Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz eğriliği düzeltilebilir mi? Nasıl, ne kadar ve ne sürede düzeltilebilir?

_hakan_

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
selam arkadaşlar.. ben 1995 yılında tarsusta özel ömer sayar hastanesinde skolyoz ameliyatı oldum ve sırtıma iki tane 10-15 cm lik platin yerleştirilmişti.. ameliyatın sebebi skolyozun ilerlemesini engellemek ve sırtımın dik durması için platin takılması olarak hatırlıyorum..
o zamanlar sadece sırt eğriliği olarak kendini belli eden skolyozum şimdi aradan geçen 13 seneden sonra diğer kemiklerimin de omuriliğe uygun olarak eğrilmesi ile sonuçlandı.. şu an sırtımda aşırı yamukluk var. S şeklinde...
öğrenmek istediğim şu: bu skolyoz eğrilmeleri aradan geçen 10 yıllara rağmen düzelir mi? vücut eskiye yakın bir şekle dönebilir mi?
(bu arada yaşım 28 ve 91 yılından beri omurilik felçlisiyim)

bende 7 yasımdan berı skolyoz hastasıyım ama sımdı 14 yasımdayım 11 yasımda amelıyat oldum platınlerımı bu yaz aldırdım ve sımdı 58 derce olan egrılıyımde eser kalmadı

Üst Alt