume.sabah erkenden kaldırdılar beni. ameliyat önlüğünü giydim gozlerim yaslı gidiyorum annem babama sarılma faslını geçtik. hastabakıcı sandalyeyle göturuyo ameliyat odasına beni uzun bi yatağa yatırdılar. ilk önce damar yolumu actılar cok canım acımıştı ama kendime guçlu olmamı soyluyordum surekli daha bu neki gibisinden.. roadaki doktorlar guzel bi kızımız gelmiş falan diye benimle ilgileniyorlardı ama o an tek odaklandığın sey ameliyat oluyor. neyse damar yolum acıldı narkozu yedim uyumuşum.
ameliyatım 4 saat surmuş 1 saat de ayılmamı beklemişler 5 saat falan işte.yvas yavas kendime geldiğimde her sey hayal gibiydi hatırlayamıyorum arkadaşlarım gelmişti basımdalardı ama ben yine uyuyup kalıyodum falan. Kednime gelirken surekli anne belim çok acıyor diye yıkmışım ortalığı hep kalkacak olmuşum annemle babam kollarım ve bacaklarımdan tutmuşlar kalkmamam için çünkü doktorlar oyle demiş. iki gün boyunca yattım hiç hareketsiz sırtımın ustune. berbat ya aklıma geliyoda şu an o anılarım çok kötü oluyorum gozlerim doluyo. O acayip ağrıları hiç unutamam ağrı kesiciler serumlar ağrıyı en aza indiriyordu ama o şekilde bile insanın dayanılmaz ağrısı oluyodu.
ilk 2 günü atlattıkdan sonra serumlarım falan çıktı. 3 gün hadi ayağa kalkcan dediler bana. zar zor doktorun yardımıyla kalktım ama boyle basın donuyo miden bulanıyo anlatamam. yuruyorum attım adımımı sırtımda bir ton yuk var sanki mübarek.ilk kez yuruyormuşsun gibi boyle atıyosun adımını ama çk zor geliyor hemen yoruluyordum ben. 1 hafta hastanede kaldım. hep yurumemi soylediler.
ve bu arada gaz sancıları için ameliyat olacak arkadaslarıma soyluyorum ameliyatdan sonra cok gaz sancınız olacak kayısı yiyin. işte pansumanlarım yapıldı falan hastaneden çıktık eve geldim. ev tabi daha rahat oluyo. akraba ziyaretleri oluyodu çok sık. acayip bunalıyordum ağlıyordum falan.
ameliyatdan sonra psikolojim bozulmuş benim eğilemiyorsun surekli kazık yutmuş gibi. hiç yemek yiyemiyordum hep midem bulanıyodu. neyse antidepresana basladık duzeldim. bu arada unutmayalım okula 1 ay gidemedim rapor aldık. yaklaşık 1 bucuk ay sonra okula basladım dayanılmaz ağrılarım oluyodu sırada otururken teneffüste yatıyodum sıraları birleştiriyoduk. Yanıma yastık alıyordum arkamın yumuşak olması için. Canım arkadaşlarım bana birisinin çarpmaması için çok yardımcı oldular her konuda her şeyde. surekli ikisi önumde ikisi yanımda ikisi arkamda o şekilde geziyoduk okulda ben ortadaydım. top falan gelir allah korusun.öğretmenlerimin derslerde pek yardımcı lduğu soylenmese de onlar da surekli benimle ilgileniyordu yatmak istiyorsan yat diyorlardı tabi. işte bu şekilde ayları geçti yavaş yaaş iyileştim okulumu guzelce bitirdim.

bi sure sonra ağrılarınız kesiliyor artık arkadaslarımdan yardım almıyordum. ama onlar yinede hep dikkatli ol diyorlardı.

eveett eğilme konusuna gelelim 4 ay sonra sıranın uzerine farketmeden yatmışım ancak o kadar eğilebildim şimdi 6 ay oldu hala eğilemiyorum yarım eğilebiliyorum. bu süre zarfında ayakkabılarımı hep annem giydirmişti. okulda çantamı arkadaşlarım tasımıştı. çunku ağır kaldırmamak gerek. iştee kontrolere gittik bi sorun yok dediler. su an sırtımda 21 vida var. Bir insanın vucudunda yabancı bi cisim olmasına alışılmıyor kolay kolay.

ameliyat anılarım aklıma gelince hala gozlerim doluyo.alışamadım hala bır turlu ya.Ailem akrabalarım arkadaslarım herkes çok yardımcı oldu.

Eğer ameliyat olacaksanız korkmayın.doktorunuza guvenin.ve geç olmadan ameliyat olun.tedavi sureci yavas olsa da sonucunda sağlığına kavuşmak var.eğer ertelerseniz ilerde daha buyuk sorunlara yol açıyor. Doktorum SERDAR AKALIN VE EKİBİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH RAZI OLSUN HEPSİNDEN.

işte boyle arkadaşlar benim hikayem.sizlerle paylaştım ki ameliyat olacak arkadaslarıma yardımcı olayım.HERKESE GEÇMİŞ OLSUN sağlıcakla kalın

Skolyoz ameliyatı oldum

Merhaba arkadaşlar, skolyoz ameliyatı olmuş biri olarak aklında soru işaretleri olan sizlere yardımcı olmak istedim. Öncelikle ameliyattan korkan bireyler için söylüyorum asla korkulacak bir şey yok nasıl olduğunu bittiğini dahi anlamıyorsunuz. Bu hastalığın teşhisi bana 2011 senesinde konuldu. Nuri Erel koymuştu teşhisi. o zamanlar korktuğum için ameliyat olmadım fakat yıl geçtikçe açım arttı ve sıkıntılarda başladı. Ömer Akçalı benim için bir mucize gibiydi. çok korkum vardı ameliyatla ilgili tekrar olur muyum platin çıkar mı eder mi şeklinde fakat hiçbiri olmadı doktorum beni çok rahatlattı psikolojik olarak ve ben 5 ağustos 2014 te ameliyat oldum ertesi gün doktorum beni ayağa kaldırıp yürüttü. korse kullanmadım. elbet ağrınız oluyor olmuyor değil fakat 15 güne kadar hepsi geçiyor günden güne daha iyi hissediyorsunuz kolay değil sonuçta omurga ameliyatı. ben ameliyattan 1 ay sonra otelde staja dahi başladım ve şu an Allah'a şükür hiç bir sıkıntım yok. Soğuk havalarda sızlıyor sadece ve bu çok normal. Eğer açınız yüksek ise mutlaka ama mutlaka ameliyat olun. inanın korktuğunuz gibi değil ve eğilemem gibi düşünceniz olmasın benim boynumdan belime kadar platin var gayet rahat bir şekilde eğiliyorum şu an. hiçbir hareket kısıtlaması yok. tek kısıtlanan konu ağır şeyler kaldırmıyorum. İzmir için de özellikle Ömer Akçalı,Nuri Erel,Emin Alıcı'yı öneririm.

07 ocak 2014'te skolyoz ameliyatı oldum.. ilk ay sıkıntılı geçti.. birinci Ay'dan sonra kısıtlı olarak araba kullanabildim.. ama eğilmek sağa sola eğilmek vs o kadar zor ki... hala sıkıntı yaşıyorum zaman zaman... acılar zaman zaman oluşuyor. ağrı kesiciler ile devam ediyor.. ama sağ omuzum düşük kaldı..nedenini anlamadım... düzelir mi bilmiyorum.. bilen varsa cevap yazarlarsa sevinirim.

Ben 1 ay önce skolyoz ameliyatı oldum ameliyattn 2 gün sonra ayaga kalktm odanin icinde yürüdm sadecr sonra doktorlar yine yatrdi aşırı bi agrı cekmedm ameliyatmda cok güzel gecti sadece ben hala kendm yatip kalkmak istiyorm ama korkuyorm zorlarmiyim kendimi diye bunun disnda hayatm normal disariya cikip gezebiliyorm bisy söylermisinz

Üst Alt